emziren anneler lütfen yardım ediiinn

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve BenAyKizim tarafından 4 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : BenAyKizim
  1. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar benim 23 günlük kızım var.şimdiye kadar emzirmeyle ilgili hiç sorun yaşamadık çok şükür.kızım emiyor.göğüslerimi dengeli veriyorum ben de.bir sağ bir sol.ama iki gündür sanki tüm süt sağ göğsümde birikiyor.o kadar çok şişti ki.pompayla sağmaya çalışıyorum geliyo ama acıdan yapamıyorum.kızım da emiyo ama süt bitmiyor.sol tarafta süt var sıkınca geliyo ama ötekinin yanında sönmüş balon gibi.ona süt dolmuyor galiba.napıcam bilemiyorum.daha önce böyle olan varmı yardım ediinnn:1no2:

2. 4 Temmuz 2008
  3. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelıkle maşallah nazar degmesın ne guzel sutun bol:nazar: ,canım hangı gogsunde sut bırıkıyorsa bebegıne onu ver ,benımde bazen tek gogsumde daha cok oluyor,bebegıne emzır kalanıda sag,makınayla acıyorsa once elınle sagabılırsın temız bır kaba,sevgıler

4. 4 Temmuz 2008
  5. tatlxixxsxirine

tatlxixxsxirine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğine hangi göğsünü veriyorsan aynı anda o emerken diğer göğsünü sağmayı dene. hem acımıyor. hemde o emerken süt kanalları açık olduğu için diğer göğsünden süt çağlıyor resmen. tavsiye ederim. oğlum emerken sağdığımda bir biboron doluyor maşallah. ama o emmeden denediğimde en fazla yarısını sağabiliyorum. tavsiyelerime kulak as. çok işe yarıyor.

6. 4 Temmuz 2008
  7. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    masallah sutun bolmus ne guzel.aciyorsa gogsun ilik banyo yapabilirsin gogsune bu kanallarin gevsemesine yardim eder ve pompayla daha kolay sagabilirsin.

8. 4 Temmuz 2008
  9. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    önce sağ göğsünü emzir cnm benımde ole oluyo bazen doluı olan göğsünü emsin

10. 4 Temmuz 2008
  11. yagmur damlasi

yagmur damlasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bebisine önce sag gögsünü ver ama sol tarafida vermeyi ihmal etme sag gögsüm dolu diye hep onu verirsen sol tarafi emmemeye ve sol gögsündeki süt cekilmeye baslar gögüs agrisi zr oluyo allah yardimcin olsun

12. 4 Temmuz 2008
  13. SEHER YILDIZI

SEHER YILDIZI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    878
    Ödül Puanları:
    238
    canim ilk doğumdan sonra o göğüs acisini benim kadar çeken varmidir çok merak ediyorum. Sirtim bile mahfolmuştu acidan kirkimiz çikana kadar çok felakettim ağlardim resmen ama birden kesiliveriyor. Ilk pompaya başlayincada çok aciyo ama bi iki kereden sonra geçiyor sağmayi ihmal etme maşallah keşke benimde o kadar çok sütüm olsa

14. 4 Temmuz 2008
  15. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    benim de aynı şekilde göğsümün bir tanesi şişti ve neyaptıysam geçmedi.sonunda süt ateşi oldum.yani lohusa sıtması.1 gece hastanede yattım ve 6 gün boyunca iğne ve serum yedim.ateşim 40 dereceydi.göğsümdeki şişliği önemsemediğim ve kendi çabalarımla geçirmeye çalıştığım için oldu.süt fazlalığından dolayı oluyormuş.bence biran önce doktorunla konuş seni yönlendirsin.geçmiş olsun.

16. 4 Temmuz 2008
  17. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    İyi çözüm bulmuşsun bende deneyeceğim paylaşımın için sağol....

18. 4 Temmuz 2008
  19. baby nurse

baby nurse izmiri çok özlüyor.... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bendede olmuştu ama bende 1 gecede gelişti ve mastit oldum çok zor oluyor arkadaşım ben ani geliştiği için önlem alamadım göğsüne sıcak havlu koy sütün insin sonrada bol bol sağ ılık duşta yararlı oluyor mutlaka sağ birikip enfeksiyon oluşturmasına müsaade etme