elma suyu

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Elis tarafından 28 Eylül 2008 başlatılmıştır.

28 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Elis
  1. Elis

Elis Guest

benim oglum elma yemiyo ,,acaba elmayi makineden gecirip suyunu versem,
    vitamin degeri azalirmi,,bi elmadan almasi gereken vitamini almis olurmu yinede??

2. 28 Eylül 2008
  3. heide

heide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yalnız elma suyunu makınadan gecırerek degılde cam rendeyle suyunu cıkarmak daha cok onerılen bısey boylece vıtamın degerını kaybetmıyor.

4. 28 Eylül 2008
  5. Elis

Elis Guest

oglum iki yasinda . dilimliyorumda ama 2-3 dilim yer tamam baska yemez....ama hergun meyve yemesi gerek............kizimda hic boyle sikintilar cekmemistim,,,sanki ilk defa bebek buyutuyo gibiyim.........ilgin icin tesekkur edrim canima.s.

6. 28 Eylül 2008
  7. Elis

Elis Guest

rendeliyipte yapmistim ama zorla yedirmem gerekiyo ,yemiyo yani...cok su icen bi cocuk belki dedim elma suyunu icer.........bakalim baya yorucu bi cocuk:KK46:tesekkur edrim ilgine canima.s.

8. 29 Eylül 2008
  9. EU2

EU2 Guest

mrb cnm elma suyunu sever bence eger cok sekerli gelirse hafif suyla karistirabilirsin ,ben 100% elma sularindan alip suyla karistirip veriyorum cok severek iciyor
    baska meyvalarla arasi nasil oglunun ?

10. 29 Eylül 2008
  11. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben elmayı iyice yıkayıp ortadan kesiyorum cekirdek kısmını cıkarıp cay kasıgı veya tatlı kasıgı ile kazıyıp veriyor hem rengi değismiyor hem püre oluyor hem cam rende tabak vesaire gerek kalmıyor hemde istedigi kadar yiyor kalan ziyan olmuyor armutdada aynı seyi yapıyorum ben organikte olsa hazır meyva suyunu sevmiyorum meyvenin gercegi varken neden islem görmüslerini alalım hem ucuz hemde saglıklı

12. 29 Eylül 2008
  13. heide

heide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    elıscım canım sen yıne cam rendede rendele onuda tulbentten gecır o sekılde yap elma suyunu daha vıtamınlı doktorlarda oyle onerıyo

14. 2 Ekim 2008
  15. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    AYYY ben yıllardır elma yemem suyunuda içmem hiç sevmem bir dilim verirlerse oda zorla yerim yemek istemediğimden agzımda kocaman olur. boş ver yemiyorsa zorlama elmadan alacagı besin degerini başkagıdalardan da alır. zorlama çocugu anlayabiliyorum onu a.s

16. 3 Ekim 2008
  17. Elis

Elis Guest

bende sevmem aslinda elmayi dedigin gibi agzimda buyur 40 yilda bir yersem ...a.s.a.s.ama vitaminini de alsin istiyorum ne yapacagimi sasirdim....tesekkur ederim yorumuna.................

18. 3 Ekim 2008
  19. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Rendele de ver canım daha vitaminli artı kivi de karıştır içine.