Emziren Anneler Nasıl Korunuyorsunuz?

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve megilara tarafından 22 Kasım 2008 başlatılmıştır.

22 Kasım 2008
    Konu Sahibi : megilara
  1. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    annişler kızım 7 aylık,hala emziriyorum ve 2 aydır regl oluyorum
    ama 2 aydır karar veremedim nasıl bir yöntemle korunsak diye
    spiral çok itici geliyor...
    prezarvatif eşim istemiyor...
    doğum kontrol hapı kullanamıyoruz heralde,emziren anneler için özel doğum kontrol hapları var mı acaba?
    siz ne yapıyorsunuz?

2. 19 Aralık 2008
  3. MAVXIXGXUXN

MAVXIXGXUXN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Canım 3 aylık iğneler var onlardan kullanıyorum. Daha sonra hapa başlıcam tekrar inşallah.

4. 19 Aralık 2008
  5. chicek

chicek bebişim ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yurtdışında var emziren anneler için doğum kontrol ilacı ama türkiyede yok canım..doğum kontrol ilaçları östrojen hormonu içerdiği için sütü azaltıyo..benim oğlum bir buçuk yaşında ben de artık etkin bi korunma yöntemi seçicem spiral düşünüyorum yan etkisi daha az bence bünyen kabul ederse hem denemekte fayda var çok rahatsız olursam çıkarırırm

6. 25 Aralık 2008
  7. KeLeBeKiMm

KeLeBeKiMm iKi MeLeK AnNeSi :) Üye

Beğenildi:
    58
    Ödül Puanları:
    113
    benimde 5 aylı bebişim var henüz regli olmadım ama olucagım zaman nasıl korunucam diye düşünmüyo değilim.eşim prezervatif kullanmıyo malesef.bende hap kulanmak istemiyorum.geri çekme desen bi yöntem şekli değil ooff ooff spiral danda korkuyorum..

8. 26 Aralık 2008
  9. nadideiris

nadideiris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benneyaptımkibenneyaptımkiben 4 yıl boyunca doğum kontrol hapı kullandım çok iyi koruyor ama bıyık bölgemde koyu renkli lekeler oldu ve bıyık gibi görünüyordu ben de bıraktım ama geçmedi sanırım da hiç geçmeyecek lazer yöntemlerini araştırıyorum bir çözüm var mı diye.Eğer ben yeterince çocuk yapmış olursam belki kordonumu bağlatırım diye düşünüyorum.

Son düzenleme: 3 Ocak 2009
  10. 10 Ocak 2009
  11. annahtar

annahtar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bana tüppleri bağlatmakta çok iyi bi fikirmiş gibi gelmiyor.Allah korusun evlerden ırak yavruların başına bişey geldi(Rabbim vermesin aman )yada ayrıldın diğer eşin çocuk isteyecek vs.uzar gider liste.Bunlar çok çirkin düşünceler ama kimin başına ne geliceni kimse bilemez ki.Hayat demişler ..Yinede yolları açık tutalım derim ben :1rolleyes::1rolleyes:

12. 11 Ocak 2009
  13. hayatttt

hayatttt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalr cnm benim kızım15 aylık hala emziriyorum yaklaşık 4 aydırda ginera diye hap kullanıyorum doktorum tavsiye etti araştırdım netten yan etkileri varmışama bebişlere diğil kendimize sinir yapıyo ilk kullanımda baş ağrısı ama şukilo aldırır muhabbeti varya ona inanma bünyeye bağlı ben alamıyorum istedim ama olmadı hamileyken 23 kilo aldım ve doğumdan 1 ay sonra hepsi gitti:)ama sana tavsiyem muayne olduktan sonra doktor tavsiye ediyorsa kullan

14. 20 Aralık 2010
  15. esil

esil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde oğlum 9 aylık ve ilk defa regl oldum .bunu beklemiyordum.emzirdiğim için regl olmam sanıyordum şu sıra emzirme yi biraz azaltır gibi oldum ek gıdaları ağırlıklı verdim.acaba bu sebepten mi regl olmuşumdur.fikri olan var mı?birde doğum kontrolü ne zor bişi derdi hep biz kadınlara düşüyor nedense doktoruma danışıp spiral hakkında bilgi alacağım daha mantıklı bişi gelmiyor aklıma...

16. 20 Aralık 2010
  17. cicikom123456

cicikom123456 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canm mesaj attım

18. 5 Ocak 2011
  19. ..nehir..