emzirirken hamile kalinir mi?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EgeliFatosh tarafından 31 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : EgeliFatosh
  1. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    internetten arastirdigim kadariyla bu sorunun cevabi evet, ama benim ailemdeki bayanlar ya da esden dosttan duydugum kadariyla emziren anneler hamile kalmiyor, hatta bunu bir korunma yontemi olarak kullanirmis eskiler, mesela anneannem cocuklarini 3 yil emzirmis, butun cocuklarinin arasindaki yas farki 4 yil ve civari....siz emzirme doneminde nasil korundunuz?hap ya da igneler bu donemde sakincali olabiliyormus..

2. 31 Temmuz 2009
  3. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    evet kalınır canım.. bi arkadaşım ikiz doğum yaptı ve emzirdiği için hamile kalmayacağını sanıyordu.. ancak daha kırkı çıkar çıkmaz hamile kaldı.. dikkatli olmak gerek bu dönemdee..

4. 31 Temmuz 2009
  5. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    3
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Peki ne yaptı..Aldırdımı bebeğini??

Bende kalındıgını biliorum..

6. 31 Temmuz 2009
  7. kumru82

kumru82 Yiğit Efe bebeğim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hamile kalınıyor. Komşumuzun kızı kırkı çıktırktan sonra hamile kaldı emziriyordu. Adetide gelmiyormuş halbuki ama kaldı. Doktorum bu konuda beni uyardı emziriyorsun diye korunduğunu sanma dedi . biz eşimle 2ay birlikte olmadık doktor 1 buçuk ay demişti biz 2 ye tamamladık ve hemen doktoruma gidip spiral taktırdım doğum evleride takıyor hemde bedava.
    Bu arada bebek aldırılmasına karşı biriyim baştan önlemi alınmalı bence sonra o cana kıyılmamalı

8. 31 Temmuz 2009
  9. aysu3866

aysu3866 SISKA =) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım bencede kalınır bende emziriyorum şuan ve adetim bi süre olmadı korktum dr a gittim korun dedi bana yani olabiliyormuş..ama kimileride süt korur kalmazsın hamile diyorlar ama düşününce şöyle bi olabilir yani korunmazsan eğer

10. 31 Temmuz 2009
  11. alpim

alpim RUH HASSASI Üye

Beğenildi:
    6
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    18
    uzmantvde emzirirken hamile kalınır mı ısımlı bır vıdeo var
    orada emzırırken hamıle kalınmayacagı söylenıyor ama sartları varmıs
    emzırdıgın bebege bır damla su dahı olsa ek gıda vermemen gerekıyormus bıde adet olana dek koruyormus sadece
    ama ne kadar emın olunabılır bılmıyorum ben yenı dogum yaptım kırkım cıkmadı boyle bı yonteme guvenemem heralde istersen o vıdeoya bı bak

12. 31 Temmuz 2009
  13. BeyazBulut

BeyazBulut çikolata tadında hayat... Pro Üye

Beğenildi:
    41
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    48
    kalınır bir yaş arayla kardeşler göemedinizmi hiç hem korunmak bukadar zor değilki

14. 31 Temmuz 2009
  15. aysu3866

aysu3866 SISKA =) Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede çok haklısın tedbiri al taktire mana bulma

16. 31 Temmuz 2009
  17. Libyana

Libyana Turkmenistan'da dostlarla Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Merhabalar..
    Sizin de söylediğiniz gibi;büyüklerimizden;eskilerden kalma bir inanış var:'Süt Korur!' şeklinde..
    Süt emzirmenin yumurtlama üzerindeki baskısı nedeniyle belli bir oranda doğum kontrolü sağladığı doğru lakin kesinlikle güvenilir bir korunma yöntemi değildir.Birçok anne bir sonraki bebeklerine işte bu korunduklarını sandıkları dönemde hamile kalırlar.Bu nedenle özellikle,emzirmenin yoğunluğunun ve sıklığının azaldığı doğumu izleyen 6. aydan sonraki süreçte mutlaka güvenilir bir doğum kontrol yöntemi seçilmeli..
    Emziren anne rahatlıkla hamile kalabilir,ben de bunu yaşamış,tecrübe edinmiş biriyim.
    2 yaşına girmek üzere kızım ve hala emziriyorum,ama bu ikinci gebeliğime engel değil
    Lütfen dikkat edelim,eğer süt korur deyip korunmazsanız;beklenmedik sürpriz bir gebelikle karşılaşırsınız;hatta ve hatta hamile olduğunuzu bilmeden emzirmeye devam ederseniz;karnınızdaki bebeği de besleyememiş olursunuz;daha üzücü neticeler doğurabilir bu durum.
    O yüzden;her zaman bilinçli ve temkinli hareket etmeli..
    Herkese bol sağlıklı ve mutlu günler diliyorum

18. 31 Temmuz 2009
  19. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    16

YOK ŞEKERİM.. ALDIRMADI.. doğurdu valla.. ama durumları oldukça iyi o yüzden bakıcı falan da var.. rahat yanii.. ama bakıcı imkanı olmayanlar napardı bilmem...