emerken çocuğum ağlıyor!

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve betxuxl19 tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : betxuxl19
  1. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    42 günlük bebeğim var akşamları emerken kızarıyor sinirleniyor adeta mememle kavga ediyor sürekli ağzından çıkarıyor.beslenecek kadar ememiyor.doktora bile götürdüm.
    gazı var dedi.şurup ve damla verdi.ama hala öyle yapıyor.arada gazını alıyorum.kakasınıda yapmış oluyor ama akşamları ememiyor.senağlama sütüm mü yok diye düşünüyorum dr öyle düünmüyor çünkü kilo alımı normal.nedendir sizce ne yapmalıyım?insan çok üzülüyor ve geriliyor.senağlama teşekkürler:1hug:a.s.

2. 12 Mayıs 2009
  3. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    her emdikten sonra ve hatta emerken aralarda gazını al bence çocuk rahatlasın senin bu yaşadığın şeyleri hemen hemen her yeni anne yaşıyor hiç gerilme üzülme bu sıkıntılar geçiyor zamanla akşam yatmadan önce gaz ilacından azıcık ver istersen oda rahatlatır biraz tabi o gaz ilaçlarını abartmamamız lazım o bir gerçek dr una güven eğer güvenmiyorsan hemen değiştir hem kilosuda normalmiş baksana Allahtan başka insan ne ister ne güzel sağlıkla gidiyosunuz

4. 12 Mayıs 2009
  5. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    223
    Ödül Puanları:
    153
    Benim bebeğimde öyle...Gazını çıkartıp emzirmeye devam ediyorum..

6. 12 Mayıs 2009
  7. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    223
    Ödül Puanları:
    153
    Bu arada söylemeden geçemiycem bebeğiniz çok tatlı maşallah.. :nazar:

8. 12 Mayıs 2009
  9. s_eker

s_eker ŞükürlerOlsunAllah'ımSana Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    aynı durum bizdede var benim bebişimde 47 günlük.kurulmuş saat gibi akşam saatlerinde yapıyor genelde bende süt az geliyor diye düşünüyorum ama kusuyorda hatta bikaç defa mama verdim ama içim hiç rahat etmedi.şimdi vermiyorum ama insan çaresiz kalıyor. kilo alımı normal.neden böyle yaparlar bende çok merak ediyorum....

10. 12 Mayıs 2009
  11. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar benim bebeğimde öle yapardı.şimdilerdede ara ara yapıyor ama eskisi kadar sık değil.genelde uykusu varsa ve uyuyamıyorsa yapıyor.kızlar ben öle yapınca hemen diğer memeye geçiyorum.onu biraz emiyor sonra tekrar sinirlenince yine diğerine geçiyordum.bi deneyin isterseniz kızlar...

Ozge_b bunu beğendi.
  12. 12 Mayıs 2009
  13. berrin35

berrin35 ecemin annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba cnm.bebeğinin emerken ağlamasının nedeni sütünün az olması yetmemesidir.aynı duruumu bende yaşadım çünkü.bebeğim emerken ağlıyordu.sütümün yeterli olduğunu düşünüyodum ama değilmiş.mecburuyetten günde 1 veya 2 kere mama veriyodum

14. 12 Mayıs 2009
  15. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ya arkadaşlar sütünüz yetiyordur. kilo alımı da normalse yetiyor demek ki. bebeklerin gazı olduğunda akşamları huysuzlanıyorlar zaten. benim oğlum da gunduz iyi olurdu akşamları uyumak bilmezdi. çok huysuzlanırdı. şu an 2,5 aylık ve memede kızarıp ağlıosa ya kakasını yapıyorken oluyo, ya zorlayıp yapamıyosa ya da alttan çok gazı varsa. biz midedeki gazı çıkarıyoruz da, alttakini onlar çıkarmak zorunda bu yuzden karnını sıcak tutmak lazım. masaj yapınca iyi gelir.

16. 12 Mayıs 2009
  17. betxuxl19

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    teşekkürler arkadaşlar.akşama kadar emince süt azalıyor sanırım.elimle sıktım iki yerden sızıyor yeterli mi sizce?
    uykusu da geliyor olabilir.
    zahmet edip çekmek istemiyor hemen karnım doysun istiyor.
    bazen kusuyor bazen de ağzını açıyor 1 gr süt yok.bazen de ağzından çıkarıyor sütü.süt az mı neden yapıyor anlayamadım.süt sağma makinesiyle sağıp biberonla versem biberona alışır mı?üfffffffff

18. 12 Mayıs 2009
  19. betxuxl19

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    teşekkür ederim canım.