embriyoları 5. gune ulaşamayan varmı?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Patricia tarafından 10 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : Patricia
  1. Patricia

Patricia sil baştan başlamak gerek Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar merhaba. bu benım 3. denemem olacak. ilk ıkı denememde femara kısa protokol uygulandı ancak tek embriyo elde edildi, onlarda tutunamadı maalesef.
    bu 3. denememizde ulun bey uzun protokol uyguladı, çarşamba gunu yumurta toplama ıslemı olacak. görünürde yaklasık 10 yumurtam var ancak işte biliyorsunuzkı önemli olan katanesi olgun çıkacak opu dan. ve kaçtanesi döllenecek.
    size sormak istediğim. bu seferki tedavımde ulun bey olusan ebrıyoları 5. gune kadar bekletmek istiyor. ben gerçekten bu sefer korkmaya başladım. ya embriyolar 5. güne ulaşamazsa transfer olmazsa diye. önceden en azından 12 gun test gunune kadar bır umutla yaşıyordum.
    hiç transferi iptal olan oldumu acaba bu sekılde. allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaslar. tecrubelilerden cevap bekliyordum.
    bu arada eşimde bir problem yok. bende yumurta rezervinde azalma var. bu 3. denememiz. hep umut tup bebek merkezinde denedim.

2. 10 Temmuz 2010
  3. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende umuttayım.
    bence telaş yapma. embriyoların 5. güne kalmama durumu olabilir diye gün gün rbilgi vereceklerdir sana. bana denilen şu. 5. gün embriyosu istiyoruz ama durumlarına göre sizi 2., 3. gün felan da çağırabiliriz. yani seni tehlikeye atmayacaklardır. buna emin olabilirsin. transferi iptal edileni duymadım ama ikinci gün embriyosu olanı duydum. herşeyin hayırlısı canım. kolay gelsin.

4. 10 Temmuz 2010
  5. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya senın transferın yapıldımı? ne asamadasın canım . hım birde şunu sormak ıstıyorum. yumurtaların toplandığı gun sayılıyormu ? yanı çarsamba toplama pazar transfermı yoksa pazartesımı?

6. 10 Temmuz 2010
  7. Silanaz

Silanaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Merhaba canim, endiseni o kadar iyi anliyorumki cunku ayni duygulari bende yasiyorum. Persembe gunu yumurlatarim toplandi, 26 tane. Doktorum bana transfer sali gunu dedi yani besinci gun transferi olcak, dun icim, icimi yedi taki hemsirem arayip 23 yumurtan var diyince, bugun'de cok endiseliydim yani bu boyle transfere kadar surcek, bugunde 22 yumurtam oldunu 13 tane cok hucreli oldugunu herseyin yolunda oldunu soylediler, Labaratuar'da dah guzel gozlem altinda tutuyolar canim insallah seninde 5 gune kadar dayanir, dayanmasada canim baktiki cok azaliyolar ucuncu gun yaparlar mutlaka. Benimde UCuncu denemem. Daha once iki kez INTernationl Hospital, yesilkoy istanbul'da denedim kisa protokol ilk negatif OHSS'den dediler. IKINICI donurlmuslarla hamilelik oldu ama dusukle sonuclandi... UCUncu denememde benimde uzun protokol uyguladillar cunku hic bir problem yokmus bende ve bu tedavi seklinin uygulanmasi lazimmis., Bakalim ahyrilis allahs eninde yardimcin olsun...

8. 11 Temmuz 2010
  9. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    evet canim arkadaslarin anlattigi gb embroyolarin durumuna gore besinci gunu beklemezler bir rsik gorurlerse zaten bes alti embroyon olmadan besinci gune gitmiyorlar. bence bu konuda cok rahat ol doktorun her sey yolunda giderse besinci gun yapariz demek istemistir onlar en iyisine karar vericekler duruma gore. bence yumurtalarin da olgun cikacaktir belliki kisa protokoller sana yaramamis bu yaramiski 10 yumurta olusmus. en az tabii hepsi de cikabilir. yedi sekizi olgun cikar bosuna hic uzulme

10. 11 Temmuz 2010
  11. dus

dus su akar yolunu bulur.... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    patrıca hayırlısı olsun stres yapma insallah güzel haber verirsin .

12. 11 Temmuz 2010
  13. Patricia

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar cok sağolun. ama dr dediğine göre riske alıp beklicez 5. gunu. allah yardımcımız olsun hepimizin. 5. gune ulasan tek bır embrıyom bıle olsa cok mutlu olucam. rabbım ol derse olur tabı ama bızızdekide teselli işte:) ahhh ahhh nerde bene öyle 23 embriyo , size masallah suphanallah:)

14. 12 Temmuz 2010
  15. nisam83

nisam83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba canım
    benımde 2,denemem ve suan lucrınde 9.gundeyım
    bende 2 denememıde ulun beyde yapıyorum
    ılkınde negatıf sonuc aldık ve donmusum olmadı
    ıkıncıdede bızede uzun protokol ve 5,gun embrıyosu transfer edıcem dedı doktorum
    benım erkek ınfertılıtesı ama sıkılmamaya calısıyorum
    neyapalım rabbım ıstersen verırı
    bız elımızden gelenı yapıyoruz
    gerısı rabbıme kaldı
    canım opun oldumu
    10 yumurtan gorunuyormus yaa merak ettım
    bızede bılgı verırmısın

16. 12 Temmuz 2010
  17. asiii8837

asiii8837 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar benim 3 gün embriyosu ve şuanda ikizlerime hamileyim korkmayın kalitesi çok önemli benim 3 tane kaliteli embriyom vardı 14 tane toplanmıştı 9 tanesi döllendi ama 5 tanesi ii di ama 3 tanesi daha iyiydi korkulacak bir şey herkes 5 gün embriyosu ii olur dio ama bu allahın işi bak ben 3 gün embriyosu ile hamileyim sadece 2 gün embriyosu pek tutunamıyomuş diolar

18. 12 Temmuz 2010
  19. nisam83

nisam83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    asıcım canım
    hayırlı olsun
    senın cok yenı daha dımı okuyorum topıklere yzılarını
    nezman gıdıyon keseyı gormeye canım