Emzirenlere özel humana çayı içenler buraya

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve simal84 tarafından 14 Haziran 2010 başlatılmıştır.

14 Haziran 2010
    Konu Sahibi : simal84
  1. simal84

simal84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bacılar benim sütüm yetmediği için humana çayı içiyorum çok etkili oluyorrr ama kilo veremiyorum bu çay kilo aldırıyormu acaba günde 2 defa içiyorumm...:KK46:

2. 16 Haziran 2010
  3. fulyan

fulyan minik kelebeğim benimle Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    153
    canım bende içiyorum öle kilo aldırmadı bende.

4. 16 Haziran 2010
  5. akdenizli15

akdenizli15 hoşgeldin bebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ben de içiyorum ama hiç faydasını görmüyorum.kilo da aldırmıyo bence süt olsun diye herşeyi yediğimiz için zayıflayamıyoruz

6. 17 Haziran 2010
  7. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    humana kilo aldırmaz bitkisel bir çay kalorisi çok düşüktür. bence sütü arttıran tek şey bebeğin bol bol emmesi

8. 20 Haziran 2010
  9. Shbo

Shbo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Ben 1,5 ay önce doğum yaptım arkadaşlar.ıştahım yok denecek kadar az hamilelikte de öyleydi günde 2 defa yiyorum o da az.ama bol bol su ve meyveyi çok yiyorum ve sütüm çok iyi maşallah.Süt arttırıcı çaylardan falan da almadım.Bence bunun yemekle alakası yok öyle olsaydı ben bu yemeyle sütten kesilirdim.zaten geçen nette okudum helva,çikolata vb şeyler sütü arttırır bol yiyin derler onun asıl mantığı bu şekerli yiyecekleri yediğimizde su ihtiyacı hissedip içtiğimiz için süt artıyormuş.zaten yaz meyveleri oldukça sulu ,kavun karpuz kiraz bol bol yiyin sütünüz taşacaktır:))

10. 21 Haziran 2010
  11. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende katılıyorum... benim sütüm de azdı 6 ay anca emzirebildim.. yemekten hiç kısmadım. hatta sütüm artsın diye yedim yedim ama sadece kilom arttı :))) bence süt olayı genetik. anneminde sütü azmış bizi doğurdugunda.. 3-4 ay emzirmiş bizi.. hiç yemeyip sütü fışkıranlarda var.. yani yemekle ve tatlıyla alakalı değil... suyunda etkisinin cok oldugunu sanmıyorum cunku emzirirken en az 3 lt su içtim yine de artmamıştı

12. 21 Haziran 2010
  13. byolog

byolog Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    nekadar çok emzirirsen dinlenirsen ve moralin yüksek olursa sütün okdar çok oluyo deneyin faydasını görüceksiniz bende 37 günlük anneyim humana çayını içtim evet sütü çok artırıyo ama klitesini düşürüyo. arkadaşalr bide hurma bozayı duydum çok işe yarıyomuş deneyen varmı?