emzik ve biberonlarda nelere dikkat ediyorsunuz?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve razos tarafından 13 Kasım 2009 başlatılmıştır.

13 Kasım 2009
    Konu Sahibi : razos
  1. razos

razos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bebeğimin alışverişine başladım. markalara karar verdim gibi. ama biberon ve emzikte nelere dikat etmem gerekiyo karar veremedim. cam olması, büyüklüğü, uç kısmı vs. yardımcı olursanız sevinirim.

2. 13 Kasım 2009
  3. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebeğim daha doğmadı ama bende araştırdım philips avent markasına bak özelliklerini okursan gaz problemine iyi geliyormuş vs... benim aklıma yattı ama yinede kullanmadan bilinmez....

4. 13 Kasım 2009
  5. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım emzik benim kızım çok zor aldı. Hemen hemen her markayı denedim. En sonunda Avent'le işi çözdük. Zaten satıcıda anne göğsüne en yakın olan emziğin avent olduğunu söylemişti. Avent damaksız. Damaklı modeli yok.Ben çok memnunum.
    Biberon ben dr.browns aldım.Gaz sancıları için patentli. gerçi hala biberon almadı benim minnoş ama kullananlar çok memnun. Biberonla birlikte 1 numara uç çıkıo.3 aylık olunca 2 numaraya geçiyorsun.

6. 13 Kasım 2009
  7. Krdi

Krdi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Anne memesine yakın olduğu için bence kullanmayın avent'i ilk etapta... Ben o yanılgıya oğlumda düştüm gerçekten çok güzel biberon. Ama bebek anne göğsünü emerken bi enerji harcıyor oysa biberonda daha rahat bi akış var. Dolayısı ile aventle tanıştıktan sonra oğlumun meme emme isteği azaldı sinirleniyordu. Ben bunu fark edince hemen Nuk damaklı biberonlara geçtim o yapı olarak daha farklı onunla 10 aya kadar emzirebildim. Daha sonra emzirmeyi bırakınca tekrar avent kullandım.

8. 13 Kasım 2009
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Ben Dr.Browns biberon aldım gaz sancıları için inanılmaz memnun kaldım.Her beslemeden sonrada kaynattım.Cam biberon almadım ben kaynatmaya gelmiyor çoğu benim gibi kaynatma meraklısı olan biri için olanaksızdı.
    Damaklı almadım ama zaten Dr Browns da yok damaklı biberon emziği
    Normal emziği de Nuk aldım.Damaklı pembe.Bir kaç tane aldım her 2 ayda bir değişiyorum renkleriyle oynamıyorum.Onuda kaynatmak çok önemli.

10. 13 Kasım 2009
  11. razos

razos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler kızlar. emziğin damaklı damaksız oluşu neden önemli? ne sorun yaratır?

12. 13 Kasım 2009
  13. Missie_

Missie_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende biberon ve emzikleri nuk marka aldım
    bu markyı önerdikleri için aldım yurt dışından aldığımız için fiyatlarıda daha ucuz oldu

14. 13 Kasım 2009
  15. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    Bende nuk cam bıberon aldım ama bıtanede suluk alacagım.arkadasım chıcco almıs ama nuk markayı onerdıler bana.fıyatlar hemen hemen aynı.emzık alırım ama daha karar veremedım...

16. 13 Kasım 2009
  17. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    emzik nuk aldım , biberon dr. browns aldım. bir tane daha cam biberon alıcam.biberonla , emziğin ucu aynı olması gerekiyormuş.yani biri silikon bir kauçuk olmayacak.ben ikisini de silikon aldım.

18. 13 Kasım 2009
  19. esin21

esin21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    ben biberon ve emzik nuk aldim, bi dogsun bakacaz iyimi degilmi...sonucta en kalitelisi bu diye biliyorum