emziğe nasıl alıştırabilirim?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve trmerve tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1 Şubat 2010
    Konu Sahibi : trmerve
  1. trmerve

trmerve Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    78
    merhaba;
    benim oğlum 5.ayına yeni girdi nekadar uğraşsakta birtürlü emziğe alıştıramadık. Biberonu,elini bir güzel emiyor fakat nekadar emzik çeşitini denediysekte (fatoş emzikte dahil) birtürlü emziği emmiyor! uykuya geçişlerde hep emmek istiyor. Emmeden uyumuyor. çok zorlanıyorum. bu yüzdende emziğe alıştırmak istiyorum ama başaramadım.

emziğe alıştırmak için neler yapmalıyım , tavsiyeleriniz neler hanımlar? emziğe pdraşekeri, reçel felan sürerek denedim fakat tadı geçtikten sonra bırakıyor. Ağzından çıkartmak için çırpınıyor. sizce ne yapmalıyım.

2. 2 Şubat 2010
  3. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Sakın emziğe tatlı şeyler sürüp verme bebeğine. Ek gıda döneminde çok zorlanırsın. Sadece tatlı gıdaları yemek ister. Verme emzik almıyorsa zaten bebek 5 aylık olmuş. Şurda bikaç ay daha zorluk çekersin sonra rahatlarsın.
    Bende uğraştım bikaç hafta ama almadı. ıyi ki de almamış. Sonra bıraktırmak aşırı zor oluyor bildiğim kadarıyla. Hem emzikle daha zor. Emzikle uyumaya alışacak ve gece emzik ağzından düşünce uyanacak.

4. 2 Şubat 2010
  5. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    aynen öyle oluyor emzik düşüyor bebek ağlıyor yada o dalmaya yakın siz başında ekliyip alcaksınız belki ozaman bi ihtimal bağırmıyor..:))

6. 2 Şubat 2010
  7. esraral

esraral Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşım almıyorsa hiç zorlama.Benim oğlum da 13 aylık,ilk 6 ay denemediğim yöntem,emzik türü kalmadı ama istemedi alışamadı bir türlü.Aynen senin anlattığın gibi ağzında memeyle uyumak istiyor.O kadar zorlandım ki ben de...hala da gece ağzında meme dursun istiyor.Ama ne yapalım bebeklerimiz için dayanıyoruz.

8. 3 Şubat 2010
  9. adacelik

adacelik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende emziğe alıstırdım durmuyordu ,simdi keske diyorum emerek uyusa da anne sütünü doyasıya alsa...fakat emzik alan bebiş memeye cok iyi uyum gösteremiyor ve anne sütünü huzursuzken almak istemiyor aglıyor cok hırpalıyor kendini..

10. 6 Şubat 2010
  11. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    kesinlikle sana katılıyorum:)tam uyudu diyorum kızım emziği düşünce açıyo gözlerini:)daldığı zaman farketmiyor düştüğünü ama oda uzun zaman alıyor..yinede emziğe alıştırdığıma pişman değilim..alıştırırken zorlanmadım da daha hastanedeyken emiyodu kızım..

12. 6 Şubat 2010
  13. pikolata78

pikolata78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    827
    Ödül Puanları:
    113
    benim oğlum 4 aylık ilk doğdu gün emdiği emziğini bir daha ağzında en fazla 2 dakika tutuyor artık. hemen fırlatıp atıyor. denemediğim emzik kalmadı. bakkal emziği bile aldım. artık alışmaz galiba.

14. 7 Şubat 2010
  15. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    canım emziğini hiçbirşeye batırma bu pekde sağlıklı değil :KK43:(
    benim kızımda emzik almadı doktorumuz chicco emzik kauçuk önerdi kullandım bebeğim hemen aldı bir dahada bırakmadı şimdi 27 aylık hala emzik emiyor :))

16. 6 Mart 2010
  17. Hadise_5426

Hadise_5426 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benimde 4 aylık kızım var chicco emzik kauçuk almama rağmen ki denemediğimiz emzik kamadı emmiyor biberon da emmiyor kaşıkla bazen amma veriyoruz alıştıramadık gitti :KK70:

18. 7 Mart 2010
  19. NADYA 81

NADYA 81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide aynı
    sedece emerek uyutabiliyorum
    ama emziktede sorun aynı.
    değişen bir eşy yok