Emzirirken sigara içen var mı?:(( Sütü azaltır mı?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve reyhan1302 tarafından 18 Eylül 2008 başlatılmıştır.

18 Eylül 2008
    Konu Sahibi : reyhan1302
  1. reyhan1302

reyhan1302 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    benneyaptımkislm kızlar utanarak soruyorum:KK43: emzirirken sigara içen varmı? sütüm kalitesini ve miktarını etkilermi diye çok üzülüyorum bi türlüde bırakamıyorum ve bırakıp bi gelişme fark eden varsa cevap lütfen sanırım sütüm az acaba sigaradan olabilirmi
  2. 18 Eylül 2008
  3. dilek_286

dilek_286 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    cnm ben sigara kullanmıyorum...kullanmıs olsaydım kesinlikle yavrum için bırakırdım...süte karısıyor direk...yavrunun ve kendi saglıgın için bırakmalısın
  4. 18 Eylül 2008
  5. reyhan1302

reyhan1302 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    keşke hiç başlamasaydım inan çok zor. başladığım güne lanet ediyorum.hamilelikte bırakan anneler varsa sakın başlamasın bi daha gerisi geliyo
  6. 18 Eylül 2008
  7. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    hamileykende içtin mi:?
    ben hamileyken bıraktım sigarayı
    taa ki oğlum 6 aylık olana kadar hiç içmedim çünkü emiyordu
    6 ayın sonunda arkdaş ikram etti hadi 1 tane içeyim dedim
    ve devamı fazlasıyla geldi gene başlamıştım o zıkkımı içmeye
    sigaraya başlayınca sütümün rengide sarı oldu ve çocuk emmek istemedi üstünede grip olup ilaç kullanınca iyice kötü oldu tadı bidaha emmedi bıraktı yavrum.şimdi gene hamileyim yine bıraktım sigarayı.doğumdan sonrada başlamayı hiç düşünmüyorum.buna artık eşimde izin vermeyecek
    1 taneden bişi olmaz yaa dememek lazım.asıl o birtaneyi içtiğin an bitiyorsun artık önüne geçemiyorsun.arkadaşımın uzattığı sigarayı alıp içmeseydim keşke diye çok söylendim ama başlamış bulundum bir kere.içmeni tavsiye etmem zararlı olan tüm maddeler direkt süte geçiyor ve sütün kalitesini bozuyor.zehirli süt oluyor işte
  8. 18 Eylül 2008
  9. Asklar_yalan

Asklar_yalan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Ya bende iciyordum emzirirken. Doktoruma sordum evet sute karisiyor dedi madem iciyorsun sut vermeden 2 saat once ic demisti. Sute karissa bile fazla olmuyomus dedi Ama tabiki icmesen daha iyi olur. Ama bilirim ne kadar zor oldunu
    Son düzenleme: 18 Eylül 2008
  10. 18 Eylül 2008
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Tabiki aslinda icmemek lazim helede emzirirken fakat bu illetde öyle kolay birakilmiyor iste...:nazar:

Bilirim canim bende iki kizimi emzirdim yinede tek tuk icitigim oluyordu, bana eve gelen ebe hic olmasa ictikten 2 saat sonra emzir bebegini diyordu, yani o 2 saat icinde nikotin yine vücüdan cikmis oluyor dedi...Ama ne olursa olsun avantajlari daha fazla oldugu icin sigara icen annelere bile mutlaka emzirmelerini tavsiye ediyorlar...a.s

En kisa zamanda birakman dileyi ile...hihoyyyt
  12. 18 Eylül 2008
  13. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar süt nedir
    yedikleriniz içtiklerinizin birleşimi süt olarak çıkıyor
    yazık bebeğe yazık:S
    kendinizi düşünmüyorsunuz onun günahına girmeyin

en ufak örnek bi turşu veya acı yiyince bile bebek emmek istemiyor
    sütün tadı bozuluyor
    bide sigara düşünemiyorum:S
  14. 18 Eylül 2008
  15. reyhan1302

reyhan1302 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    ay delı olucam bunları konusurken bıle canım sıgara ıstıyo bı yandanda pışmanlık duyuyorum allahım yardım ıstıyorummmmm
  16. 18 Eylül 2008
  17. esinsi

esinsi Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    mrhb arkaaşım tabiki sigara içmen sütün kalitesini bozuyor...bizim bir akraba var o da emzirirken sigara içiyordu bebek rahatsızlanmış doktora götürmüş..doktor emzirmeyi hemen kesmesi gerektiğini sigaradan ötütürü sütünün bebeği zehirlediğini söylemiş...sende sanırım hamile ikende içtim...kusura bakma ama bir duman uğruna o minicik varlığa yazık değilmi...kendin bırakamıyorsan hastnelerden yardım alabilirsin.bunu bebeğin için yapmalısın bence tabi karar yinede senin
  18. 19 Eylül 2008
  19. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    canım bende ıcıyordum ama hamıleyken tıksınıp bıraktım.doguncada emzırdıgım surece ıcmedım.sımdı emmıyor ve ben ara ara ıcıyorum.bence suan bırak yoksa bısey olursa vıcdan azabı cekersın.bır nezle bıle olsa bununla alakası varmı acaba dıye dusunursun.bence sutun kalıtesını bozuyodur ayrıca ıcıp bebegın yanına geldıgınde emınım o kokuyu alıyodur cocuk