emzirirken canım çok yanıyor

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve kardelencicegi tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

9 Eylül 2009
    Konu Sahibi : kardelencicegi
  1. kardelencicegi

kardelencicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar
    1 ay oldu doğum yapalı ilk günler hiç emziremedim acıdan çatladı kanadı bu yüzden mama bile vermek zorunda kaldım ve sezeryan olduğu içinde sütüm geç geldi ve şuan bile sütüm çok değil günde 2-3 defa mama veriyorum ve diğer zamanlarda emziriyorum ama bir kaç emzirmeden sonra artık çok acımaya başlıyor sancıyor bir türlü geçmiyor ne yapacağımı şaşırdım aranızda aynı sorunu yaşayan varmı

2. 9 Eylül 2009
  3. ugurnuriye

ugurnuriye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    113
    canım ben 4 ay oldu doğum yapalı.benim de hala acıyor.bende öyle kanama filan olmadı ama çok acıyorlardı kızım uyanınca emme zamanı geldi diye aklım çıkıyordu.sancı şeklinde bişeyler batar gibi oluyordu.Lansinoh adlı kremi kullandım 3 ay.biraz acıyı dindiriyordu.kıyafetlerim bile deyince ölüyodum sanki ağrıdan.dedim ya hala acıyor.bu çekilecek bişey sanırım katlanmaktan başka yapacak bişey yok.benim kızım da huysuzlanınca çok sık emiyor ve o zaman daha çok acıyor.bebeğini yine de emzirmeye çalış.daha çok küçük mama vermemeye çalış bence.sütünü artıracak şeyler yiyebilirsin.

4. 9 Eylül 2009
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.888
    Ödül Puanları:
    463
    bende doğum yapalı 1 ay oldu. acımak ne demek resmen kanıyor artık, hatta ufak bir parça kopmak üzere, acıyı düşünün. ama kesinlikle mama vermedim, bence sizde vermeyin bebeğiniz çok küçük daha. emzirdikçe sütünüz bollaşıcaktır zaten. eğer çok acıyorsa elektrikli makinayla çekip verin ama mutlaka anne sütü verin.

6. 9 Eylül 2009
  7. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ahh ah senı en ıyı ben anlarım.benım de 2 ay oldu doğum yapalı,hatta buralara topic de açtım bu konuyla ilgili.herkes bı akıl verdısağ olsun ama ne çare,ağlaya ağlaya emzırıyordum.ben de lansınoh kullanıyorum bu arada.neyse dırendım ve emzırmeyi hiç bırkamadım.bı kaçgundur nerdeyse iyileşti tamamen dıyebilirim.gececek dıyodu herkes ınanmıyordum ödum kopuyodu valla emmek ısteyecek dıye ama şimdi iyiyim çok şükür,her şstediğinde mememi verebilmek çok keyifli.umarım bır an önce gecer,her emzıremden sonra muhakkak kurumasını bekleyıp krem sür.geçmiş olsun.

8. 9 Eylül 2009
  9. kardelencicegi

kardelencicegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun kızlar sıkıyorum dişimi bende yapacak bişey yok sanırım bebişlerimiz iyi olsunda artık napalım bunlarda geçecek

10. 9 Eylül 2009
  11. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben doğum yapalı 23 gün oldu ilk zamanlar benimde göğüslerimde inanılmaz ağrı oluyodu. mama vermedim göğüs ucu kullandım o hafifletti bi süre. sonra da alıştım.
    şimdi arada yine acıyo ama eskisi kadar değil. lanisoh krem kullanıyorum çok faydasını gördüm..

12. 9 Eylül 2009
  13. ocean_girl

ocean_girl Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    ahh ben emziriken acıcını duymuyayım diye eşimin kolunu ısırıyodumm
    benim göğsümün ucu kopmuştu canm eşim kızımın agzından aldı o dereceydii
    geçicek sabır ben büün kremleri kullandım ne duyduysam yaptım artık umudum kalmamıştı
    burdan pınar die bi arkadaşım gögüs ucu kullan dedi allah razı olsun ondan kullandım sonrada gögsümü kendi sütümle her emzirme öncesi sildim geçti
    ama gçğüs ucunuda geçince hemen bırak bıcırıklar hemen alışabiliyoo
    sakın pes etme canım emzir emzirdikçe düzelcekk

14. 10 Eylül 2009
  15. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim annelerin ortak sorunlarindan biride bu, bende 3 ay cektim. ama ilk iki ay felaketti.aglaya aglaya emziriryordum.ucundan parca kopmustu vs. doktor iltahap kurutucu hap verdi ve kendi sutunle sil dedi. birde adini hatirlamiyorum simdi bir krem kullandim.kizim gogus ucuna takilan plastikten emmedi bende mamaya basladim 15 gunlukken ama artik gecti. sende biraz sabret canim insALLAH gececektir

16. 10 Eylül 2009
  17. rapunzel26

rapunzel26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım anne olmanın zorlukları bunlar ben de de olmuştu o kadar çok acıyordu kı anlatamam tam 4 ay bu acıyla yaşadım oğlum emcem dıye ağlıyordu ben se emzırmeyeceğim canım acıyacak dıye kaç doktor a gıttım kes verme desınler dıye dua edıyordum.ama yınede yılmadan verdım sen de oyle yap canım ama mama verme ne kadar çok emzırırsen sutun o kadar artar akllım da olsun.
    lansınoh dıye krem var onu kullan canım tamamen geçırmıyor ama bıraz da olsa hafıfletır bırde kafanda bıtır herseyı

18. 10 Eylül 2009
  19. BsRNzM

BsRNzM SuDeNiZiM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 1 ay bir hafta çektim o acıyı ama çıldırıyodum acıdan
    kanıyodu sancıyodu emzirmek bir kabustu resmen
    ama kızım çok küçük olduğu için hiç mama vermedim o dönemde zorla emzirdim
    emzirdikçe sütüm çok daha iiyi gelmeye başlamıştı
    tam acılarım geçti dedim 1 buçk aydan sonrada sütüm azaldı
    çok canın acısada bi şekilde kendi sütünü ver çünkü bağışıklık sistemi için önemli