emziren anneler mamada veriyormusunuz?

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve ecenaz07 tarafından 7 Eylül 2008 başlatılmıştır.

7 Eylül 2008
    Konu Sahibi : ecenaz07
  1. ecenaz07

ecenaz07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar sanki sütüm doyurmuyor gibi tam emin deilim dr gittiğimizde soracam dr gerekli görürse mamaya başlarım. az emiyor birde uyku düzeni az ve ağlıyor uyutma zorluğu çekiyorum sizlerdede öle olan varmı acaba doymuyor mu? Emzikte tutmadı
    diliyle itiyor emziği emzik damaklımı kullanıyorsunuz emzik nasıl alıştırdınız yardımcı olursanız fikir verirseniz sevinirim. kaydirigubbakcemile5

2. 7 Eylül 2008
  3. eates

eates Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ne kadar emzirirsen o kadar sütün olur.İlk 6 ay sadece anne sütü:lepi:

Son düzenleme: 7 Eylül 2008
  4. 7 Eylül 2008
  5. gxuxl_endam06

gxuxl_endam06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    emen bebeklere emzik verilmesi uygun görülmüyor. eğer almadıysa da hiç alıştırmayın bence. sütünüz de emzirdikçe artacaktır. hemen mamaya başlarsanız emmeyi bırakma riski var. zamanla düzelmezse o zaman mamayı düşünün derim ben.yerimseniben

6. 7 Eylül 2008
  7. EU3

EU3 Guest

canım bebekler normalde dogduktan sonra 1 hafta 10 güne kadar dogdukları kiloya ulaşmaları gerekiyomuş benim kızım 15 günlükken dogdugu kiloyu 20 gr geçmişti dr çok az kilo aldıgını söyledi kızım emerken uyuyodu dr o uyudugu zaman gögsümü pompa ile sağıp kaşıkla sütümü içirmemi söyledi ama ilk günler ben pomayı kullanmayı pek beceremedim. dogum yaptıgımda kızımı bazı nedenlerden dolayı yanıma geç getirmişlerdi o arada aç kalmasın die eşime mama aldırmışlar onu vermişler bende dr a kızım kilo almadıgı için bu mamadan günde 1 kere vereyimmi die sordum dr verebilirsin ama günde 1 kereyi geçmesin dedi yoksa anne sütünü istemeyebilir dedi ben şimdi günde 1 defa 1 ölçek mama veriyorum arada 1 gögsümü sagıp verirum bu cuma 1. ay kontrolumuz var bakalım kızıma kilo aldrabilmişmiyim belli olacak. emziğide kayınvaldem ilk başalrda zorla vermeye çalıştı ben izin vermedim zaten beni emerken yoruluyo bide emzikle yorulursa beni hiç emmez die ama son 1 haftadır bende emzik veriorum çünkü uyurken gögsüm hep agzında olsun istiyo bende uyudugu zaman emziği veriorum daha rahat uyuyo (emzik olarakda nuk un daamaklı silikon emziğini kullanıyoruz)

8. 7 Eylül 2008
  9. eates

eates Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Düzgün emziremezsen ya da bebek tam emmezse göğüs uçlarında da sorunlar oluşur.Pompa da kullanabilirsin ama mutlaka öncelikle anne sütü.

10. 7 Eylül 2008
  11. EU3

EU3 Guest

canım bu arada pompa kullanmak sütü arttırıyo ..

12. 7 Eylül 2008
  13. MeSlİmİnA

MeSlİmİnA Guest

slm ben 3 hafta erken doğum yaptım bebişim 2 850 doğdu sonra 2780 indi.benim bebeğim inanılmaz uyuyordu ben meme veriyordum iki çekişte bırakıyordu.ama uyuduğunda 6 saat hiç uyandıramıyorduk dr götürdüm 3 defa dr bile uyandıramadı tahliller de temiz çıktı.gününü tamamladı gözler kapanmıyor gündüz sürekli uyanık çok ilgi istiyor inanamıyorum kucakta veya ayakta sallamamız lazım yere koyduğumuz an uyanıyor her neyse çok korktum kilo almadı büyümedi diye fakat 1 aylık kontrolde çok şükür 1 480 kilo almış inanamadım çok mutluyum sütüm çok iyi yağlıymış yarıyor mama falan da verme bence....

14. 7 Eylül 2008
  15. Gamzeki

Gamzeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım benim bebeğim ufak doğduğu için dr. mama verin dedi ama bizde sütü bırakır diye vermedik ama yenidoğan biberonu aldım onunla çay veriyordum fakat şu son zamanlarda geceleri arada mama da veriyorum emziği de kullanıyorum çok şükür mama versem bile genede beni emmeden uyumuyor yani her bebek için farklı benim göğsümde uyuyor sonra yatırıyorum rahat rahat uyuyor

16. 7 Eylül 2008
  17. ecenaz07

ecenaz07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben anne sütü zaten allah nasip edeceği kadar devam edecem hani eğer doymassa mama günde 1 kere olabilir diye düşünmüştüm tabi dr gerekli bulursa yoksa mama başlamam. ben annesütü veriyorum
    birde milüpanın gece çayı bitkisel ondan akşamları 5 yada 6 çaykaşığı veriyorum sanki sancısı diniyo gibi gaz varya ah şu gazlarrr bebişlerimizi rahat bırakmıyorki gaz içinde dedidiğim çaydan veriyorum.

18. 7 Eylül 2008
  19. ecenaz07

ecenaz07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm hepinizin bebişleri hayırlı olsunn allah herkese kolaylık versinn bebişlerimizi inş rahat sorunsuz büyütürüz tüm annişler