emziği bırakmak

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve tebessum77 tarafından 18 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

18 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : tebessum77
  1. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    emziği nezeman bırakmalı?
    bebeklriniz emzik emiyormu?
    kızıma sadece yatırıken mezik veriyorum gün içinde vermiyorum. ama artık dişlerimiz var ve emziği bırakması iyi olur diye düşünüyorum.

ama zaten çok zor uyutuyorum emziksiz nasıl uyuyacak onu düşünüyorum nnasıl yapmalı?
    emziği nasıl bırakmalı?
    emziği bırakan varmı?

2. 18 Mayıs 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benm oğluşum 2,5 aylık ve hiç emzik emmiyor. başlamayı da artık düşünmüyorum. emziği bıraktırmak için ucunu delin diyordu bir uzman. gerçi senin bebeğinin dişleri vardır ve çoktan delmiştir emziklerini dimi?

4. 18 Mayıs 2009
  5. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım benım oglum bır yasında hala emzıkle uyuyor onunla mutlu oluyor

6. 18 Mayıs 2009
  7. tebessum77

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    oh ne güzel verme zaten alışmasın
    yok daha delmedi ama deneyecem bakalım2 hafta kadar sonra derslerim bitiyor evdeyim kızımlayım o zaman deneyceğim
    emziği bırakınca bebek daha fazla ilgi ister diyorlar oyüzden işimin bitmesini bekliyecem

8. 30 Mayıs 2009
  9. EN-FUR-TU

EN-FUR-TU furkan'ın annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhablar canım.
    benm oğlumda ilk 7 ay emzik emmedi.halbuki ben çok istedim almasını ama almadı.uykuya geç dalıp erken uyanırdı.7.ayında ramazan ayı olması münasebetiyle beni çok meşgul etmeye başlayınca emziği vermeye başladım.bi güzelde aldı.artık emerek vede kolayca uyuyordu.uyku süreside uzamıştı.derin uykuya dalınca emziği atıyordu zaten.bende oh ne güzel sadece uykuda alıyor diye düşünüp karışmadım.ama 1 yaşına geldiğinde artık emziğe iyice bağımlı olmaya başladı.emziksiz duramaz haldeydi.nerdeyse hiç çkıkarmıyordu.bende artık emziği bırakmanın zamanı geldi diye düşünüp karar verdim.çok zorlanacağımı düşünmüştüm ama zor olmadı.emziği o görmeden kahveye batırdım.ağzına verdim.iğrendi ve çıkarıp ucuna baktı.temizlemeye çalıştı.yine aldı ağzına.sonra yine çıkarıp koydu kenara.ilk uykumuzu hafifi mızmızlanarak yaptık.uaynınca emziği hep elinde gezdirdi her istediğinde çaktırmadan kahveye batırdım vee sonunda attı elinden.4 aydır emziksiz rahat rahat uyuyoruz.bence 1 yaşından sonra artık herşeyi anladıkları için bıraktırmak zor olabailir.bence dişleride etkiliyor.hiç korkma kolay bırakr.ilk gün mızmızlık yapıyorlar o kadar.ama bırakınca bir daha gösterme.kararlı ol

10. 31 Mayıs 2009
  11. tebessum77

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148

süoersin kahve iyi fikir sanırım türk kahvesi. çünkü nescafe kalıntı bırakmaz izine çıkmayı bekliyorum 2 hafta kadar sonra bıraktıracam şimdi denesem ben yokken annem zaten zor bakıyor ona mızmızlanır kıyamam çok sağol canım

12. 2 Haziran 2009
  13. sherry456

sherry456 Guest

cnm sanırım nescafe den bahsediyor biraz ıslanınca yapışır ya heralde emzikten temizleyemiyor bebek.türk kahvesi hemen gider gibi geldi bana.

biz memeyi yeni bıraktık tatile gidip gelelim emziği de bıraktırcam.ama nasıl bıraktırcam bakalım bizimki biraz pis boğazlıdır kahveyi de severse yandık.

14. 2 Haziran 2009
  15. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim kızımda emziksiz uyumuyor birkaç kez denedim çok zor uyuyor uyanınca emziğini beşiğinde bırakıyoruz uykusu gelince beşiğine uzanmaya çalışıyor ağlıyor emzik istiyor nasıl bırakacak bu çocuk ya

16. 2 Haziran 2009
  17. kartalsevil

kartalsevil Kızım ve Oğluşum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Benim kızımda 18 aylık sadece uykusu gelince alıyor ama bıraktırmanın zamanı çoktan geldi. Aklı iyice erdiğinde bıraktırmak çok daha zor oluyormuş. Kahve iyi fikirmiş en kısa zamanda deneyip tecrübelerimi sizlerlede paylaşırım.

18. 2 Haziran 2009
  19. EN-FUR-TU

EN-FUR-TU furkan'ın annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadaşlar türk kahvesine batırdım ben emziği.ama eğer kahveyi sevseydi toz sumak deneyecektim.valla oğlumun dişleri çıktıktan sonra emzik bana büyük bir yük gibi olmuştu.ama bir gün karar verdim bugün artık vermeyeceğim diye.bismillah dedim.o ağlasada dayandım ve 1 gün zor geçti ama şu anda emziksiz.gündüz başlarsanız emziği bırakma operasyonuna,en azından gündüz uyumasa bile,gece yorgunluktan uyuyacaktır.ama akşam başlarsanız eğer geceniz uykusuz geçebilir.çünkü mızmızlık had safhada oluyor ilk gün.