Emeklerim, emeklerim

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve TALEM tarafından 5 Aralık 2009 başlatılmıştır.

5 Aralık 2009
    Konu Sahibi : TALEM
  1. TALEM

TALEM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Ailenin ikinci geliniyim ama yaş olarak en küçüğüm.birde görümcem var.
    ellere layık
    bayramın 1. günü eşim erkenden kalktık kahvaltı derken 9.0 oldu.eşim hadi hadi gidelim diye tutturdu.bende saat 11 olsun gidelim dedim .saçlarımı fönleyeyim dedim.zaten her bayram erkenden gidiyorum eltilerim 1 gibi geliyorlar.bu arada hepimiz kaurbanı bağışlıyoruz.
    neyse uzatmamayım.gittik.kaynanam hemen yemek derdine düştü kapıdan girer girmez.biliyorum her bayram iş buyuracak.bende kızıyıyorum.biliyorsun her bayram sende yemek yenecek.insan yemek yapmazmı?lahmacun dedi.bende başladım elimle doğradım.yoğurdum.salata yaptım.bizimkiler hala ortada yok.kimsenin çocuğu yok.olanında en küçüğü 15 yaşında .
    ,iş bitti görümce geldi.demezmi?neden lahmacun?görümcemde kaynamla aynı apartmanda.bende dedimki anne istedi
    eltiler geldi görümce hala sohbette gitti bi güzel kuruldu.oh gelin hazırlasın.
    eltimin biri sivri dilli ona bir yağ bir yağ
    yendi içildi bana demezmi kahvemi içsek.yuh bebeğim var zaten.her bayram aynı eline sağlık demez yardım etmez kontrol memurluğu eder.
    günüm var bebek durmuyor dedim .kalabalık dedim.ne hazırlayacağım diye soruyorum.ağzını açıpta bir böreğide ben yapayım demiyor hatta börek tarinide ondan aldım.
    yılbaşında ve bayramlarda bbebeğim olana kadar pastaları ben yapıp götüüyodum
    kaynanam hasta oldu.neymiş kaynanaya gelinler bakarmış.tamam bakarım içimden gele gele.hala elim boş gitmem
    ama bütün maddi yardımlar ona anası herşeyini alıyor.evi bile verdi
    kadında mala mülke gelince önce o çünkü tek kız.ama işe gelince el kızı
    kendi kaynanasına bile bakmamış.hatta gidip orda yiyip içip gelmiş.görümceeri bakmış kaynanasına
    2 defa kürtaj oldum 2 hamilelik eline bir tabak almış gelmemiş.ben ondan değilim ama kafa işte.hatta hamileyken 8. ayımda yedi içti.diğer misafirlerle çene yarışında
    gezme de yeter ona küçük değil 44 yaşında
    anlatacak çok şey var
    benimde hatalrım var laf konuşamıyorum ters değilim lafı gediğine koyamıyorum.diğerleri daha kıymetli.kalbini kırmıyorum çünkü allah tan korkarım

2. 5 Aralık 2009
  3. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    227
    Ödül Puanları:
    153
    Benimde derdim bu..Kendimi savunamıyorum hiç bi zaman offf offfff mafoldumben

4. 5 Aralık 2009
  5. serenalar

serenalar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.463
    Ödül Puanları:
    163
    canım allah yardımcın olsun ilkten sen elıne alıştırmışsın galıba bende en kuçuk gelınım hiçte yapmam gorumcem yapar sadece masayı kurmasına yardım ederım daha bebegım yok benım elımı soguk suya sokturmazlar hasta olursun üşütursun derler tedavı goruyorsun bence bıraz mesafelı ol degerlı olursun

6. 5 Aralık 2009
  7. serenalar

serenalar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2.463
    Ödül Puanları:
    163
    kendımı her koşulda savunurum kışın gorumcele tartıştım 1ay hıç gıtmedım kendı geldı buyukoldugu halde ama ben haklıydım hakkımı savundum bıraz cadıyımdır boyle olmak gerekıyor gelen ezer gıden ezer yoksa

