emzirirken saç dökülmesi

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve matarzu tarafından 16 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

16 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : matarzu
  1. matarzu

matarzu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    3.5 ay önce doğum yaptım.emziriyorum.saçlarım dökülüyor.ne yapabilirim?

2. 16 Ağustos 2010
  3. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    521
    Ödül Puanları:
    188
    canım ben bebeğimi emziremedim ama saçlarım çok dökülüyor. senınle hemn hemen aynı zamnda doğum yapmışız çünkü benım bebişimde 3.5 aylık .
    doğumdan sonra doktorum elevit ve maltofer isimli ilaçlarımı 3 ay almamı söyledi ben gebeliğimde bu ilaçlardan çok tiksinmiştim içemedim. 1 hafta kullandım bıraktım .
    şimdi saçlarım okadar çok dökülüyorki anlatamam çok yoğun saçlarımı kısada kestirdim ama yinede dökülüyor ilaçlara yenıden basladım çok üzülüyorum evde saç topluyorum. vücudumuz vitamınsız kaldığı içinde olabilir. . .

4. 16 Ağustos 2010
  5. demo

demo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende 5,5 ay önce doğum yaptım bendede çook dökülüyordu ben banyodan sonra lavantanın suyunu saç diplerime yediriyorum yarım saat sonrada duruluyorum haftada 1 kez bana biraz iyi geldi tavsiye ederim

6. 18 Ağustos 2010
  7. matarzu

matarzu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim.evde saç görmekten tiksiniyorum artık.

8. 19 Ağustos 2010
  9. mine_sen

mine_sen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    al bendende o kadar her tarafta saçlarımı görüyorum.benimde 6 aylık bebeğim var hala dökülüyor.bende bugün bioblas şampuan aldım.umarım işe yarar

10. 19 Ağustos 2010
  11. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    521
    Ödül Puanları:
    188
    :)) ben oda oda gezip elimde sarjlı süpürge ile saç avı yapıyorum. aynen bende tiksindim.

sampuanla va olucak bişi değil öyle olsaydı ben 1 yıldır bioxcin kulanıyorum.

tek ilave vitamin takviyesi doktorum özellikle dedi 3 ay kullan diye ahhh ahhh..... elevitten hamileiken tiksinmiştim içemedim.

12. 19 Ağustos 2010
  13. 1tanelerimozi

1tanelerimozi ömrümün manası.. ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    al benden de o kadar aman yarabbim ne kadar çok saçım döküldü gittim kestirdim ama durmadı hala yine döküldü klozet tıkanma noktasına geldi banyo tıkandı :-)) şaka yapıyorum ama biraz daha devam etseydi kesin tıkanırdı.. hiç bişi yapmadım valla kendi kendine dökülmeme kararı aldılar bende kabul ettim..

14. 20 Ağustos 2010
  15. zeynepercan

zeynepercan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bunun hic bir caresi yok aslinda cok dokuluyor gibi gozukuyor ama hamileyken saclari kadinlarin hic dokulmes o yuzden o dokulmeyen saclar bir anda dokulunce goze batiyor bende de olmustu kel kalicam sanmistim ama sonra duzeliyor endiselenmeyinnn

16. 22 Ağustos 2010
  17. hemsirehanim

hemsirehanim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hanımlar kansızlık ,bazı vitaminlerin eksikliği,bazı minerallerin eksikliğide saç dökülmesi yapar.o yüzden kanınıza baktırın ve doktorun önerdiği vitamini kullanmaya çalışın.
    bebek büyüttünüz içinizde,doğum yaptınız,düzenli beslenemiyorsunuz,stresiniz var,ayrıca süt üretiyorsunuz.vücut nasıl dayansın buna biyerden fire veriyor.siz vitamine başlayın bence

18. 22 Ağustos 2010
  19. nev

nev Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    88
    ben de lavanta çayını saçım için kullandım.Birde elseve nin şampuanını kullanmaya başladım.Dökülmeler azaldı