Ellerinde Egzama olan var mı?

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve APRIL78 tarafından 24 Haziran 2008 başlatılmıştır.

24 Haziran 2008
    Konu Sahibi : APRIL78
  1. APRIL78

APRIL78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba ellerimdeki egzamalardan bir türlü kurtulamıyorum .dermotave kullandım birde doktor kortizonlu iğne verdi geçer gibi oldular ama tamamen bitmedi fayda gördüğünüz yöntemler var mı

2. 25 Haziran 2008
  3. Ashkim

Ashkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım hemşire olarak tavsiyem hiç ilaç kullanma geçmiyor bendede var kullanmadıgım hap krem kalmadı tavsiyem hocalar bunu yazıyor duası var 3 çarşamba ögleden önce git yazdır hemen geçiyor benimki geçti geçmiş olsun

4. 25 Haziran 2008
  5. hatay-yozgat

hatay-yozgat Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    ama nerden bulucazki bunu yazan hocayı. benimde sadece sağ elimde var. çok kaşınıyo acıyo. deterjan değince mahvoluyo. işkence gibi. özellikle sıvı el sabunlarına elimi süremiyorum. gül kremi sürüyorum yatmadan önce biraz iyi geliyo ama tamamen geçirmek imkansız galiba

6. 25 Haziran 2008
  7. iyi anne

iyi anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Bugün tv.de Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu anlattı ama egzamam olmadığı için kulak vermemeiştim.Miktarlarını bilmiyorum ama beyaz dutu suda kaynatıp ellerinizi suda bekletin dedi.Bunu araştırabilirsin.O hocanın kitabı ve int.sitesi var.Oralardan yararlanabilirsin.Sevgiler.

8. 25 Haziran 2008
  9. Merdiyet

Merdiyet BoNcUğUm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    yarım ltr suya 5 yemek kasıgı tutt koyulup kaynatılacakk elının ısıya dayana bıldıgı kadar sıcaklıkta bekletılecekk o suyu dokmeden bır kac kez deneye bılırsınn . ama suan mevsımı taze dutu da elınızle cımıklayım beklete bılırsınız.

10. 25 Haziran 2008
  11. esennil

esennil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de yıllardır kurtulamadım.çatlıyo acıyo.kanıyo,kaşınıyo.beyaz dutu duydum ama denemedim.çok da ümitli değilim çünkü deterjana değince yine oluyo.bildiğim kadarıyla temre okunur.ekzamanın okunduğunu bilmiyodum.onu da sorarım.geçmiş olsun diyelim geçsin inş.

12. 25 Haziran 2008
  13. b14081976

b14081976 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar benimde elimde var kesin tedavisini bilmiyorum ancak ... diye bir merhem var çok ta ucuz(2ytl) zaman zaman tekrarlar ve ben hemen onu kullanırım.Pembe ambalaj merhem yağlı ve yoğun ,mavi ambalaj krem.Bir deneyin isterseniz yazın daha çok oluyor yediklerimizden de kaynaklanıyor tabiii

Son düzenleyen: Moderatör: 14 Ocak 2009
  14. 25 Haziran 2008
  15. APRIL78

APRIL78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    geçmiş olsun gül kremi dediğniz vazelin gibi birşey mi yoksa bir markası var mı biraz açıklarmısınız

16. 25 Haziran 2008
  17. APRIL78

APRIL78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    hepinize geçmiş olsun .Basit birşey sanabilir başkaları ama insanın egzaması ellerinde olunca daha da bir zor hiçbir şeye el süremiyorsun bana doktor suya dahi dokunmayacaksındedi herşeyi eldivenle tutacakmışım benim küçüç çocuğum var dedim suya sabuna dokunmadan olmuyor altını değiş elini yıka emzir elini yıka eldiven kullanamam diyince o zaman tamamen geçmezmiş. ömür boyu çekeceksin dedisinirlenmeyecekmişim bile ama yine de geçecek diye bir ümidim var

18. 25 Haziran 2008
  19. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    meraba

benimde sol elimin üzerinde egzama var.

kullandığım krem ise excipial Lipo ( hiç çantamdan eksik etmem )

ellerimi yıkadıktan sonra mutlaka sürerim

yumuşacık yaptığı gibi ellerimi taptaze gösteriyor :))

ama sürmediğimde egzamam yine nüksediyor :KK43:(