Ellerinizin gzellii iin neler yapyorsunuz

Konusu 'Güzel ve Bakımlı Eller İçin Öneriler' forumundadır ve whiterose tarafından 6 Aralık 2008 başlatılmıştır.

6 Aralık 2008
    Konu Sahibi : whiterose
  1. whiterose

whiterose Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar yeni bi konu açayım dedim baktım daha önce açılmış olduğunu göremedim.eğer açılmışsa silinir zatenyerimseniben
    bende ellerimiz için yaptığımız bakımları yazalım dedim:lepi:
    Ne kadar sürede manikür yaptırırsınız?
    Kullandığınız el kreminin markası nedir hangi özelliğinden memnunsunuz?
    Elinizin güzelliği için belli egzersizler yapıyormusunuz?
    veya kendinize özgü geliştirdiğiniz ve memnun kaldığınız yöntemler var mı?:icecream:

İlk olarak ben cevapliyimkaydirigubbakcemile5
    Manikür yaptırmaya yeni başladım.ortalama ayda 1 yaptırmaya çalışıyorum:icecream:
    Avonun silikonlu el kremini kullanıyorum günde 3-4 kez ellerime sürmeye çalışıyorum:smiley-cool:2-3 senedir sürekli kullanıyorum ve memnunum:lepi:
    herhangi bir egzersiz yapmıyorum ve özel bir yöntemim yoka.s.

2. 6 Aralık 2008
  3. kLeoPatRamM

kLeoPatRamM Guest

sabah kalktım mı eczacıya yaptırdıgım elleri pamuk gibi yapan kremimden sürerim genellikle kırmısı oje surerım kırmısı oje parmakları uzun ve aydınlık gösterir (bi güzelik uzmanı arkadasımdan duymustm) herhangi bi egzersizim yok kuaföre manikürede gtmem manıkure baslayınca sureklı yptırmak zorunda kalıyorsun işlerim yogun oldugu ıcın onunla zmanımı kaybedemem aancak tırnak diplerimdeki etleri çıktıkça törpü ile geriye iterim ellerim çatlamaz kesinlikle onun içinn fazlada bakım ypmama gerk kalmass

4. 6 Aralık 2008
  5. Afro

Afro minik prensesıyım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    klepatramM su kremın tarıfını bızede werrr:)) bende vucuduma peelıng yaptıgım zaman sekerle yumurtayla yada denız tuzuyla en son ellerımıde yavas yavas ovvarım tırnak dıplerımı sonrada nemlendıcımı sürerım

6. 6 Aralık 2008
  7. whiterose

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kreminin formülünü açıklarmısın canımyerimseniben

8. 6 Aralık 2008
  9. kLeoPatRamM

kLeoPatRamM Guest

Deiyonize su, Parafin liquid, Glycerol, Cetearyl Alcohol Ceteareth 12,
    Diamonium Hydrogen Citrate, Citric Acid, Metylparaben, Propylparaben ve parfüm war içinde bana yptıgı kutunun arkasına yazmıs kızlar şansınıza

10. 6 Aralık 2008
  11. April

April Hep daha daha çok oku!!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    çok sık manikür yaptırmıyorum ama ellerim çok guseldir pamuk :nazar::asigim:
    2-3 ayda bir ancak manikür yaptırırım, onun dışında kendim bişeyler yapmaya çalışıyorum.
    kalyon güçlendirici hiç eksik olmaz bende mesela.
    el kremi olarak ta, şu sıralar, arko cotton 24 böğürtlenli kremin kokusunu çok seviyorum.
    yalnız tırnaklarım güçsüz, kansızlığın da etkisi var bunda, özellikle bazen kat kat ayrılmasına çok üzülüyorum. kalyon iyi geliyor ama.
    =))

12. 6 Aralık 2008
  13. kardelen18

kardelen18 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    153
    bende genelde avonun el kremlerinden kullanırım bazende sıcak suyun içine 2 veya 3 damla limon ve el kremi sıkıyorum 5 dk bekletiyorum harika oluyorrr...

14. 6 Aralık 2008
  15. manikürümü kendim yapıyorum.kuaförlerde ne olursa olsun yeteri kadar hijyenik olduğunu sanmıyorum.değişmez tarzım rakı beyazı ojelerim.ellerim için her kremi denedim ama en son bebakın 4.5 ytl'lik acıbadem kremi beni hayrete düşürdü.kızlar ellerin rengi bile güzelleşiyor.deneyin.
    bazen gliserin ve irmiği karıştırıp peeling yapıyorum ellerime.çok iyi geliyor kızlar.

16. 7 Aralık 2008
  17. whiterose

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148

Ellerinizin yumuşacık olmasını istiyorsanız; 1 litre suya 1 avuç dolusu ısırgan otu koyup kaynatın ve ılıdıktan sonra ellerinizi bu suyla yıkayın.

Birkaç tane hıyarın kabuklarını biraz derince soyun ve bu kabuklarla ellerinizi ovun.

Ellerinizin yumuşacık olmasını istiyorsanız; 1 litre suya 1 avuç dolusu ısırganotu koyup kaynatın ve ılıdıktan sonra ellerinizi bu suyla yıkayın.

2 çorba kaşığı tatlı bademyağı ve 1 tatlı kaşığı kakaoyağını karıştırıp kısık ateşte biraz ısıtın. Ilıdıktan sonra ellerinizin çatlaklarına sürün.

Alıntıdır.

18. 7 Aralık 2008
  19. Huli81

Huli81 Ve yine hüsran ve aci... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    manikürümü haftada bir kere kendim yaparim, aksi halde birsey yapmam
    her elimi yikayisimda krem sürerim, is yerinde güzel hemen icine ceken krem var, markasini bilmiyorum simdi, cantamda da el kremim oluyor, genelde nivea yada kaloderma kullaniyorum