elmacık kemikleri belirginleştirmek için...

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve angel_angel tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : angel_angel
  1. angel_angel

angel_angel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar yüzüm yuvarlak ve ben elmöacık kemiklerimin belirginlştirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

2. 12 Ağustos 2009
  3. maniac

maniac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

contour, veya kahverengiye yakin, yada bronzpudrasiyla (golge rengine yakin bir pudrayla)
    dudagini buzdugunde (opucuk atar gibi) gulumsediginde(resimdeki gibi), elmacik kemiklerinin cok belirgin oldugunu goreceksin.
    tam ordaki golgelere yani elmacik kemiginin tam altina surup belirginlestirmis olursun. ama allik surer gibi degil, hani alligi bazilari fazla fazlacokca cizgi ceker gibi surer ya oyle degil. hafifce sadeceo kemigi belirginlestirmek icin.. (resimdeki kahverengi renk)

allik kullanmak istersen (resimdeki pembe renk gibi) alligini tam elmacik kemiginin ustune yaparsin kendi bildigin gibi surersin.

eger naturel bir gorunum istiyorsan bunu sadece bronz pudranlada yapabilirsin

onun ustunede acik bir parlaticiyla eger daha bir buyuk gorunum vermek istersen, elmacik kemiginin ust kismini disa dogru bir gorunum versin diye surebilirsin. (resimdeki beyaz renk)
    (ben genelde resimdeki paleti kullaniyorum, vebu renkler matt, parlak degil)

yani koyu yapmis oldugun yer ice dogru bir derinlesme katicak yuzune ve acik renkte disa dogru bir gorunum verecek.

yuzum yuvalak, uzun olsun istiyiorum diyorsanda (yuvarlakligi beyenmiyorsan) alligini veya golgelendirmeyi yapiyorsan ----- bu sekilde yapmamaya calis, cunki bu yuzunu daha genis ve yuvarlak yapar. yapman gereken asariya dogru olacaktir.
    yani kullaginin hizasindan hafif asari dogru capraz / (boyle) bir sekilde sureceksin.

umarim anlatabilmisimdir :) zaten golgelendirmeyle veya bronzingpudranla oynadiginda neyin daha hosunagittigini yapa yapa goreceksindir :)

4. 12 Ağustos 2009
  5. maniac

maniac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eger yok ben bunla ugrasamam diyorsan,
    benim avatirdaki resimdeki kizin alligi gibi surebilirsin ve o tur belli edebilirsin elmacik kemigini

6. 12 Ağustos 2009
  7. angel_angel

angel_angel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yapmaya çalışıcam tşk ederim umarım başarabilirim:)))

8. 18 Ağustos 2009
  9. Miryem

Miryem Süüüüpriz bebiş Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    allık olayını bende çözemedim allık sürdüğümde kendimi maymun gibi hissediyorum ya bana yakışmıyor yada ben uygulamasını beceremiyorum-tatlicadiarzu-

10. 25 Ağustos 2009
  11. zatara

zatara özden Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar çok koyu tonlardaki allıklar kötü oluyor ewet mesela ben allıksız hiç dolasmam ama yanagımın ortasında kırmızımsı bi gölge olmamıstır hiç bir zaman. daha çok açık tonlarda allıkları tercih edin ve tek bir ton olmasın.şeftalı renginin açık tonlarını tawsiye ederim bayanlar

12. 29 Ağustos 2009
  13. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    aynen canım benim de yüzüm yuvarlak.mafoldumben artık allığıda bıraktım. kafamçokkarıştı ne yapsam aynı gözüküyo

14. 16 Eylül 2009
  15. maniac

maniac Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben koyu allik kullaniyorum hic ne cizgi goruyorum nede maymun giubi oluyorum.
    surdugunde pudra fircasiyla (ustunde allik/pudra) olmadan gecin yani o cizgiyi hafifletin..
    zaten ilk basta lap diyede allik/pudra surmeyin..azar azar ayari bulana kadar :)

birde yuzun yuvarlaksa koyu alligi ya hafif (belirsiz) yada cizgi seklinde.. (istege beyeniye gore) elmacik kemigin altina capraz olarak yaptiiginda yuzun zaten uzun ve daha zayif gorunecektir.

pudralarlaoynayin evde..tai isteidginiz kivama getirene kadar teknigi veistediginize ulasanakadar :)