Eltim Kankam Olabilir mi :)?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve arzuco tarafından 10 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : arzuco
  1. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Arkadaşlar kayınvalidem ve eltimle aynı apartmanda oturmamıza rağmen ben gerek çalıştığım gerek yüzgöz olmamak için kendimi hep çektim mesafeli davrandım.. Şimdi bebekten dolayı evdeyim işten çıktım. Eltim geçimsiz biri gibiydi dışardan bakıınca .. kayınvalidemle, komşularla, kardeşleriyle bile dönem dönem kavga edip küserdi. hatta kayınvalidem beni yemeğe çağırdı diye 1 seneye yakın konuşmadı benimle. sanırım beni kayınvalide yalakası falan sanıyordu. neyse barıştık 5 yıl önce..
    Uzunca bir konudan dolayı kayınvalidemle yine kavga ettiler. Ben eltim ile fazla muhabbet etmediğimden olayları hep kaınvalidemden dinler onun tarafından bakar eltimi haksız bulurdum. bu sefer kavga ortamında bende vardım. kim haklı kim haksız gördüm. ben kavgalı değilim arabulmaya çalıştım ama pes ettim sonra. ama kayınvalidem hatalı davrandı yani gördüm bunu.
    neyse birgün eltim bana geldi dediki ben seni denedim sen soğuk duruyorsun ama laf taşımıyorsun öbür elti öyle diil o yüzüne gülüp sırtından vuruyor dedi doğru dedim içimden :)) başka birgün domates isteyecek ezilip büzülüp isteyemedi söyledi sonra dedim biz eltiyiz kardeş gibi göremiyorsanda yabancı görme beni...

Önceden çalıştığım için mahallede görüştüğüm ne arkadaşım ne komşum yoktu. Neyse biz gün içinde balkondan muhabbetlere başladık sonra akşam yemekten sonra yürüyüşlere.. Birlikte vakit geçirdikçe 9 senedir niye hiç tanımak için uğraşmamışım diye düşünüyorum şimdi. Eğitim alamamış bilgisi görgüsü yetiştiği köy ortamının elverdiği ölçülerde. Ama tanıdıkça gördümki insancıl yardım sever.
    Dinledikçe öğreniyorumki kayınvalidem yüzünden kocasından çok dayak yemiş. mutfak tezgahı ıslak diye bile daha lohusayken tokat yemiş. Bayağı haksızlıklara uğramış. bunları dinledikçe bende kaynanamdan soğuyorum tabi iyice. sen evlenince rahatladım diyor. kaydirigubbakcemile enim kayınvalide ile bariz bir problemim yok çok şükür. Yani bilemiyorum ki yarın kayınvalide ile barışınca ne olur zaman gösterecek. şimdilik iyiyiz. Çok muhabbet tez ayrılık getirir derler ama...

Önceden hoşlanmadığım şeyleri yapmaya başladım sırnaşık şey balkondan balkona konuşmalar birinin arkasından konuşmalar ister istemez oluyor... o günün kritiğinden orta katımızda oturan kayınvalidemizde nasibini alıyor. Verseler çekirdek bile çitlicem.
    Yapı olarak zaten pek kimseye güvenemeyen biriyim sırlarımı yada duyulmasını istemediğim lafları söylemem kimseye. Aramızda kalsın lafiına sinir olurum.
    Şimdilik ben o ve karşı komşum çok iyi anlaşıyoruz 1 gün görmesem eksiklklerini hissediyorum. Sevdikleri bir yemeği yapıyorsam onlarada veriyorum :nazar: komşuluğumu yeni öğreniyorum yoksa işten çıktım psikolojimmi bozuldu diyorum şutarafagitti
    Eltiden kanka olur mu kaydirigubbakcemile3

2. 10 Temmuz 2009
  3. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    eltin kankan olurmu bilmem ama düşmanın olmak zorundada değil.
    sen yine kimseye bi sırrını verme.eltin yada başkası fark etmez.
    ama araya mesafe koymalıyım vs... diyede kendini kasma.
    eğlenmene bak.
    haklı haksız gördüğünüde şaka yollu söyle hep.

4. 10 Temmuz 2009
  5. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canim neden olmasin ki anlastiktan sonraa.s.

6. 10 Temmuz 2009
  7. maeves

maeves Hayat Öpücüğüm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım sırrını verme konuşurken ne dediğine dikkat et üçüncü kişiler hakkında... bana sorarsan olmaz gibi... mesafe her zaman iyidir... arkadaşlık, komşuluk, paylaşım arasıra birilerini çekiştirip kendinize özel bi alan yaratmak çekici gelebilir.. ama tedbiri elden bırakmamak lazım... tabii hayatımızın her anında "eyvah ben şimdi ne dedim" yada "keşke anlatmasaydım" duygusunu yaşamak hoş değil... ölçüyü kaçırmadan genelde dinleyerek sürdürürsen bu arkadaşlığı daha rahat edrsin...

8. 10 Temmuz 2009
  9. berfin06

berfin06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iyi anlaşmanız güzel bence ama kanka olacağını sanmıyorum eltiden,bzide 4 eltiyiz ama hiç birimiz birimizle kanka derecesinde değiliz ve ben istisnalar hariç görmedim hiç,ne yapman gerektiğini bilen birisin bence ve en iyisi sen yine bildiğin yoldan şaşma arkadaşım,çünkü insanları anlamak ve tanımak çok güç :))

10. 10 Temmuz 2009
  11. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    her zaman mesafeli olmakta fayda var. bugun iyi yarin kotu olabilir. sen kendi aile sirlarini verme. dedikodu hic yapma. kayinvalidenin arkasindan konusma. daha guzel seyler konusun.

sizinki kader birligi gibi olmus. yani o birinden cekiyor onu sen de taniyorsun sana dert yaniyor. ama yarin iyi olurlarsa senin arkandan konismayacagi belli degil.

ben olsam mesafemi korurdum.

12. 10 Temmuz 2009
  13. bizsizegeldikbitlendik

bizsizegeldikbitlendik Defne'nin anasııııı :)) Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    olur tabikide ama adamına göre. benim eltimle ben kanka gibiyiz çok iyi geçiniyoruz (allah bozmasın) saygı sevgi olduktan sonra herşey gelir.

14. 10 Temmuz 2009
  15. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    samimiyet demek illa sirrini vermek herkesin dedikodusunu yapmak degil bana gore..
    sonucta arzuco da elti bu durumda eltiye guvenilmez diye birsey olmuyor opuyorumnanaktan

16. 10 Temmuz 2009
  17. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    neden olmasın ki ? sıfatı elti diye mi ? elti demek kelime anlamı olarak kuyu kazan filan da ben mi bilmiyorum yoksa ???
    valla mesafe konusuna gelince bütün insanlarla azcık da olsa mesafe iyidir diye düşünenlerdenim ama insanları da elti, görümce, kaynana diye sınıflamam..............insan olması yeter

18. 10 Temmuz 2009
  19. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    eltiden iyi bir arkadaş benim 2 tane eltim var ikisiylede arkadaş gibiyimdir yeri k.validemide görümcemide çekiştiririz ama arada biraz mesafe olması iyidir bence