Emziren Anneler Kilolarımızla İlgili Birşey Sorucam

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve KuzuYasin tarafından 11 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

11 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : KuzuYasin
  1. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlar doğum yapalı 1,5 ay oldu 50 kiloda hamile kaldım 72 ile doğuma gittim . doğumdan 2 hafta sonra tartıldım 59 a düşmüştüm . Dün tartıldım 60 olmuşum 1 kilo almışım üzerine. Haliyle emzirdiğimiz için çok kurallı bir rejime giremiyorum . Ama bazı arkadaşları farklı sayfalarda okuyorum hem emzirip hem de hızla kilo veriyorlar. Kendinizi hırpalamadan ve sütünüzün kesilmeyeceği şekilde uyguladığınız bir kilo verme yönteminiz var mı ? Zaten sezeryandan dolayı kocaman da bir göbek var .. Hamileyken bu durumumla ilgili kendimle barışık olacağımı düşünüyordum ama öyle olmadı . İçten içe çok üzülüyorum kafama takıyorum ... Tatlı olarak en fazla yediğim şey dondurma. Acaba dondurma da kilo yapar mı , en hafif tatlı dondurma derler ama ...

2. 11 Mayıs 2008
  3. agapi

agapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı dert bende de var canım kılo veremıyorum ıstahım da cok acık verenlere cok ozenıyorum ama ben yapamıyorum emzırıken kılo verılır derler ama nasıl

4. 11 Mayıs 2008
  5. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende tartildim 79 kilolardayim daha ama yavas yavas veriyorum ideal kilom 60 yani sen superin superi vermissin ben daha yeni vermeye basladim gobek o dikis yerine kadar gelip sanki orda et parcasi varmis gibi sarkiyor degil mi uzulme canim elbet duzelecek.gelelim rejime once bol sivi su+kompostolar+rezene vs ama kompostolar cok cok az sekerli ve her ogunde sadece 1dilim kepek ekmegi hamur isi cikolata tatli unut zaten sekeri kuru meyvelerden al gunde 2kasik pekmez yiyorum seker ihtiyacim icin unutmadan yogurt sut yagli olanlardan olmasin light olanlar daha cok kalsiyum iceriyor zaten birde moral unutma 9aydir topladigini 2ayda vermek imkansiz ama senin gibi 10kilom olsa ooooooo dosemeleri oper sukrederdim birde gunde 1saat yuru bebisinle hem oda hava alir ikinizede iyi gelir gobegin icin guzel bir korse al siki siki tutan ve gunde 200 kez karnini icine cek birak ama 50ser setlerle ama dikisin aciyorsa falan birak ve bebe yagiyla karnina masaj yap bence 1ay sonra eski haline donmus olursun bunlar benim yaptiklarim unutma proteinini al vitamininide cips yerine meyveleri tercih et salatani ye bebisin kaliteli sutune ihtiyaci var unutma ve etrafindaki yasli insanlarin yeme fikirlerini sakin uygulama yok tatli ye yok su kekten bir dilim daha helvalar falan unutma sen annesin ama sonrasinda bir kadinsin unutmadan dondurma hergun yarim kilo tabi tehlikeli ama arada 2 3 top okadar tehlikeli olmaz

6. 11 Mayıs 2008
  7. nnurayy

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    unutmadan ekleyeyim kola asitli icicekler icme ayrica dr soyledi asitli iciceklerin icerikleri sute gectigi icin bebeklerde pisik olmasina neden oluyormus zaten kilo icinde uzak durmak gerek

8. 11 Mayıs 2008
  9. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ALLAHIM ben yapamıyorum yapamıyorum yapamıyorum ben bu kiloları veremiyorum bende 52 ile hamile kaldım 71 ile doğuma gittim 67 ile eve geldim ama kızm şimdi 5. ayında ve ben 74.8kgmım benneyaptımki gerçekten bende yapsam bunları zayıflarmıyım
    ve karnımıda sarmadım senağlama çatlaklarımda hala pembe selülitlerimde var

10. 11 Mayıs 2008
  11. nnurayy

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    zayiflarsin tabi selulit hamilelikte artiyor kisaca su topluyorsun aslinda rezene cayi ic hem sut yapiyor hemde sindirimini kolaylastirip dolasima yardim ediyor ama tabi su ic en onemlisi,unutma bol bol emzir usanmadan emzir etrafida dinleme anneme kalsam manti bile sut yapar ve sabret yazdiklarimi br tavsiyesi uyguladim 1 haftada 3.400 gitti ve sutum cesme gibi ayrica karnin icin korse al bence ihmal etme karin kaslarina yardim et ki toplasinlar yapissinlar birbirine

12. 11 Mayıs 2008
  13. TK646

TK646 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    1.Korse kesinlikle zararlı dedi dr.um sezeryanlılar iç dikişlerimize zaraı var+karın kasları tembelleşiyor.
    2.Beyaz undan yapılan hiçbişi yeme ekmeği light ye ama kepekli ekmek değil light ekmek.
    3.Tatlı yeme sadece dondurma yiyorum ben en düşük kalori onda.
    4.Akşamları bu sitenin göbek eritme bölümünde bazı hareketler var onları yap ve mekik çek en az 20 tane.Sayıyı yavaş yavaş artır.
    5.Fırsat buldukça yürü.
    6.Günde 2 kupa yeşil çay iç.
    7. 2 aylık bebeğim var sezeryan oldum maaşşaallaahhhhh göbeğim gitti 71le doğuma gittim şuan 56yım maşallaahhhhh.

14. 11 Mayıs 2008
  15. melike gxuxven

melike gxuxven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    44 kiloyla hamile kaldım 56 kiloyla doğum yaptım şimdi 54 kiloyum ve 3 kilo 350 gr bir oğluşum oldu. ben de kilo vericem diye korkuyorum ahh ahhh ne garip di mi... kızlar Allah yardımcınız olsun, siz kilo verin ben de kilomu koruyayım inşalllahhhhhhh...

16. 12 Mayıs 2008
  17. kimyager8

kimyager8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kadar kilo alan yoktur herhalde,65 kiloda hamile kaldım 89la doğuma girdim tam 24 kilo yani ve kızım 2.800 doğdu eve geldiimde 83 kiloydum ve bunalımdaydım,ama normal doğum yaptığım için ve kızıma bıkmadan usanmadan tam 5 ay hiçbişey vermeden emzirdiğim için kolay kilo verdim,şimdi kızım 6 aylık ve ben 65 kiloyum yeniden,vermeye de devam ediyorum,ekstra hiçbişey yapmadım ama büyükleri dinlemeyin,süt yapar diye helvalara,tatlılara yumulmayın sakın

18. 12 Mayıs 2008
  19. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    hayırrrrrr rekor benımmmmmm 49 50 ile hamıle kaldım vee 79 la dogum gıttım hatta o gun hastanede tartıldıgımda 80 dım :tatlicadiarzu: su andada 60 sım baya gıttı ama gobegım var vede hıc bısı yapmıyorum oglum üç bucuk aylık olucak 6 aydan sonra egzersızlere baslıycam bu arada sezeryanla dogum yaptım benım derdımde gobek ve çatlaklar nasıl care bulucam bunlara hıc bı fıkrım yok bakalım