Eltimlerle ortak dkkan ii beni mahvediyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve curry tarafından 19 Eylül 2009 başlatılmıştır.

19 Eylül 2009
    Konu Sahibi : curry
  1. curry

curry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaslar. 3 sene önce esim abisiyle bir ortak dükkan acti. o zamanlar abisi baska biryerde calistigi icin dükkanda benim esim ben ve eltim oluyorduk hep. eltimde pek fazla gelmiyordu cocuklari oldugu icin ben cocuga bakacagima dükkana ben gidiyordum yardima genelde. herzaman maaslarimiz esit oldu abisinin calistigi is yerinden maasi oldugu icin o dükkandan para almiyordu bizde onun maasi kadar aliyorduk kalaniyla borclari kapiyorduk. ve bir sene önce abisi isten cikti bir dükkan daha satin alindi ordada abisi calismaya basladi. o zamanlar artik hanimlar evde kalcak aksamlarida dükkana temizlikci tutulcak diye konusuldu. zaten abisinin durdugu dükkan cok kalabalik ve sitresli olmuyor. bu arada ben hamile kaldim suan 9 aylik oldu bir kac aydir bende hic dükkana yardima gidemiyorum haliyle. esimin durdugu dükkan cok stresli gercekten aksam temizliklerinde birine ihtiyac var ben hamileyim diye abisiyle degis tokusta yapamiyorlar orasi uzak diye. eltimde hergün esime yardima gidiyor 1 senedir sabahtan aksama kadar yaninda. cocuguda bana birakip birakip gidiyor kadin ne eviyle ne cocuguyla ilgileniyor esimlede iyice samimiler hergecen gün dahada samimi oluyorlar kendimi artik iyice dislanmis hissediyorum. güya temizlikci tutulacakti ama hala yok dogumuma cok az kaldi ve yanimda kimse yok. esim abisine temizlikci konusunu acmis abiside konusmadan kapamis konuyu. eltimde esime demiski sabah dükkanda sen calisirsan aksam temizligi ben yaparim. arkadaslar böle sacma seymi olur onunda cocugu var neden ilgilenmiyor hem gecenin bir yarisi dükkanda yanliz kalip o nasil yapacakmis temizligi. ben yakinda dogum yapacagim kimsenin umrunda degil dükkani actik acali ev bir yuva degil esim 10 da 11 de dükkandan dönüyor zaten. hamile kalmadan öncede temizlikci tutulcak diyordu simdi abisiyle yengesinin sözünden boisey yapmiyor. esim zaten cok saf bir insan hep yönetmeye calisiyorlar onu hic biseye sesini cikartmiyor oda. ne yapayim bilmiyorum kizlar esimle ayri eltimlerle ayri kaynanamlarlada ayri ugrasmaktan biktim. hepsiyle ayri sorunlarim var ama bu konuda ben simdi ne yapayim? eltimle oturup konussam iyi olurmu? ne bileyim ne diyeyim arkadaslar?

2. 19 Eylül 2009
  3. marconi

marconi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim.bence bu konuyu ilk eşinle konuşsan iyi edersin.tabi yumuşak olgun bir şekilde sıkıntını anlat.eğer eltinle konuşursan bu sefer beni kıskanıyor falan filan bir sürü laf olur eşinin kulağına gider o da sana kızar al başına belayı.hamile olmanın da vermiş olduğu duygusallık var şimdi sende belki de.bana kalırsa en güzeli eşinle oturup adamakıllı konuşmak.

4. 19 Eylül 2009
  5. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sürekli sana bırakması hoş değil tabiki..
    Bence temizlik için bir bayan tutulması gerektiğini gündeme getirin tekrar..
    Eltinizde şikayetçi değil demekki bu durumdan..
    Eşinizle konuşsanız çok iyi olur:kahve:

6. 19 Eylül 2009
  7. KIRMIZIdonluKIZ

KIRMIZIdonluKIZ Canis Majoris sönüyor : / Pro Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    esin sen abisi eltin hep beraber oturun bu konuyu konusun, yarin sen dogurunca eltinin cocugunada bakamassin mecbur tutulacak bir temizlikci, para yüzündenmi tutmuyolar temizlikci anlamadimki dedigim gibi hepberaber oturunca sor konusun nedenini, bir cözüm bulunmasi gerek:hulya:

8. 19 Eylül 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    101
    Ödül Puanları:
    198
    öncelikle Allahım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin canım bebeğini maşallah
    sen eşinle konuşup durumu artık netleştirmesini istediğini bir bebeğiniz olacağını tğüm zamanını ona ayırman gerektiğini söyle.
    mutlaka orta bir yol bulunacaktır.
    bak son ayındaymışsında aslında bunları düşünme herşey olacağına varır çünkü.

10. 19 Eylül 2009
  11. curry

curry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    esime hep söylüyorum anlatiyorum. hep konusuyoruz tamam temizlikci tutulcak diyor... en kisa zamanda diyor... durmadan beni oyaliyor... eltimlerle ayni apartmandayiz. abisi bana slm bile vermiyor nedenini bilmiyorum aramizda en ufak bir tatsizlik bile gecmedi ama beni sevmiyor istemiyor diye düsünüyorum bir kac kez eltime sordum bilmiyorum diyor anliycaginiz adam biraz molozun teki bende görüsmek istemiyorum onlarla eltimlede arada görüsüyoruz iste dükkana gitmezse eger..

12. 19 Eylül 2009
  13. curry

curry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    esimle konusuyorum ama ise yaramiyor. eltimle oturup konusmayi düsünüyorum artik..

14. 19 Eylül 2009
  15. kamilisss

kamilisss Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    durum pek ic acici degil ama sende hamileymissin tabii simdi sana söylenmemis bile olsa bicok seyi bu duygusallıklada yanlıs anlayabılırsın...
    ama isler senın cok dısında gerceklesıyorsa esınle otur konus hatta esınle degıl dırek hepınız bır araya gelın ve konuyu acın bu konudakı rahatsızlıgınız belırttın...
    cunku dogum yaparsan eltının cocugunada bakamayacaksın...
    öyle yada böyle bi yardimci alınması gerek...
    bence buyukk ihtimalle temızlıkcıye vereceklerı paraya kıyamıyolar bunlar icimden oyle gecti yani....

16. 19 Eylül 2009
  17. curry

curry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    neredeyse hergün sabah 9 gece 10- 11 evde yok kadin. cocugu ya bende ya asagida yanliz bu sene 3.sinifa gecti gecen sene dersleriyle ilgilenemiyorum cok kötü dersleri diyordu bu sene ne bekliyor bakalim?

18. 19 Eylül 2009
  19. curry

curry Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet temizlikciye verilcek paradan dolayi.. aslinda esim tutmak istiyor ama.. kafamçokkarıştı