Embriyo Kalitesi hakkında

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve sidelya01 tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    27 Ocak 2009
    Konu Sahibi : sidelya01
  1. sidelya01

sidelya01 geleceksin inanıyorum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Embriyo kalitesini yükseltmek mümkün mü yaşım 29 bir defa tüp bebek denemesi geçirdim embriyolar 2 kalitede çıktı yardımcı olursanız çok sevinirim

2. 27 Ocak 2009
  3. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba sidelya01,

Embriyo kalitesini artırmak elbette mümkün. Sırası ile, iyi sperm seçimi ile, yumurtalaların büyütülmesi aşamasında iyi ilaç seçimi ile (doğru protokol ve etkili doz), yumurta büyütülmesi aşamasının doğru yönetilmesini sağlayan tecrübeli ekibin olması ile, laboratuarda mikroenjeksiyon işlemini gerçekleştirecek olan ekibin tecrübeli olması ile sağlanabilir. Bunları sorgulamanızda fayda vardır.

Doğru ve etkili tedavilerle buluşmanız dileği ile...

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
    Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

4. 28 Ocak 2009
  5. kavakyelleri27

kavakyelleri27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ben iki defa yaptırdım olmadı yaşım 30 yumurtalarım ulturasyonda bakıldıgında iyi görünüyormuş toplama işleminde 4tane yumurta topladılar gelişmiyormuş güçsüzmüş birde benim rahmim çatalmış çocugum olsa bile düşer dediler beni aydınlatırsanız sevinirim

6. 30 Ocak 2009
  7. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba kavakyelleri27,

Yaşınıza göre 4 yumurtanızın toplanması, sayı olarak az sayıda yumurta oluştuğunu düşündürüyor. Bu durum, yumurtalığınıza bağlı olabileceği gibi, aynı zamanda tedavi için kullandığınız tedavi protokolü ile de ilişkili olabilir. Ayrıca, rahminizin çatal görünümünde olması düşüklere neden olabilir, filminizle tüp bebek merkezlerine danışarak fikirler almanızı öneririm. Doğru tedaviler ve başarılı sonuçlar diliyorum.

Sağlıcakla kalın.

8. 30 Ocak 2009
  9. kavakyelleri27

kavakyelleri27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben tüpbebek merkezine gittigimde sordum filmimide degerlendirdiler iki defa tüpbebek yaptırdım tutmadı tutsaydı rahim agzına dikiş atarız dediler dikiş tutarmı ben 13 yıllık evliyim doktorum birde bana dhea yazmıştı yumurta kalitesini arttırır dedi başka doktora sordugumda bu ilaç önemli degil kullanma dedi kullanımmı kullanmımmı birde size sormak istedim birde yumurtalarımız yaşımıza göre yaşlanırmı ben 30 yaşımdayım yumurtalarım 35 yaşındaki kadının yumurtsı gibi dedi doktor beni bilgilendirirseniz sevinirim

10. 2 Şubat 2009
  11. orkide76

orkide76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    evet hocam burdaki arkadaşlar dhea isimli ilacın yumurta kalitesini artırıp artırmadığını gerçekten merak ediyorlar bilgilendirirseniz seviniriz.......

12. 2 Şubat 2009
  13. nisasum

nisasum birtanem,minik kelebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    yumurta olusumu az oldugunda farklı bır protokol uygulanıyormu?femara protokulunu uyguluyorsunuz?yoks adıgerlerınımı?akupunkturu öneriyormusunuz?

14. 3 Şubat 2009
  15. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba orkide76;

Bahsedilen ilaçla ilgili olarak yapılan bilimsel çalışmalar, uygulama alanımızda elde edilecek kazanımlar yönünden net bir bilgi verebilmiş değildir. Bu nedenle, yani bilimsel kazanım ve güvenirliği netleşmediğinden, biz tercih etmemekteyiz. Sağlıklı günler ve etkili tedaviler dilerim.

16. 4 Şubat 2009
  17. orkide76

orkide76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim hocam başarılarınızın devamını diliyorum

18. 4 Şubat 2009
  19. mayatupbebek

mayatupbebek Guest

Merhaba nisasum;

Yumurta gelişimi az olduğu zaman, bir sonraki denemede farklı protokol seçimi yapılabilir. Femara protokolü bunlardan birisidir elbette. Akupunktura gelince, ana tedavi olmamakla birlikte, ana tedaviyi destekleme amacı ile destek tedavisi olarak uygulanabilir. Asıl olan protokoldür. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.