embriyo dondurma işlemi bilgilerimizi paylaşalım

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sevecenss tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : sevecenss
  1. sevecenss

sevecenss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar embriyo dondurmayı düşünüyoruz fakat bazı riskleri varmış düşük gibi yada çözülme işlemi sırasında bazı sorunlar çıkabiliyormuş.bu konudaki bilgi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

2. 18 Ağustos 2009
  3. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    merhaba canım ben 10 tane dondurulmusum vardı 4 tanesını çözdüler 2si çok ıyı kalıtedeydı 2 embrıyo transfer edıldı ALLAHIMA SUKURLER OLSUN ILK DENEMEDE HAMILE KALDIM
    hıc korkma sans felanda dusmuyor

4. 19 Ağustos 2009
  5. orbiss

orbiss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaslar.bende dondurulmus embriyolarımla çok şükür gebe kaldım.kızım olacak insallah.6 kez denemem oldu.4.ve 6 denemem dondurulmus embriyolarla idi.diğer tedavilerim direk opu işlemi ile basladı.benim çok fazla yumurtam olmuyordu.transferimden arta kalan 3 yumurtamı dondurtmustuk.iyi kaliteydiler.6.gün dondurulmuslardı.çok sükür kızım tutundu.bunları dondurulmus embriyolarınıza güveniniz tam olsun diye yazıyorum.zaten işlem çok kolay oluyor.göbekten yaptığınız yumurta geliştirici iğnelerin hiç birini olmuyorsunuz.insallah sizinde embriyolarınız da size sıkı sıkı tutunur.sizi bırakmaz.

6. 19 Ağustos 2009
  7. Toppeak

Toppeak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba!
    Ben bu siteye yeni katıldım...ben de son evre endometrioma vardı ameliyat oldum 6 ay önce,yumurtalıklarımın ikisinde de çikolata kisti vardı ve hasar görmüş olma ihtimalleri yüksek.Üstelik sol overde ameliyattan hemen sonra kist tekrarladı...ekim ayında tüp bebek merkezine başvurmak istiyorum istanbula yakın bir yerdeyim.İstanbulda neresi en iyisi,devletle anlaşması var mı devlet hangi durumlarda tüp bebeği karşılıyo,yani 3 sene evli olmak,3 senelik sigortası olmak gibi şartlar var mı devletin ödemesi için hiçbirşey bilmiyorum...ayrıca embriyo dondurunca kaç yıl bekleyebilirim siz kaç yıl sonra dondurulmuş embriyolarınızı kullandınız?hiçbirşey bilmiyorum ve yola yeni çıktım tabi sık sık moralim bozuluyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim ,bir de fiatları da merak ediyorum..Şimdiden çok teşekkür ederim..

8. 8 Eylül 2009
  9. Toppeak

Toppeak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cevaplarınızı bekliyorum...Lütfen...

10. 8 Eylül 2009
  11. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar benim bu dondurma işlemi hakkında sorularım var yardımcı olursunuz sevinirim. Kaçıncı gün embriyolarınız donduruldu ve grade1 mi olması gerekiyor?

12. 8 Eylül 2009
  13. omrum76

omrum76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    plum12 Günaydın ben yeni üyeyim 6 haftalık hamile ikiz anne adayıyım, benim 3. gün embryolarım donduruldu 5-ile 8 sene arası saklanabildiğini söylemişti doktorum..Grade1 ne demek bilmiyorum canım..

14. 8 Eylül 2009
  15. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım günaydın , 10 yumoş dondurttum hepsi de 3. gün dondurulmuşlarıydı..... 3 ü çözüldü transfer edildi 2 si tuttu sonrasini biliyorsun. Geriye oğlum kaldı :)) Grade 1 olması gerekmiyor. Benimkilerin 2 tanesi Grade 1 bir tanesi grade 2 idi. 8 hücreli,7 hücreli ve 4 hücreli idiler. Ama onlardan hangisi oğluş bilemiyoruz tabii.

Arkadaşlar Grade demek döllenmiş embriyolarınıza verilen bölünme hücre sayısına ve kalitesine göre yapılan sınıflandırma. Transfer sonrasında verilen tedavi özetini gösteren kağıtta 2A, 2AB, 2B gibi sınıflandırmalar görevbilirsiniz bunlar Grade lerin tarifi.

16. 8 Eylül 2009
  17. serenanes

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

18. 8 Eylül 2009
  19. serenanes

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım hakkında hayırlı bir tedavi ve sağlıklı evlatlar diliyorum. Ben özelde yaptırdım, devlet anlaşması ve koşulları hakkında bilgim yok ama dondurulan embriyolar için 5 sene bekletme süren var. bu süre içinde istersen ilk 2 yılda istersen arka arkaya istersen 5. senende kullanabilirsin , kullanıma dair süre kısıtlaması yok.