8. 5 Aralık 2009
  9. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    yaklaşık 2 ay önce kayınvalidemlere gittik.akşam geç olduğu için ben karnımı doyurdum eşimde direk işten geçtiği için aç gitti.eltimle kaynımda geldi bizle..kapıdan girer girmez kaynanam başladı hadi yemekleri ısıt sofrayı kur..du bi bismillah millete bi selam vereyim dedim..sonra mutfağa girdim eltimle bide ne görelim.öğlen bulaşığı,akşam bulaşığı içtikleri çay kahve fincanları herşey ortada mutfak savaş alanı gibi..görümcemler kaynanam halen lak lak derdinde..kaynanam geldi naptın diye ,o kadar öfkelendimki anne bu mutfak ne böyle bulaşıklar niye duruyor dedim.kızların vakti olmadı dedi..makinaya dizseydiniz dedim ,deterjan yok dedi..öle diyince yüksek sesle çene yapmaktan vakitmi bulamadılar dedim..ben tokum aç olanlar buyursun dedim..ona rağmen sofrayı serdim kaldırdım.kimse kolunu bile oynatmadı.öfkeyle hepsini yığdım makinaya içeriye girdim eşime git markete deterjan al bulaşıklar makinada dedim..neysem aradan günler geçti.kaynanam aradı neymiş küçük görümcem hareketlerimden bana kızmış küsmüş.bende uğurlar olsun bunun için küsecekse keyfi bilir,her zaman böyleler evlerinde bile her işlerini bana yaptırırlar..yazık günah çocuğum arkamda ağlaya ağlaya geziyor dedim..tam 1 ay aramadı görümcem bende hiç aramadım.sonra çat kapı çıka geldi.elinde kek ile..eee dedim böyle işte kendi kendime..gıcıklar işte..ohh be yazdımda rahatladım..

10. 5 Aralık 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146

Bunun Allah korkusu ile alakasi yok ki arkadasim.

Cenabi Hak size yapilan Haksizliklara susun, sessinizi cikarmayin demiyorki.

Konusamamanin sebebi Allah korkusundan degil, onlarin tepkisinden cekindigin icin konusamiyorsun.

Yardim istemekten yeri geldimi kusura bakmayin yapamam demekten cekinme, gün gelir patlama noktasina gelmeden bazi konularda mutlaka tavrini koymalisin.

Beraber yenip icildigi zaman herkes bir isin ucundan tutacak. Gelinide Görümceside. Ben anlamiyorum bu insanlari.....en basit görgü kurallaridir bu.

12. 5 Aralık 2009
  13. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    sen kendini bukadar ezdirirsen daha senin üzerine çok gelirler biraz dişini göster canım allah allah yoksa herzaman böyle gider kendine gel silkelen anacım buböyle gitmez opuyorumnanaktan

14. 5 Aralık 2009
  15. TALEM

TALEM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşım ben en çok korktuğum şey birinin kalbini kırmaktır.ben onların tepkisinden çekinmiyorum ben saygı çerçevesinde halledelim anlar hatasını derim.ama ben bildiğimden şaşmam o ayrı.
    Rabbim tabiki hakkımızı aramamızı yasaklamış değil.ben sadece o hakkın kalp kırılmadan halledilmesi tarafındayım güzelce konuşarak empati kurarak...
    ama nerde o cahil kafasıyla mahalle karısı gibi
    eltilerimde öyle car car

sanırım bunlar aile görgü terbiyesi eğitim ve çevre

16. 5 Aralık 2009
  17. BeLLa

BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Iyi niyetini anliyorum.
    Fakat bazen insanlarin birseyi anlayabilmesi sert dil de gerekiyor.
    Sert derken, ille de azarlamak ya da bagirmak degil..
    "HAyir" demesini bilsen yeter.
    Yani yeri geldiginde agirligini koyabilmelisin, kararliligini göstermelisin.
    Onlar seni bu kadar yumusak bulduklari icin üstüne geliyorlar zaten..

18. 5 Aralık 2009
  19. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    valla durduk yere kalp kırmak başka birşeydir ,ama laf ayağına kadar gelir sana laf söylerler o zaman karşılığını verceksin ,laf söyleyenler daha kıymetli diyorsun söylede kıymetin bilinsin o tip insanlar kalp kırmaktan saygıdan anlamaz tatlım.