Elma sirkesi güzellik iksiri

Konusu 'Makyaj Ürünleri İçin Öneriler' forumundadır ve kumral_melek tarafından 26 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    26 Haziran 2009
    Konu Sahibi : kumral_melek
  1. kumral_melek

kumral_melek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Elma sirkesinin ciltteki lekelerden sağlıksız saçlara kadar bir çok derde deva olduğunu biliyor musunuz?

Elma sirkesi özellikle pırıl pırıl saçlara, lekesiz bir cilt ve incecik bir vücuda kavuşmada çok önemli katkılar sağlıyor.

Elma sirkesiyle cilt güzellik seansını herkes evinde kolayca uygulayabilir. Bugüne kadar sadece sofrada kullanılan elma sirkesinin cilt güzelliği için doğurduğu 'inanılmaz' sonuçlar ise söyle sıralanıyor:

Kepeksiz saçlar: Saçınızı yıkadıktan sonra, son durulama suyuna elma sirkesi ekleyin. Saçlarınızın kepekten arındığını ve parlaklaştığını göreceksiniz.

Akne tedavisi: Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir.

Ciltteki lekelere: Dörtte bir litre suya, üç çorba kasığı elma sirkesi ekleyip, kaynayıncaya kadar ısıtın. Başınıza bir örtü örtüp, yüzünüzü buhara tutun. Yâri yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü silin. Haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Varisli damarlara: Bir bezi elma sirkesine batırıp sıkın. Bezi varisli bölgeye sarın ve 30 dakika bekletin. Bu süre içinde bacaklarınızı yukarı kaldırarak dinlendirin. Sabah-aksam tekrarladığınız da varislerde azalma olduğunu göreceksiniz.

Zayıflamak için: Bir bardak suya bir-iki kahve kasığı elma sirkesi ve bir kahve kasığı bal ekleyip, karıştırın. Bu karışım uygun bir rejimle birlikte kullanıldığında, düzenli kilo vermenize katkı sağlar .

2. 27 Haziran 2009
  3. Ardayasbu

Ardayasbu ARDA & ADA ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    66
    Ödül Puanları:
    153
    ben de 2 - 3 gündür salatalarıma sadece elma sirkesi ekliyorum. diyetteyim de zaten 3 günde 2.2 kilo verdim ama elma sirkesiyle ilgisi var mı bilemiyorum.

4. 12 Temmuz 2009
  5. Doro

Doro Tantrumm! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben de saçlarım için durulama suyuna katıyorum
    daha bakımlı ve parlak
    paylaşım için teşekkürler

6. 13 Ocak 2010
  7. Hidrojen

Hidrojen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Elma sirkesi gerçektende mühim birşey teşekkürler bilgi için :-)

8. 14 Ocak 2010
  9. Akitra

Akitra kelebekk εїз Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    hmm saca iyi geldiğini bilmiyordum tesekkürler.. yerimseniben

10. 18 Ocak 2010
  11. Lapinu

Lapinu HAYAT YASAMAYA DEGER Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Deneyelim bakalim gerci ben gormustum internete ama deneyen ve sonuc alanlarin yorumlarida onemli

12. 18 Ocak 2010
  13. magrenta

magrenta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    86
    Ödül Puanları:
    153
    bende sirkeli su içiyorum o kadar yemeğe kilo almıyorum yalnız sirkenin kan sulandırıcı etkisi var kanı fazla sulu olanlar ve bu şekilde hap kullananlar doktora danışmadan içmesinler ve mide sorunu olanlarda dikkatli kullansınlar derim.
    ayrıca mantarada iyi geldiğini okumuştum :)

14. 1 Haziran 2010
  15. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.