elmalı kurabiye (resimli)

Konusu 'Bisküviler - Kurabiyeler' forumundadır ve Hoppidi tarafından 3 Kasım 2008 başlatılmıştır.

3 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Hoppidi
  1. Hoppidi

Hoppidi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ilk olarak elmayı rendeleyip tavada az sıvıyağ ile öldürüyoruz..içine tarçın , biraz şeker ve isteğe bağlı fındık içi ekleyip soğumaya bırakıyoruz..

1 paket margarin oda sıcaklığında yumuşasın..yumuşadıktan sonra devam ediyoruz..

2 elma,1 paket margarin,4 su bardağı un,1 çay bardağı pudra şekeri,kabartma tozu,vanilya,2 yemek kaşığı yoğurt

yımuşamış margarine kabartma tozu, vanilya 2 kaşık yoğrtu ekleyip unu yavaş yavaş yediriyoruz...yaptığımız hamuru 3 parçaya bölüyoruz..ilk parçayı merdane ile yuvarlak açıp sekize bölüyoruz..her parçanın ucuna iç malzemeden koyup sigara böreğini sarar gibi sarıyoruz..bu işlemi diğer hamur parçalarınada uygulayıp 180 derecede üzeri hafif sararıncaya kadar pişiriyoruz..ılınınca üzerine pudra şekeri döküp yiyoruz..

2. 3 Kasım 2008
  3. Hoppidi

Hoppidi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
  4. 8 Aralık 2008
  5. gxuxlsu

gxuxlsu sifaa nın yazdığından :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eline sağlıkk çok severimmm

6. 8 Aralık 2008
  7. cokokiz

cokokiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende yaptım resmini eklemek istedim cnm çok güzeldi tarif için sağol:=)

8. 8 Aralık 2008
  9. Sympathique

Sympathique Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    153
    ellerine saglik canim cok guze gorunuyo
    tatliya okadar duskun degilim ama, elmali kurabiyenin yeri bi ayri oluyo valla

10. 12 Aralık 2008
  11. lanena

lanena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ELİNE SAĞLIK ÇOK GÜZEL GÖRÜNÜYOR..BEN YOĞURT YERİNE İKİ-ÜÇ KAŞIK SÜT EKLİYORUM O DA GÜZEL OLUYOR.a.s

12. 12 Aralık 2008
  13. Huli81

Huli81 Ve yine hüsran ve aci... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ay canim sen benden önce davrandin bu tarif bendede var eklemeyi düsünüyordum, sagol ellerine saglik cok lezzetli oluyor bunlar ben kuru üzümde kouyuyorum icine bazen

14. 18 Ocak 2009
  15. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Ben hamurun merak ettim nasil bir hamur oluyor , cok mu yagli? Acmasi kolay oluyormus yoksa dagliyormu?
    Bende de buna benzer tarif var yaptim ama ilk etapda cok yagliydi acilmadi sonra un ekledikce ekledim bu sefer toplmasi zor oldu acarken zor aciliyordu yirtiliyordu falan rulo yaparken kopuyordu, buda öylemi acaba?

Gerci tarifi veren arkadas bu tarifden 3 parca yapmis, bu malzemeye ama 4-5 parca yapilir ki rulolar güzel olsun 3 parcadan yapilan rulolar cok kalin olur zaaten resimdede belli cok kalin olmuslar.

16. 18 Ocak 2009
  17. Hoppidi

Hoppidi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım yanlış anlamışsın...o tabak değil nescafe fincan altlığı...kaydirigubbakcemile3kaç tane çıktığını saymadım ama bayağı fazla oluyo.... birde önce sıvı malzemeleri sonra unu ekle...kulak memesi yumuşaklığında olsun hamurun....yırtılma falan olmuyo.....

18. 18 Ocak 2009
  19. elitu

elitu Rabbim sen yardımcımız ol Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım eline sağlık. Ben de yapıyorum gerçekten güzel oluyor. Ama ben çok fazla margarin kullanma taraftarı olmadığım için, sıvıyağ ile karıştırıyorum. Ve 1 tane de yumurta kırıyorum ilave olarak. Belki benim gibi düşünen arkadaşlar olursa fikir olsun diye yazdım.