Emel42'nin başarı öyküsü

Konusu 'Diyet Başarı Öyküleri' forumundadır ve EU1 tarafından 5 Eylül 2007 başlatılmıştır.

5 Eylül 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

ben bu hafta toplamda 35 kiloyu tamamladım kendimi süper hissediyorum başardım siz de başarabilirsiniz zor ama imkansız değil 141 kilo iken geçen yaz tüm umudumu yitirmiş ben böyle ölüp gidicem diye ağlarken bugün sevinçten havalara zıplıycak durumdayım herşey gerçekten istemekle oluyo eğer istiyosanız hiçbişey size mani değil unutmayın önemli olan sizsiniz

yaz günü, bana 3 lt yetmedi. ödem yaptı vücudum, günde 4-5 lt içmeyle çözdüm. mutlaka suyu çok iç afedersin idrarının renksiz ve kokusuz olması gerekiyo, ölçü bu, bunu sağlayacak miktarda su gerekiyo demek oluyo, diyetisyenim böyle anlattı.

bende kabızlık sorunu ortaya çıkınca geçen ay suya buldu kabahati diyetisyenim düzenli beslendiğim için bağırsaklarımda bi sorun olamazmış sonuçta çok terlediğim için su bağırsaklarıma inmeden vücuttan atılıyomuş

birgün 5 ikinci gün 4 lt su içtim sonraki günlerde 3,5-4 lt içmeye devam ettim sorunlarım bitti hamdolsun ama ihmal eder su içmezsem hemen farkediyo aynı sorun başlıyo artık sonbahar geldi hava bugün daha serin bu kadar terlemem herhalde

bundan sonrada kontrol yolu belli zaten idrarın rengine bak sarı olmıycak koyu sarıysa çok kötü ödem var anlamına geliyo

geçen yıl bunları yazmışım şimdi 93 kiloya geldim 48. kiloyu tamamlamama 200 gr kaldı sadece
    bu mesajları yazdığım zamanla şimdi arasındaki tek fark var ben ameliyat oldum ve motivasyonum azaldı 2 aydır kendimi toparlamaya çalışıyorum tahammülüm azalıyo eskisi kadar azimli ve istekli diyet yapamıyorum ama kararlıyım1 martta 89,.. kiloyu görücem en az başaracağım biliyorum ben yapabilirim neleri başardım bunu mu yapamıycam
    şimdi bunu buraya niye mi yazdım bu topik unutulmuş çok gerilerde kalmış ve ben kendimi eskisi kadar güçlü hissetmiyorum omuzlarım düşmüş gibi geliyo biraz morale desteğe ihtiyacım var
    takım arkadaşlarım ve beni uzun zamandır takip eden arkadaşlarım hep destek oluyolar ama bana eskiden güç veren azimlendiren hırslandıran şeyi hatırlatması lazım galiba

düşünüyorum ben niye bu kadar zayıf olmak istiyordum ki geçen kış sadece oğluma daha iyi bir anne olabilmek için sağlıklı ve ayakları üstünde duran çocuğunu tek başına zorlanmadan büyütebilecek bir anne olmak için değilmiydi bu çaba

bunun içindi tabiki ne güzel olmak ne giyinmek ne de başka bişey sadece ayaklarımın üzerinde durmam gereken bir hayatın beni beklediğini hissdiyordum ve hala hissediyorum yanlış ne o zaman beni yolumdan çeviren ne

son günlerde öyle salaş bir kadın oldum ki eve girilmiyo 2 güne gelene kadar tm gün pijamayla geziyordum üzerimi değişmek içimden gelmiyordu 2 gündür kendmi zorluyorum giyiniyorum saçlarımı topluyorum yemek yapıyorum ama içim huzurlu değilyarın doktorumla görüşücem ve çare arıycam bu duruma kendimi kötü hissediyorum böyle istemeden burda yaşamak beni mahvediyor

yazacak bşey bulamıyorum bu sözlerin üstüne hepinize iyi geceler

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ağustos 2008
  2. 10 Ocak 2009
  3. husel

husel er:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    başlığını görünce neden bu kadar geride kelmışki dedim
    yazılarını okuyunca kendimi buldum:KK43:(
    emel sen benim burda olma nedenimsin
    97 kiloyken ve ömrümün geri kalanını bu kiloda geçireceğime inanmışken
    tesadüfen keşfettiğim kk da seni ve çizelgeni gördüm
    mesajlarını aradım buldum okudum ve o gün başlatım diete
    ilk günlerde takımlara katılmadım kilomu yazmaya bile utanıyordum
    sonra vermeye başlayınca cesaretimi kazandım ve bende takıldım buralara
    69 kiloya kadar düşmüştüm ama maalesef bir yerde bende kırdım zinciri ve almaya başladım tam 9 kilo aldım geri:KK43:(
    ama yinede burdayım yapacağım biliyorum
    sana benzer sebeplerim var benimde
    en 1.si ise ilerde kızımın beni arkadaşlarına tanıştırırken utanmadan işte annem diyebilmesi
    işte böyle ya
    takım arkadaşlarım beni zorda olsa topladı
    eminim sende en kısa zamanda gerekeni yapacaksına.s.

