Emzik braktrma sorunum var !! acil :(

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve glsncck tarafından 11 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : glsncck
  1. glsncck

glsncck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    selam arkadaşlar oğlum 2 yaşında dün uyandığında emziğinin yırtıldığını gördüm ve eşimle ortak karar alarak bebeğimize o andan itibaren emziyi vermeyeye karar verdik zaten uzun zamandır emziği bıraktırmayı düşünüyorduk a.s yırtık emziği çocuğa gösterip "bu artık emilmez çöpe atalım" dedik ağladı ama dikkatini başka şeylere çekip bir daha emziği göstermedik sonrasında ne mi oldu :çok üzgünüm:

bebeğim benim bütün gün huzursuzdu en olmadık şeye ağlıyor iki gözü iki çeşme "anne memmişimi veeer" diye yalvarıyordu öyle üzüldümkü uyurken hep emzikle uyuduğu için uykuya kucağımda ağlamaktan yorgun düşüp daldı uyandığında yıne zırıl zırıl senağlama :teselli:dün zor dayndım ama atlattık bugün o daha uyuyorken işe geldim...

doğrumu yaptım yanlışmı yaptım bilmiyorum sizce bu konuda bebeğime nasıl yardımcı olabilirim desteğinize ve tecrübelerinize ihtiyacım var :uhm: :teselli:

2. 8 Haziran 2009
  3. glsncck

glsncck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    burada bu konuyu açalı yaklaşık 1 ay olmuş anladığım kadrıyla bu konu kimsenin dikkatini çekmemiş veya kimsenin bu konuda tecrübesi yok doğrusu hayal kırıklığına uğradım :1no2:
    yinede anlatayım bebeğim bir hafta boyunca uyku problemi yaşadı huysuzlandı huzursuz oldu ve hasta gibi sürekli ağlamak istedi bizi çok yordu ama bir haftanın sonunda "anne artık memmiş istemiyorum" dedi sanırım gerçekten istemiyor artık.
    bu durumun oğlumda oluşturduğu ve geçmeyen sorunu ağlama ve huysuzlanmaları arttı eskiden dha sakin bir bebekti şimdi görenler senin oğlum bu kadar huysuzmuydu deyip şaşırıyorlar.. cocuk büyürmek ne zormuş Allah tüm annelere sağlık ve sabır versin

4. 18 Haziran 2009
  5. Bethany

Bethany Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar,benimde 2 yaşımda kızım var.bende bıraktırmaya çalışıyorum.ılk denememde emziği kestim ve bizimki kurttan korktuğu için kurt ısırmış dedim. ilk başta inandı fakat uyku vakti gelince ağlama krizlerine girdi ve dayanamadım verdim. 2. denememde emziğin içine çörek otu koydum .karıncalar girmiş içine dedim.bidaha ağzına almadı ve sorunsuz uyudu..ertesi gün ağlayınca anneannesi başka emzik vermiş ağzına....yani sil baştan,oda olmadı ....nasıl bıraktıracağımı bilmiyorum....??? daha başka ne deneyebilirim?????

6. 18 Haziran 2009
  7. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Cnm bu konuda hepınız Çabalamalısınız
    yanı aynı kararlılıkla
    sık sık emzıĞın ıÇıne ıp ve pıs Şeyler koyun emmesın tuzlu suya sÜrÜn
    hafıf acı sÜrÜn
    zor bılıyorum
    ama mecburen yapmalısınız
    dıŞ gelıŞımı ıÇınde Önemlı ÇÜnkı

8. 19 Haziran 2009
  9. glsncck

glsncck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    bethany cim seni çok iyi anlıyorum bu sorun yüzünden açtım bu topiği ama yine kendim üstesinden geldim benimde oğlum ilk gün çok çok zorlandı sürekli ağladı ama ben vermedim çünkü emziği yırtılmıştı ve yırtıldı çöpe attık dedim çöpçüler alıp götürdüler artık yok dedim inandırdım çok ağladı ilk gece uyutmadı bizi ama ikinci gün sürekli konuşarak sarılıp öperek sabırlı olarak atlattık bir kaç gün devam etti ama günden güne hafifledi bebeğimin emzik krizleri
    bence iki yaşından sonra kesmek gerekiyor zaman geçtikçe dahada zorlanacaklarını düşünüyorum bağımlılıkları artıyor çünkü sana tafsiyem birkere kesince amziği ağladı diye çıkarıp verme 24 saat dayanmaya çalış sonrasında bitiyo hadi kolay gelsin

10. 19 Haziran 2009
  11. Bethany

Bethany Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba glsncck, haklısın bende 2 yaşında emziği kesmeyi düşünüyordum..kızımı götürdüğüm oyun grubunda pedagog bana verdiğin kararların arkasında dur yoksa bıraktıramazsın dedi.yani bir kere ağlayıp verince diğerindede aynısı olacak diye bekliyor ve bıraktırmak dahada zorlaşıyor...Haftaya 2 yaşına girecek kızım ve tekrar deneyeceğim....Bırakırsa haber veririm..sanada kolay gelsin .,,sırada ne var tuvalet eğitimi mi ???:KK46:

12. 22 Haziran 2009
  13. glsncck

glsncck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Kızının yeni yaşı hayırlı olsun Allah bağışlasın kuzularımızı pedegog çok doğru söylemiş sadece emzik için değil her konuda kararlarımızın arkasında durmalıyız gücümüz yettiğince bebekler çok zeki hemen kapıyorlar doğruyuda yanlışıda. şimdiden kolay gelsin ha benim sana tafsiyem hiç erteleme
    evet tuvalet eğitimi için gün sayıyorum bu ara. 2 hafta sonra yıllık iznimi kullanıcam bu sürede tuvalet işini halletmeyi düşünüyorum ufak ufak çalışmalara başladım umarım çok yorulmadan başarırım. sen düşünmüyormusun bu yaz?

14. 22 Haziran 2009
  15. Bethany

Bethany Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Teşekkür ederim,bu hafta 2 yaşına girecek kızım. Bu yaz yapmam vermem gereken çok eğitim var 1)emzik 2) tuvalet 3) yatağında yalnız yatmaya alıştırmak ....bu yaz zor geçecek anlaşılan....neyse sağlıklı olsunlarda,bunlarda geçer gider.....::ecrin_bebek:

16. 23 Haziran 2009
  17. glsncck

glsncck Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    hepimize kolay gelsin diyelim. bizi çok yoruyorlar onunla uğraşırken bazen hiç enerjim kalmıyo ama onun enerjisi hiç bitmiyo
    saymamışsın konuşma eğitimi ne aşamada? benimki 27 aylık tam ve net konuşuyor artık

18. 23 Haziran 2009
  19. Bethany

Bethany Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen bizdede öyle...sürekli koşturmaca...:) bizimki 24 aylık maşallah bir papağan...ne soylesek tekrarlıyor,çok şükür derdinide az çok anlatıyor,o aşama kolay geçti sayılır....hihoyyyt