Emziğe nasıl alıştırcam?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve mugumugu tarafından 20 Mart 2009 başlatılmıştır.

20 Mart 2009
    Konu Sahibi : mugumugu
  1. mugumugu

mugumugu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    2 aylık bebeği var emzik alıştırmaya çalıştırıyorum ama reddediyo
    nasıl alıştırsam alıştırmasam mı ?
    herkes alıştır rahat et diyo ama mümkün diil her dakka deniyorum :)
    daha küçük mü sonra alışır mı dersiniz

2. 20 Mart 2009
  3. Meltoo

Meltoo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ya neden alıştrmaya çalışıyosun ki...,
    Bıraktrması çok zor oluyo,bide bana açıkçası lastik emzirtiyomuş gbi geliyo
    verme bence

4. 20 Mart 2009
  5. thymus20

thymus20 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızım ik buçuk aylık emziğe ilk aylar zorla alıştırdım çünkü benim kzızm iki elini yumruk yapıp emiyor ben elimi ağzına götürsem benimkinide emiyor bu yüzden emziğe zorla alıştırdım ben verdim kızızm ittti emziği ama şimdi alıştı hemde rahat ettim

6. 20 Mart 2009
  7. inaysa

inaysa Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim de 2 ayda almaya başladı aventin emziği var onu verdim ben şimdi ağzından bırakmıyor ver canım bence rahat edersin benim dr bile tavsiye etti

8. 20 Mart 2009
  9. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Rahatlık belki ama bende alıştırdım kızıma çok gazlıydı şimdi öyle alıştı ki bırakmıyor 1 yaşında oldu bıraktırmak istiyorum ama nerde yapışmış resmen onsuz uyumuyor ağlayınca hemen onu istiyor çok zor durumda değilsen verme bence alışmasın en pişman oldum aşıya gittik emzik ağzında dr dan utandım walla bide bunu atın deyince

10. 20 Mart 2009
  11. efren

efren Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede alıştırma.şimdi tahat edeceksin ama sonra bıraktırırken sorun olabilir.ben oğluma hiç vermedim hiç de ah emzik versem dediğim durum olmadı.çünkü benim seçeneklerimde hiç emzik olmadı aklıma bile getirmedim

12. 21 Mart 2009
  13. fezamelek

fezamelek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim bebeğim sürekli emmek istiyor ve ağlıyordu, önce ben çok direndim ve emzik vermedim... ama 2-3 saat durmadan süt vermeye kalktığımda ben de bittim, bebeğim de bol bol kustu, bir gün iki gün, bir hafta derken geceleri sürekli ağlamaya da başlayınca mecburen emziğe alıştırdım ve ağlamadan uyumaya başladı.. daha doğrusu kendisi sürekli emmek isteyen bir bebek, şu anda da emzik ağzında uyutabiliyorum ancak.. ayrıca çalışmaya başladım, bazen eve geç gelirsem ve sütü bitmiş olursa en azından 10-15 dakika emzikle oyalanabiliyor... her bebek farklı oluyor, eğer huzursuzluk yapmıyor veya ağzında meme ile uyumak istemiyorsa, emziğe hiç alıştırmayın...
    :ecrin_bebek::ecrin_bebek:
    dr'lar da birbirinden farklı.. bir arkadaş dr atın bunu dedi yazmış, benim dr'um hiç birşey demiyor, hep ağzında emzik ...
    etrafımdan laf işitmekten de bıktım (yok kandırma çocuğu, yok aç kalacak, yok meme emmeyecek....hiç biri de olmadı....) ben zorla alıştırmadım, sürekli bişeyler emmek istiyordu, ben de emzik verdim mecburen.. :ecrin_bebek:

14. 22 Mart 2009
  15. sevhan

sevhan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İki yaşına kadar emzik kullanmasında bir sıkıntı yokki bence üstüne fazla gitme bu sıralar,doğum doktorum emziğe alıştır demişti seninle oynuyacağına emzikle oynasın ama oğlum hiç bir şekilde emzik almadı,bak seninki emzik alıyormuş gece uyanınca bizimkide emmek istiyor,bir şekilde o emme içgülerini tamamalamak istiyorlar saatlerce emzirdiğim oluyor,iki yaşına geldiğinde bırakmasını sağlarsın.

16. 22 Mart 2009
  17. cagancuk

cagancuk küçük aşkımla çok mutlym Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cnm benimkiside emmiyodu şimdi 4 aylık oldu bi haftadır bayılıyo emziğe.çok rahat ettim valla.seninkide alışır ara ara vermeye çalış sen.chicconun kağuçuk emziği çok güzel ondan başkasını emmiyo.onu dene istersen.kolay gelsin.:ecrin_bebek:

18. 23 Mart 2009
  19. SEVCAN_84

SEVCAN_84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim kızımda emziğe alışmadı doktorum önerdi chicco kauçuk emzik hemen aldı bende rahat ettim bebğimde uyumaya başladı....