Emziren anneler lutfen yardim edin!

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve Menzil Gxuxlxux tarafından 12 Haziran 2009 başlatılmıştır.

12 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Menzil Gxuxlxux
  1. Menzil Gxuxlxux

Menzil Gxuxlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Bebegini sadece anne sutuyle besleyen anneler, gun icinde kac ogun yemek yiyorsunuz? Bunu sutunuzun doyurucu olmasi icin ne yaptiginizi ogrenmek icin soruyorum. Benimki bazen doymuyor. Ben gunde iki ogun ana yemek yiyorum. Mesela bugun sabah iki sandvic ekmegi arasi ton baligi yedim, oglen kofteli patates yemegi, arada sutlu tatli daha sonra yatmaya yakinda buyuk bir bardak sut ile kurabiye yedim. Tabi bol bol da su iciyorum. Sizce bu tarz bir menu sutumun doyurucu olmasi icin yeterlimi? Sutum doyuruyor diyen annelerden gun icinde nasil bir menu yediklerini ogrenmek istiyorum.

2. 12 Haziran 2009
  3. tugce32

tugce32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben sabah kalktığımda saat 7 gibi 1 bardak süt içerim.sonra saat 10 gibi kahvaltı da peynir,mutlaka yumurta ,bal ve mutlaka ayva reçeli yerim. bu arada ayva süt miktarını çok arttırıyor. yemediğim zaman sütüm çok azalıyor ve bebeğim huzursuzlaşıyor. sonra akşam 5 gibi etli yada tavuklu bir yemek yerim aralardada sadece meyva yerim ve bol su içerim.

risus_ bunu beğendi.
  4. 12 Haziran 2009
  5. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ben saat 9 da kalkıp kahvaltıyı helva,peynir ve reçel ağırlıklı yapıyorum saat 12-1 arası yoğurt öğle yemeğinde yeşil mercimek veya sebze yemeği akşamda balık veya tavuk yerim gün içinde 2.5 lt suiçiyorum 3-4 bardak humana ve meyve suyu içiyorum çok şükür bebeğim doyuyor

fakat internette geçen gün birşey okudum bebekler emerken kan şekeri düşüp uykuya dalabilirlermiş bizlerde bunu bebeğim doydu uyuyo gibi algılarmışız ancak aylık kontrolde kilosuna bakılarak anlaşılırmış doyup doymadığıkafamçokkarıştı

6. 12 Haziran 2009
  7. titi8686

titi8686 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    valla ben hıc dıkkat etmiyorum sabahları pogaca alıp yıyorum oglen oglen dedıgım ne zaman acıktıysam artık ekmek arası bıseyler yıyorum aksamda artık ne bulursam onu yıyorum yaramazdan dolayı pek yemek yapamıyorum ama sutumde ne azaldı nede bebegım doymamazlık ettı hatta bıraz tombul bıle eger kılo alıyosa cok fazla kafanıza takmayın

8. 12 Haziran 2009
  9. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben hala oğlumu emziriyorum ve anne sütü ağırlıklı besleniyor. Dolayısı ile bende heray düzenli metobolizma doktoruma gidiyorum ve durumuma uygun liste alıyorum. Ben 3 ana öğün ve 3 ara öğün olmak üzere 6 öğün besleniyorum. Süt bebeğime gaz yaptığı için yoğurt ve peynir tüketiyorum. Protein alıyorum. Bunun yanında sebzem, sınırsız salatam, gün aşırı sütlü tatlım ve meyvem var. 3 litre su içiyorum. Özetle dengeli besleniyorum . Hamileyken kullandığım ve hala devam ettiğim meşhur elevit'i 1 defa içiyorum.Prospektüsünde anne sütünün miktar ve kalitesini arttırdığı yazıyor zaten. Günde 2 kez humana still tee içiyorum ve ceviz yemeyi ihmal etmiyorum

10. 12 Haziran 2009
  11. Menzil Gxuxlxux

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Canim tesekkur ederim. Ayva recelini insallah bende denicem.

Cevabin icin tesekkur ederim. Bebegim cok sukur iyi kilo aliyor ama bazi zamanlar emzirmeden sonra bile surekli araniyor ve bu son zamanlarda cok olmaya basladi. Bende bunu yediklerime bagladim. Insallah bundan sonra daha cok dikkat edicem.

Allah Allah buda ilgincmis. Benim sutumun miktari iyi ama bazen dedigim gibi doyurmuyor gibi geliyor cunku surekli agzi acik araniyor, uyuyamiyor. Ben hic yemiyorda degilim ama ogun atladigim cok oluyor, dogum sonrasi istahim cok kapandi nedense. Cevabin icin tesekkurler..

Maasallah cok dikkatli besleniyormussun. Bunu bende dikkate alicam insallah. Bundan sonra daha dikkatli olacagim. Cok tesekkurler...

12. 12 Haziran 2009
  13. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım ayva reçel olarakmı süt arttırıyo yoksa öyle meyve olarak yesende etkisi olurmu ben çok seviyorumda...ama reçel hiç sevmem..

14. 12 Haziran 2009
  15. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebeğim 6 ay boyunca ayda 1 er kilo aldı
    yediğime ise hiç dikkat etmedim desem yalan olmaz
    dikkat etmedim derken normal düzenimde beslendim
    dr da öyle söylemişti, doğumdan önce nasıl besleniyorsan o şekilde devam et dedi
    kızım hiç doymamazlık etmedi, ben de 2 ayda eski kiloma döndüm
    halen de emziriyorum,
    bu arada zaten sağlıklı beslenen, sebze meyve ağırlıklı yiyen bir insandım, çok da su içerdim
    aman sütüm olsun diye abartmayalım arkadaşlar

16. 13 Haziran 2009
  17. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ben özel bişey yapmıyorum. ne bulursam yiyorum. hatta çok fazla kaçırıyorum bu yüzden çok kilo aldım. sen beni örnek alma tabi. ama suyu çok içmeye çalışıyorum.

18. 13 Haziran 2009
  19. Menzil Gxuxlxux

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Benimde dogum sonrasi istahim cok kapandi. Tek sorunum bu. Ama zorla yemeye calisiyorum. Demekki abartmadan normal bir sekilde yersem, doyacak insallah.

Cevabin icin tesekkurler canim. Tum annelere bol, doyurucu sutler versin Rabbimiz...