emzirirken doğum kontrol hapları hakkında yardımınız gerekli

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve merallll tarafından 4 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

4 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : merallll
  1. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar benim 6 aylık oğlum var, düzenli bi şekilde emiyor, sezeryanla doğum yaptım, hala regl olmadım, sorunum şu emzirirken doğum kontrol hapı kullanan var mı? süte zararı olur mu? adet olmayı beklemelimiyim? teşekkürler....

2. 4 Ağustos 2009
  3. yelizfalan

yelizfalan seni seviyorum hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benimde hala olmadı canım bu normal bi durum sanırım..ama hapların kesinlikle etkisi olacağını düşünüyorum çünkü hormonel haplar bunlar.bize bile zararı varken az çok, bebeğimize de olur diye düşünüyorum...konuyu açtığın iyi olmuş bir bilgisi olan çıkabilir..

4. 4 Ağustos 2009
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    38.117
    Ödül Puanları:
    463
    doktorlar emzirirken kesinlikle hap kullandırtmıyorlar. benim ilk oğlumda kesinlikle kullanmayacaksın dedi, düzensizlik bile olsa. o zaman süt veremezsin dedi. çünkü süte karışıyor ne olursa olsun.

6. 4 Ağustos 2009
  7. simzu

simzu 3 kişiyiz artık :) (Arzu) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde hala gelmedi malesef,ben doğumdan sonra hemen spiral taktırmak istedim 6 ay bekleyelim vücut,rahim toparlasın bu arada sakın ilaç felanda kullanmaya kalkma demişti yani bana doktor kullanma demişti neyseki haftaya spiral taktırıcam zaten madem 6 aylık olmu bebeğin spiral düşün canım istersen hem süte bi etkiside yokyerimseniben

8. 4 Ağustos 2009
  9. Elis

Elis Guest

sutu azalttigini biliyorum,,,,,,,,,

10. 4 Ağustos 2009
  11. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler arkadaşlar, eşim korunsada bi aksilik olacak diye korkuyorum, ikinci bebeği düşünebilirim ama şu anda deil, uzun bi zaman sonra belki... hem daha oğlum çok küçük ona haksızlık etmek istemiyorum, bildiğim kaarıyla hamile kalınca emzirme işleminide yapamıyormuşuz, Allah isteyenlere versin..:)) belki saçma ama geçen gün gebelik testi bile aldım denedim acaba bi sorun olur mu idye korkuyorum...
    bilgileriniz için teşekkürler tekrar... kuzuma zararı olacaksa tabikide kullanmam.

12. 5 Ağustos 2009
  13. sevval_naz

sevval_naz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    88
    ben 3 ay önce sezeryanla oğum yaptım ve gecen gün adet olmaya başladım. bana çok erken gibi geldi ama yapacak bişey yok... korunmak içinde 3 aylık iğneler varmış onlardan kullanmayı düşünüyorumm. 3 aylık iğneler hakkında bilgisi olan varmı?

14. 5 Ağustos 2009
  15. txixlsxixm72

txixlsxixm72 Kuzusuna ve kocasına Aşık Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Emzirirken doğum kontrol hapı kullanmayın sakın bu doktorların önerisi..Ya iğne yada sprial taktırın..iğne kullanmış biri olarak söylüyorum acaip düzensizleştiriyor Bir türlü bitmiyor bir kaç günde bir hep kanama oluyor..Bende rahim içine yapancı bir araç taktırmaya karşı biriydim fakat bu düzensizlikler yüzünden tek çarem o sanırım..

16. 5 Ağustos 2009
  17. merallll

merallll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler arkadaşlar spiral en iyisi sanırım, onunda içine kaçma durumu olur diyorlar varmıki doğruluk payı?

18. 6 Ağustos 2009
  19. arda_

arda_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dün sağlık ocağındaydım bebişmin aşıları hakkında bilgi almak için.ordaki bayan lohusalıktan sonra nasıl korunmam gerektiği hakkında beni bilgilendirdi.aynen aktarıyorum.sezeryanla doğum yaptığım için hemen spiral taktıramıcağımı bunun için en az 4-5 ay beklemek zorunda olduğumu söyledi.malum rahim kendini toparlamak zorunda daha erken takılırsa uterusun delinme riski varmış.doğum kontrol haplarını ve iğnelerini de emzirme dönemi boyunca kullanamazmışız çünkü direk süte geçiyomuş. bu dönemde sadece eşin korunması gerekiyo.