Emg

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve dil_nur tarafından 16 Mart 2009 başlatılmıştır.

16 Mart 2009
    Konu Sahibi : dil_nur
  1. dil_nur

dil_nur Hoşgeldin Dünyama Bebeğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    EMG çektiren ve sonucunda ameliyat teşhisi koyulan arkadaşlar yaşadıklarınızı paylaşırmısınız faydasını gördünüz mü?

2. 8 Nisan 2009
  3. EU1

EU1 Guest

canım senin emg ne için gerekli?

4. 31 Ağustos 2009
  5. siyahtay

siyahtay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba;
    Sizin rahatsızlığınız ne bilmiyorum ama EMG üst extremite ve alt extremite olmak üzere 2' ye ayrılır.Servikal yani boyun ile ilgili bir sorununuz varsa ellerde uyuşma ağrı hissizlik ve güç kaybı bunun sebebi de 2 ye ayrılır birincisi çok fazla ev,el işi,meslek hastalığı dediğimiz yani fazla bilgisayar karşısında maus çok fazla kullanıyorsanız ellerde özellikle parmak uçlarında uyuşma ve hissizlik olur CPT dediğimiz karpal tünel sendromu el bileği ile dirsek arası sinir sıkışması yada dirsek ve omuz arası kubital sinir sıkışması denir bunun ameliyatı çok basittir. lokalle bile yapılıyor ben sizin nasıl bir rahatsızlık yaşadığınızı bilmediğim için bu kadar yazabildim.Ayrıca hemen ameliyat düşünmeyin doktorunuz size bir atel ve ilaç uygulamadımı şayet bunlar tedavi vermezse en son ameliyattır.korkmanıza hiç gerek yok tekrar geçmiş olsun dileklerimle

6. 5 Kasım 2009
  7. melisdeniz

melisdeniz ıkı erkek annesı :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    emg kas ve sinir iletimlerini ğörmek için kuulanılan bii yönntem...

8. 7 Mayıs 2014
  9. mert

mert Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    emg nasıl yapılıyor ,ağrılı mı?