emerken bebeğımın boğazına sut kaçıyor emzırmeye korkuyorum!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve kubosss tarafından 21 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : kubosss
  1. kubosss

kubosss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bebegım dogdugundan berı emerken ara ara bogazına sut kacıyor,nefessız kalıyor alnını kaldırıyorum yuz ustu cevırıyorum srtına vuruyrum kendıne gelıyo bu sekılde bogulma ıhtımalı varmı sızce sutu sagıp bıberonla vermeyı dusunuyorum sızce ne yapmalıyım yardım edın....

2. 21 Mayıs 2008
  3. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    sakın bıberonla verme.ben bebegıme bıberonla mama verıyorum ıkı gundur mememı almıyor bu yuzden.benım ablam dogum yaptıgında refakatcı olarak ben kalmıstım ve yıgenım sureklı boguluyordu.hemsıre nefessız kaldıgı anlarda topugunu cımdıklememızı soyledı.boylece nefesı acılıyordu.sımdı bende bebegıme bogulunca once sırtına vuruyorum eger acılmazsa topugunu cımdıklıyorum basıyor cıglıgı.

4. 21 Mayıs 2008
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canim bebekler biz buyukler gibi nefes borusuna sut kactigi zaman veya tukuruk kolaylikla bogulmazlar cunku zaten kisa bir sure oncesine kadar su icinde yasadiklari icin boyle bir ozelligi var ancak sen boyle durumda bebegi hafif oturur konumda emzir basi biraz yukarida olsun tikanirsada hemen ters cevir panikleme sirtina vur kacan sutu disari atar korkma sakin ol ki olaya hakim ol

6. 21 Mayıs 2008
  7. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    korkma benim kızlarımdada aynısı olmustu bayada sürdü o biriz büyünce ğececektir

8. 21 Mayıs 2008
  9. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ohooo benım bebegım kadar tıkanmıyordur cnm krokma allahın ıznıyle bıseycık olmaz sırtını sıvazla yada yuzune ufle hemen kendıne gelır

10. 22 Mayıs 2008
  11. tearful

tearful Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    hiç süt sağmayla filan uğraşma normal bişi herkeste oluyor o an sütün çok gelmesi yada bebeğin iştahla saldırmasıyla olur bizde de oluyor anlından çekiyorum olmadı sırtına pışpışlıyorum. Emerkende nefes alışverişini takip edersen nefes alması durduğu zaman daha boğulmaya öksürmeye başlamadan hemn anlından çekip yutmasını sağla yada hafif dik pozisyona getir oda olmadı çenesinden yukarı kaldır yutsun.

12. 22 Mayıs 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Hic bişiy olmaz korkma canım..Sütün fazla geliyodur bebeginde cokur cokur cekip saldırıyosa meme ye benimkide öyle yapıordu:)))bizde aynı sorunu yasadık..

14. 22 Mayıs 2008
  15. Elis

Elis Guest

benimde aynisi oluyodu ilk zamanlar olur boyle eee onunda bi alisma devresi var ...nedense esim cok korkardida bende hic korkmazdim ....zamanla bebesinde sakin sakin icmeyi ogrenir merak etme ve korkma...gecer...

16. 22 Mayıs 2008
  17. kubosss

kubosss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cok tesekkür ederım arkadaslar benı cok raatlattınız rabbım hepınızın bebeklerını sızlere bagıslasın..

Pembedon5 bunu beğendi.
  18. 22 Mayıs 2008
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Aynı sorun bendede var önceleri senin dediğin gibi korkmuştum hatta elim ayağım titriyordu ama şimdi alıştım...Biberonla verme sütün azalır sağarsan...