emzik kullanıyor musunuz?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ANESSA tarafından 27 Eylül 2008 başlatılmıştır.

27 Eylül 2008
    Konu Sahibi : ANESSA
  1. ANESSA

ANESSA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim geceleri gaz sancısıyla saatlerce boğuşuyo ve benim elimden hiçbişey gelmiyo ne yapsamda biraz olsun sussa diyorum bugün ilk defa emzik vermeyi denedim ama eğer emziğe alışırsa göğüsümü almayacağını sütümü emmeyeceğini söylüyolar. aranızda emzik kullanan varsa bana yardımcı olabilir misiniz bebişleriniz emziğe rağmen göğüsünüzü emiyor mu?:ecrin_bebek:

2. 27 Eylül 2008
  3. derindarbe

derindarbe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    canım bneim bebişimde 10 günlük emziği yeni yeni veriyorum ama almıyor başta alıyor sonra atıyor. bende almasını istiyorum ama aldıramadım. gazı için kimyon tohumunu kaynatıyorum ve zinko veriyorum iyi geliyor. senin verdiğinbişey varmı.

4. 28 Eylül 2008
  5. ANESSA

ANESSA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben metsil damla veriyorum sabah akşam bide öğleye doğru çörekotu yağı akşam yatırırkende has zeytinyağı veriyorum çay kaşığında 4-5 damla iyi geldi gibi bunların dışında da emzirdikten sonra 10-15dakika dik tutarak sırtına masaj yapıyorum bu daha iyi geldi önceden emzirdiğim pozisyonda gazını çıkarmayı deniyodum ama dik tutarak daha iyi oldu

6. 28 Eylül 2008
  7. selma_selma

selma_selma karanfil... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bende birkaç ay sonra çalışacağım için emziğe alıştır,sonra bakıcı sustaramaz dediler ama emziği ağzına alıyor ve biraz çekipte meme olmadığını anlayınca geri atıyor.Ayrıca benim oğluşumun poposu yara düzeyinde pişik oldu.2 kere dr.götürdüm ilk önce 1 tane krem verdi,geçmeyince tekrar götürdüm bu kez 3 krem daha verdi,hepsini çay tabağında karıştır sür dedi ama değişen birşey yok,çok çok çok kötü oldu.Zeytinyağı falan da kullandık,fayda etmedi.Siz ne tavsiye edersiniz?

8. 28 Eylül 2008
  9. yagmur25

yagmur25 KAAN & KEREM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bende emziğe alıştırmaya çalışıyorum ama nafile alıyo süt gelmediğini görünce hemen diliyle atıyo....Emziği bende çok araştırdım 1 yaşına kadar verilmesinde hiçbir sakınca yok emme refkekslerini geliştiriyor vede başka şeyleri emmelerini engelliyor(ellerini,dudağının kenarını,battaniye kenarını falan) memeyi bir müddet sonra bırakabiliyor ama başka şeylere alışırsa onları bırakması daha zor oluyomuş ...Küvezde özellikle bebeklere alıştırmaya çalışıyolardı emme refleksleri gelişsin diye...1 yaşından sonra diş ve çene için zararlı olduğundan bırakılması gerekiyomuş...Bizimde gaz problemimiz olduğundan uykumuz çok düzensiz her uyanmasında aç olmasada emmek istiyor bu yüzden alıştırmak istiyorum ama henüz başarılı olamadım....

10. 28 Eylül 2008
  11. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    ben emzik vermiyorum çünkü gazlı bi oğlum var ve emzik verirsem daha çok boş hava yutacakmış doktorlar öyle diyo.

12. 28 Eylül 2008
  13. muscan24

muscan24 canan+mustafa= kıvanç :-) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar ilk aylarda emzik vermeyin.zaten küçük çabuk yoruluyor.emzik ağzında yorulduğu için anneyi emmek istemiyor daha doğrusu ememiyor.ben 3 . aydan sonra falan düşünüyorum.denemek için verdim önce 2 dk. falan çekti.sonra fırlattı attı )))

14. 28 Eylül 2008
  15. kanay

kanay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bebegım 3 aylık 15 gunlukken emzık vermeye basladım baslarda almadı fakat bıraz ısrarcı oldum su anda emzık tek kurtarıcımız onu agzına verdıgımız an uyuyor ve gogsumu de bırakmadı belkı her bebekte farklıdır ama bence emzık kucuk anne gıbı....

16. 29 Eylül 2008
  17. lilithu

lilithu küçük Prensim benim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    ben de emzirdikten sonra uyanırsa aç olmadığı halde sadece uyumak için yeniden emmek istiyor bu durumda emzik veriyorum uyuyunca da çekiyorum. ilk başlarda silikon emzik verdim almadı. Nuk damaklı yenidoğan kauçuk emzik aldım. Onu alıyor ve tutuyor. memeyi bırakmadı, çünkü eğer açsa zaten emziği imkanı yok kabul etmiyor, kıyametleri koparıyor, bi ağlıyo ki sanırsınız etinden et kopuyor memeyi alınca da anında susuyo numaracı oğlummm:)

18. 29 Eylül 2008
  19. hilarya

hilarya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bende emzik veriyorum.. Yoksa gazı geldiğinde meme istiyor ve o sancı ile göğüs ucumu sıkıyor..Canımı yakıyor göğüs uçlarım tahriş olacak yoksa.. Bende gaz sancısı geldiğinde veriyorum emziği..emerken rahatlıyor ve kakasını da gazının da daha rahat söküyor... Mememi de bırakması gibi bir durum olacağını sanmıyorum.. Hem emme refleksi için ii olduğunu bende okumuştum.. yoksa sürekli memeyi emerse bir sürü sonra göğüsler tahriş olur..Aç olduğunda da emziremeyiz yoksa..

ama her bebek farklıdır.kimi emziği kabul eder kimi istemez..