Elma sirkesi güzellik iksiri

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve tılsım33 tarafından 16 Ekim 2008 başlatılmıştır.

16 Ekim 2008
    Konu Sahibi : tılsım33
  1. tılsım33

tılsım33 Guest

Elma sirkesinin ciltteki lekelerden sağlıksız saçlara kadar bir çok derde deva olduğunu biliyor musunuz?

Elma sirkesi özellikle pırıl pırıl saçlara, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmada çok önemli katkılar sağlıyor.

Elma sirkesiyle cilt güzellik seansını herkes evinde kolayca uygulayabilir. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesinin cilt güzelliği için doğurduğu 'inanılmaz' sonuçlar ise söyle sıralanıyor:

Kepeksiz saçlar: Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

Akne tedavisi: Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Ciltteki lekelere: Dörtte bir litre suya, üç çorba kasığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yâri yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Varisli damarlara: Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-aksam tekrarladığınız da varislerde azalma olduğunu göreceksiniz.

Zayıflamak için: Bir bardak suya bir-iki kahve kasığı elma sirkesi ve bir kahve kasığı bal ekleyip, karıştırın. Bu karışım uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar .

2. 17 Ekim 2008
  3. ceeeeee

ceeeeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bunu bende öneririm.bizzat kendim denedim.ama sek içmeyin mideniz delinir .

4. 7 Kasım 2008
  5. AquaBarbie

AquaBarbie change your my life!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım elma sirkesini bende kullanıyorum her sabah ben ilk kullan dığımda 3 günde etki gösterdi 2 haftada istediğim kiloya ulaştım( 3 kilo fazlam vardı da)hala devam ediyorum kesinlikle kilo almıyorum düzene sokuyo çünki etrafımdaki herkese de tavsiye ediyorum genelde herkes yapıyo . bi yere yatıya gittiğimde sabah oradada bulmak güzelherkese tavsiye ediyorum . ama sıcağa yakın suda içmek mideyide rahatlatıyo :içelim:

6. 8 Kasım 2008
  7. ScHeKeYiM

ScHeKeYiM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Bununla Ilgili Bende Biryerde Okumustum Orda Birisi Söyle Yapmis:
    Her Aksam 1Bardak Suya 2 Tatli Kasigi Sirke Katip Icip Yatip 1 Ay Sürekli Yaptinmi Vede Yemene Icmene Dikkat Ettinmi Formunu Tam Koruyabiliormusun Nekadar Dogru Nekadar Yanlis Bilemicem :KK66:

8. 8 Kasım 2008
  9. AquaBarbie

AquaBarbie change your my life!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben kefilim sana dene kaybedecek bişeyin yok demi(fazla kilolarından başka)

10. 10 Kasım 2008
  11. EU3

EU3 Guest

bende kefilim tam 9 kilo verdim şimdi marketlerde ballı elma sirkeleri var biraz pahalı ama.ben sirkemi kendim yapıyorum o ayrı.

12. 10 Kasım 2008
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    peki saclar icin?? :eek:

14. 10 Kasım 2008
  15. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    zayiflama konusunda katiliyorum ilk haftada basliyor.benim duydugum sürekli kullanilmiyordu iki hafta dan sonra yine bir hafta ara veriliyordu.simdi biraktim4 aydir kilo almadim tekrar.
    mehril sen kac ayda 9 kilo gitti.ve nasil kullandin?????birde benim farkettigim normalde benim mide sorunum vardi.sirkeyi icerken kullandigim sürece hic mide agrisi olmadi.cildimde parlak ve güzel oldu.