Embriyo transferi sırasında sıkışık olmak

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve TABTA tarafından 22 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

22 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : TABTA
  1. TABTA

TABTA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba bu benim 3.denemem olacak.ama şu embriyo transferi sırasında sıkışık olmak gerekiyoya beni çok geriyo.çünkü sonra 1 saat ayağa kalmayın diyolar o şekilde çok fazla dayanamıyorum.merak ediyorum.acaba transfer sırasında mutlaka çok mu sıkışık olmak gerekiyo.daha sonra ne kadar dayanabiliyorsunuz.cevaplayan ve yol gösteren herkese çok teşekkürler.

2. 22 Mayıs 2010
  3. XTATLIKIZ

XTATLIKIZ fındık kızım NAZ ım:)) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım transfere giracağin zaman çok değilde genede sıkışık ol seni zorlandırmasın idrarın ama zaten 10 dk sürüyo transfer bana yarım saat sonra kalk dediler tuvalet için o kadar korkmana gerek yok

4. 22 Mayıs 2010
  5. TABTA

TABTA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkür ederim canım bu beni çok geriyo.bu arada seni de çok tebrik ederim.çok sevindim.

6. 22 Mayıs 2010
  7. XTATLIKIZ

XTATLIKIZ fındık kızım NAZ ım:)) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim tatlım rabbim sanada nasip etsin inşşşşşş gerilme sakın okadar önemli olmadığını göreceksin canım

8. 22 Mayıs 2010
  9. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    canım o kadar uzun süre tutman gerekmiyor. 1 litre suyu transferden 1-2 saat önce yavaş yavaş içmeye başlarsan oluşacak sıkışıklık yetecektir. Hatta olur da az sıkışırsan hemşireler sondayla mesaneyi şişiriyorlar. O da problemli birşey değil. Transfer zaten malum 2 dakikalık bir işlem, intravasküler ya da intramüsküler olmadığı için doktor uygun yeri bulup kataterden bırakıveriyor. Sen o sedyeden hiç kalkmadan transfer pozisyonunda bacaklarını bile indirmeden seni odana transfer ediyorlar. ıstersen hemen sürgü gelebiliyor. Bana doktorum embriyonun tutunması açısından idrarı tutmanın idrar refleksinden daha zararlı bir şey olduğunu söylemişti. Her iki transferimde de hemen sürgü geldi. Ben 3 saat hiç kalkmadan, bacaklarımı dizden bükmüş vaziyette uzandım. Her ne kadar embriyo rahim içerisine embrio glue denilen ve aynı zamanda embriyonun taşınmasını sağlayan sıvı içerisinde naklediliyorsa da ve yerçekiminden bağımsız kalıyorsa da uzanmanın faydası olduğuna inanıyorum. En azından bir zararı yok:))) Yeni yönetmelikte sırf transferden sonra kadınlar uzanabilsin diye 12m2'lik oda bulundurmak şartı getiriliyor. Bir de uyuyabilirsen uyumak da faydalı olabilir, hareketleri azaltmak metabolizmayı da yavaşlatmak açısından. Bence sen de ihmal etme. Hem sonra bebeğin olunca uzanmaya hasret kalacaksın:)))

10. 22 Mayıs 2010
  11. TABTA

TABTA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    senin bu hakkını nasıl ödeyeceğim.çok teşekkür ederim canım.gerek transfer için start vermemde gerekse bu zorlu dönemde meajlarınla bana güç verdiğin için sana sonsuz teşekkürler.sonuç ne olur bilmem aslında bu duruma alıştım diyebilirim.sana çok ama çok teşekür ediyorum canım.öpüyorum çok.

12. 22 Mayıs 2010
  13. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    hiç hak olur mu canım, senin için iyi birşeyler yapabildiysem ne mutlu bana:) Hiç merak etme herşey çok güzel olacak. Düşün bakalım hayatta ne kadar çok şey başardın, bugüne kadar ne zorluklardan geçtin. Hepimiz için öyle değil mi? İnşallah bu da o atlatılmış zorlukların arasına girecek. Asla negatif olma, bu işin tek bir formülü var:

(sabır+umut) x n = bebek

n ise deneme sayısı, denklemin hangi parçasını sıfırlarsan sıfırla, sonuç sıfır olur. Eninde sonunda güzel şeyler olacak:))

14. 22 Mayıs 2010
  15. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim benim doktorum susuz tercih ediyor transferi, sorunca da idrar torbasi dolu olunca rahimde gerilme oluyor diye acikladi burdan yola cikarak cok doldurmamani tavsiye ederim.

16. 22 Mayıs 2010
  17. TABTA

TABTA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    herkese çok teşşekkür

18. 22 Mayıs 2010
  19. angeeeeel87

angeeeeel87 RABBİMİN MUCİZESİ BERATIM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    cnm benım transfer sonrası ıdrarımı rahat etmem ıcın sondayla bosalttılar dr un la konusup o sekılde de yaptırabılırsın allah yardımcın olsun ınsallah bebegın hayırlısıyla gobusune konar