Ellerım cok kotu egzamadan :(

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve SEVGIM26 tarafından 14 Kasım 2010 başlatılmıştır.

14 Kasım 2010
    Konu Sahibi : SEVGIM26
  1. SEVGIM26

SEVGIM26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar egzamam vardı yakın zamanda dr gıttım ılac falan verdı ama ılacda derısını ıncellttı heralde parmaklarımda kesılmedıgı halde kesık gıbı oluyor derım cok hassaslasmıs ne yapıcam bılmıyorum yurtdısındayım burda satılan krem falan varsa alırım ellerımle ne sıcaga ne soguga hıcbırseye dokunamıyorum cok zor mus neyse bu kadarına sukur allah beterınen korusun

2. 14 Kasım 2010
  3. zehra1025

zehra1025 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    aynı sorun bendede var canım senı çok ıyı anlıyorum bende bı ılkokula gıderken oldu ılk once ama o çok kotuydu iltihaplı egzama dedıler gıtmedıgımız doktor kalmadı nası bışeyse elımın derılerı dokuldu ıltıhap akıyo ve kemıklerım gozukuyodu sonra artık en son çare bırı bı eczacı onerdı o adam bana ılça yaptı verdı ve bunun yanında dıyetteverdı dıyet yapmadım yenılmıycek şeylerıde yedım ama o merhem çok ıyı geldı kısa surede duzeldı allah razı olsun o adamdan uzerınden yaklaşık 13 sene geçtı ve geçen seneden berı yıne aynık dert adamın yerı ıstanbul bahçelıevlerdeydı ve kapatmış eczaneydı zaten .bende yıne gıttım doktorA bı ıkı kez ılaç verdı ve yıne geçırmedı yazın baya hafıflemıştı şımdı yenıledı bı elımın 3 parmağında var elını şampuana bıle surmuycen dedı doktor ama nerd temızlıktı ıştı guçtu maalesef boyle yaşaamaya alışcam galıba bazen çok kaşınıyo acıyo ama geçmıyo.bahar aylarında engınar ye ıyı gelıyo tavsıye ederım ama ben şuanda geçırcek bı yontem bulamadım:KK43:((((((((((

4. 14 Kasım 2010
  5. April09

April09 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ayni dert bendede var:KK43: ellerim kesik kesik yara gibi, deriler pul pul dökülüyor, bazen kasintidan duramiorum cok kötü aciyor.. ama maalesef bende bi care bulamadim. insallah burda yardimci olur arkadaslar

6. 15 Kasım 2010
  7. nepertes

nepertes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    113
    benim de yıllardır bu sorunum var.sağ elimle başlamıştı ama biraz dikkat ederek onu yok ettim sayılıır.sol yüzük ve orta parmağımda çok oluyor.öncelikle yaptıklarımı söyliyim.elim bazı bulaşık deterjanlarına asitli yiyeceklere(domates portakal limon....)nerdeyse bütün temizlik ürünlerine bazı sebzelere (özellikle patlıcan) tuzlu şeylere çok hassas.anında kaşınmaya başlıyor.ee ev hanımı olunca ne kadar merhem kullansamda olmuyor.evimde 100lük şu bildiğiniz ameliyat eldivenlerinden var.her mutfağa girdiğimde her temizlik yaptığımda bunu takıyorum.düzenli olmasa da merhemimi sürüyorum.adı advantan.çok ii geliyor.bazen tamamen geçiyor ama dikkat etmezsem yine başlıyor.anlaşılan ömürlük bişey.ya da içten tedavi etmek gerek.bunun için özel bi tahlil yaptırmadım.kısacası nekadar ilaç içip merhem sürsenizde kollamadığınız takdirde hiçbi işe yaramaz.hatta gittiğim doktor çamaşırları asarken bile eldiven tak demişti.ama ben o kadar yapamıyorum :26:

8. 23 Kasım 2010
  9. lucky13

lucky13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    çok uzun zaman önce benimde böyle bir sorunum olmuştu...Arkadaşımın annesi bana lahanayı haşlayıp dayanabileceğim kadar sıcaklıktayken ellerimin yaralı olan kısımlarını içine daldırıp iyice mıncıklamamı söylemişti ...biraz canınız yanıyor ama benim için kesin çözüm oldu.

10. 26 Kasım 2010
  11. SEVGIM26

SEVGIM26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    off kizlar cok zor ya birde bebegim var ellerimi yikamam lazim surekli artik ole olduki hic bir is yapmiyorum lucky canim daha ayrintili anlat nasil yaptin kirmizi lahana mi beyaz lahanami nasil yani lahanalarimi minciklicaz kac akika cok dua ederim valla kizlar deneyen varmi birde ne kadar siklikla yaptin bir kere yaptin hemen gectimi

12. 26 Kasım 2010
  13. lucky13

lucky13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    sevgim'cim bende bir kez yapınca yeterli oldu,annemde de işe yaradı..beyaz lahana kullanıcaksın,herhalde 9-10 yaprak yeterli olur.haşladıktan sonra ellerinin dayanabileceği sıcaklıktayken lahana yapraklarını soğuyana kadar mıncıkla.yaraları sıcak yardımıyla pişiriyor zannederim.ama ellerindeki egzamamı acaba?

14. 27 Kasım 2010
  15. SEVGIM26

SEVGIM26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet dr da egzama dedi boyle goz goz gibi olup patliyor sonra kesik gibi oluyor feci kasinmasinida ARTISI TABI:KK37: TESEKKUR EDERIM CANIM DENICEM

16. 27 Kasım 2010
  17. lucky13

lucky13 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Biraz acıcak ama bence çözüm olacak senin için mutlaka dene hayatım...

18. 28 Kasım 2010
  19. SEVGIM26

SEVGIM26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    insallah canim cok tesekkur ederim