4. 10 Ocak 2009
  5. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Canım arkadaşım kilo çizelgeni gördüğümde bende hayran kalmıştım sana ve sana demiştim hatırlıyosan seni gördükçe bir insanın neler yapabileceğine olan inancım dahda artıyor gerçekten guru duyuyorum senle

6. 10 Ocak 2009
  7. EU1

EU1 Guest

iyiki böyle tek başlıkta toplanmış yazdıklarım
    kimin emeği geçtiyse çok ama çok teşekkür ederim gerçekten

şimdi 99 kilo civarındayım ama çok mutsuz değilim bu durumdan neden mi?
    eşimden ayrılmaya karar verdim ve evden ayrıldım şimdi babannem ve halamın evinde yaşıyorum
    kendime ev bakıyorum bugün akşam amcamla konuştuk uzun uzun ve onun da desteğiyle izmirde kalmaya karar verdim şimdi ev arıyorum burda yani halamın semtinde ve yanlız yaşıyacağım inşallah zamanla oğlumu da alırım yanıma hemen olmasa bile

huselcim gerçekten çok şey başarmışsın eminim şimdi yeniden kalp kalbe verip kalan kilolarımızdan da kurtulabiliriz ne dersin?

8. 11 Ocak 2009
  9. husel

husel er:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    inşallah emel inşallah vereceğiz
    yeni bir hayata başlıyorsun ki daha canlı şekilde gerçekleştireceksindir isteklerini
    umarım gönlüne göre bir ev,iş vs.bulur huzurlu bir yuvada büyütürsün oğlunua.s.

10. 11 Ocak 2009
  11. Ferza

Ferza Mevsimlerden Firar! Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Emelcim başarına hayran kaldığımı söylemeden edemedim. Gerçekten öyle büyük bir azimle savaşmışsın ki, vücudunun artık direnmemesi mümkün değil.
    Ben de yürüyüşle 15 kilo vermiştim. Gerçi bir kısmı geri aldım ama, senin topiğin bana tekrar başlamam için güç verdi.
    Çünkü daha vermem gereken 14 kilo daha var en azından.

Bu arada, ben de artık yılgınlık göstermeye başlamıştım. Düşünce gücüyle zayıflama ile ilgili topiği okuyunca bunu denemeye karar verdim. Sana çok faydalı olduğunu söyleyebilirim. Gerçi bir kaç gün oldu ama, azgın dalgalar gibi kabaran iştahımda çok büyük düşüş oldu. Mutlaka denemelisin.
    "Ben zayıfım, 50 kiloyum,yağlarım gün geçtikçe eriyor, mutluyum, huzurluyum..." diyorum sürekli ve hayal ederek kendimi telkin ediyorum..

Eşinle ilgili sorunların nelerdi bilmiyorum ama hakkında en iyisi olur inş.
    Sen yeter ki iste, gerçekten kalpten istenilen her şeyi Allah mutlaka veriyor. Biraz sabır...
    :lepi:

12. 20 Ocak 2009
  13. kadis

kadis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    emelcim nasıl olduda görmedim ben bu sayfayı
    kallisim yaptı sanırım bunu
    canım sana hayranım azmine kadınlığına dirayetine
    lütfen bizimle ppaylaşımlarını burdada yap ki tüm kadınlar gücünü görsün canım
    5.takımdan kucak dolusu sevgilerrr

14. 20 Ocak 2009
  15. EU1

EU1 Guest

teşekkürler kadiscim

ben bu pazar gün taşındım geçen hafta ev tuttum annem de geldi yanıma oğlum da yanımda
    daha ne istiyeyim dimi
    sadece fiziksel yorgunluk var o da sorun değil nasıl olsa geçer yakında tamamen yerleşelim bi önce

16. 20 Ocak 2009
  17. Kalliste

Kalliste Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    153
    yok şekerler püsküütümüna.s. emeği var bu işte benim yetkim yok bu bölümde :nazar:

18. 20 Ocak 2009
  19. PamuKSekeR

PamuKSekeR artık anne Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    emelcim hayırlısı olsun hakkında .. yeni evinde güle güle otur.. tez vakitte 8 leri görmen dileğiyle öptüm canım.. yeniden azmini görmek bizleride motive edecektir unutma..şimdiden enerjin buralara yansıyo canımcım :1hug:a.s.