Emlak Müşaviriyim, her türlü sorunlarınızı benimle paylaşabilirsiniz??

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve Adivar tarafından 12 Aralık 2007 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    12 Aralık 2007
    Konu Sahibi : Adivar
  1. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba arkadaşlar emlak sektöründe yaşadığımız sorunlara dair bir paylaşım plartformu olmadığı için bu konuyu açtım,yaptığım işle alakalı olduğu için her konuda sizlere yardımcı olmak isterim..Sizinde başınızdan geçen muhakkak daireniz ile ilgili,ev sahibiniz ile ilgili,yada ev ararken emlakçı ile ilgili sorunlar yaşamışsınızdır kuşkusuz.Buradan hep birlikte paylaşmak adına bu topiği açtım, hadi güzeller eller klavyeye sorunlarımızı beraber paylaşarak aşalım..sevgiler.....a.s.a.s.a.s.

Son düzenleme: 25 Temmuz 2009
  2. 12 Aralık 2007
  3. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle merhaba hayırlı olsun konun. Benimde bundan önceki evsahipleriyle kiradaki artış yüzünden kiracıları düşünmiyerek arttırdıkları kiralardan rahatsız olan kiracı olarak bu yeni arttışı yaparken düşünmelerini isterim. Allahımıza şükürler olsunki 1,5 senedir oturduğumuz dairemizin şimdiki evsahibi çok iyi bir insan.Allah herkeze hayırlı kiracı ve evsahibi karşısına çıkartsına.s

4. 12 Aralık 2007
  5. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    Canım herkez bu kira artışlarından çok müzdarip,ben yaptığım kira kontratlarında elimden geldiği kadar ev sahibi ve kiracının da üzülmeyeceği bir artış oranı yazıyorum
    Zaten kanuni artış oranlarıda ya TEFE yada TÜFE'ye bağlı olarak artış yapımak zorundalar.ileride hukuki bir mahkemelik olma durumlarında kontratta ister %20 istenirse %50 yazsın geçersiz sayılıyor bu konuda kiracıyı koruyor devlet baba. TEFE yada TÜFE oranında arttılacağına dair yasa bile var..
    Bende ev sahiplerinin bu konuda vicdanlı olmaya davet etmiş olayım senin vesilenle..

Son düzenleme: 25 Temmuz 2009
  6. 12 Aralık 2007
  7. EKXIXNOKS

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım öyle diyorsun ama benim bildiğim evsahipleri bunları çok iyi biliyorlar işine gelirse diyip seni çıkartmak istiyorlar çevrendede baktığın zaman ev aramaya başladığın zaman onun vermiş olduğu kira kadar yada onun üstünde bir rakamla karşılaşıyorlar kiracılar malesef sesziz kalıp kabul ediyorlar ben bu konudaki rahatsızlığımı bir avukatla görüşmüştüm ve bana dediği sizin harcadığınız avukat masrafıyla senelik vereceğiniz kiranız aynı olur yani bunu düşünerek karar verin demişti açıkçası kiracılarında gerçekten maddi olarak iyi bir geliri olması gerekiyorki uğraşabilsin a.s.

8. 12 Aralık 2007
  9. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    tabiki dediklerine katılıyorum,avukat parası mahkeme kimse uğraşmak istemiyor,kolay yolu ben evi boşaltırım diye düşünüyor kiracı ama kimse hakkını savunmuyor.ben çok mağdur kiracı gördüm tabi burda ev sahiplerini kızdırmak yada onları aşağılamak değil amacım,tabiki her iki tarafında hakkını korumak gerekli.mesleğimiz gereği ev sahibini tutup kiracıyı atmıyorz,yada kiracıyı tutup ev sahibini atmıyoruz.
    özetle canım sonuçta kira kontratı yapılırken iki tarafında anlaşması ve kira artış oranının kabul edilmesi durumunda imzalar atılır.eğer zaten çok yükek bir artış isterse ev sahibi imzalanmaz kira kontratlar...

10. 12 Aralık 2007
  11. EKXIXNOKS

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım tabikide her iki taraf için zor sana katılıyorum .Dediğim gibi Allah herkeze hayırlı kiracı ve evsahibiyle karşılaştırsın canım sanada kolay gelsin.:1hug:a.s.

12. 12 Aralık 2007
  13. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkür ederim canım,kk da muhakkak seslen bana seninle konuşmak çok güzeldi,,sağlıcakla kal..........a.s.

14. 12 Aralık 2007
  15. EKXIXNOKS

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tabiki seni gördüğümde yazarım canım. Seninlede konuşmak güzeldi .Sende sağlıcakla kala.s.

16. 12 Aralık 2007
  17. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    herkez ev sahibinden yada kiracısından memnun demekki kimsecikler bir şey yazmadığına göre :))) yada kimse bu aralar ev almayı düşünmüyor !!!!!

18. 14 Aralık 2007
  19. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ev almayı değil de kiralamayı düşünüyoruz uzun zamandır bize uygun ev yok malesef bulamıyoruz bi turlu, hayırlısı inş.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.