Emzirirken Sigara İçmek

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve gurbetkusu35 tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : gurbetkusu35
  1. gurbetkusu35

gurbetkusu35 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bebeğim 4.5 aylık emziriyorum.günde 4-5 tanede sigara içiyorum sonra çok pişman oluyorum bebişime zarar veriyormuyum diye .şu aralar bırakmaya çalışıyorum benim gibi olan varmı aranızda

2. 14 Nisan 2009
  3. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    63
    hee var canım:nazar::nazar::nazar:

4. 14 Nisan 2009
  5. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben hamile kalmadan önce günde 2 paket sigara içiyodum , hamile kaldığımı öğrendim 5 aylık olana kadar 1 pakete indirebildim anca , sonra da doğuma kadar günde 5-6 tane içmeye devam ettim , hatta doğuma gitmeden önceki gece camda kocamdan gizli gizli bile tüttürdüm ve kara kara doğumdan sonra o kalablıkta nasıl içicem diye düşünüyodum..
    sonra doğurdum keratayı , beş aylık olcak bu haftasonu ve ben 5 aydır ağzıma bir tane bile sigara sürmedim , nasıl oldu bilmiyorum , mucize gibi bi durum , ben sigara içmiyorum insanlar o kadar şaşaırıyor ki ama yapamıyorum nedense içimden gelmiyo.. amaaaa emzirmeyi bırakır bırakmaz ilk işim bir sigara yakıp buz gibi bir bira açacağım yanına da

6. 14 Nisan 2009
  7. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben hamile kalmayı planlamaya başlamıştım tam eşimle gündemimizdeydi yani olsa falan ne iyi olur gibilerinden bu arada ikimizde o biçim sigara içiyoruz.eşimin bi arkadaşı bize geldi nişanlısıyla ben de sigara içtim onların yanında yani evimde (şimdi düşüncesi bile imkansız geliyo)onlar içmiyorlardı bana nasıl içebiliyosun dediler..çok klasik şeyler söylediler falan neyse.ben zaten bunları biliyordum herkes gbi ama işte bırakamıyorsun ya bi türlü.bende ayrıca faranjit şikayeti hiç geçmiyodu arkadaş işte bunun ilerisi eğer bırakmazsan gırtlak kanseri olcak dedi.biliyosun dimi dedi. :1shok: ben o anda bi karar verdim.yani daha önceleri imkansız bana çok acı vercek gibi görünen bişeyi aslında istemediğimi ve bana zarar verdiğini ne kadar saçma bişey yaptığımı falan düşündüm ve sigarayı yarım olarak onların yanında söndürdüm.ve dedim sizde şahitsiniz şu anda bıraktım yemin ederim bir daha içmeyeceğim.artık içmeme imkan yoktu yemin etmiştim çünkü.ayrıca da insanlara karşı içemezdim yediremem kendime lafımı yemem yani.veee bir daha asla içmedim.öncesinde tam 9 sene içmişim :KK43: sonradan çoook üzüldüm yaptığıma.inanın sadece 2-3 gün belki zorlandım.o da el alışkanlığı.kahve içerken sanki tek başına içilmezmiş gibi gelirdi.ne saçmaymış.allahıma bin şükürr bıraktım çok mutluyum benden bir hafta sonra eşimde bıraktı.o biraz sinirli gezdi ama idare ettik düzeldi yine.şimdi çok mutluyum.evde sigara içirtmem şu anda.bebeğime bu olaydan 1 sene sonra hamile kaldım.yani vucudum baya temizlenmişti.zaten doktor ilk bunları soruyo sigara içiyomusun bıraktım dediysen ne zaman? çok kötüü çook . ne olur bırakın içmeyi.hele ki emzirirken bebeklerinizi hiç düşünmüyormusunuz. hamile bi kadının plesentasıından bebeğe direkt geçen sadece iki şey varmış nikotin ve alkol. sütten de geçer bu meret.yazık ya daha tazecik onlar. :KK43: zor değill arkadaşlar yemin ederim değill.

8. 14 Nisan 2009
  9. Swetter

Swetter Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hamılelıgım boyunca gunde 1-2 tane ıctım hep. dogumdan sonra 2 ay boyunca hıc ıcmedım. ama oyle lanet bır seykı bır tane ıceyım dıyosunuz ve gerısı gelıyo. 3 aydır ıcıyorum yıne bazen gunde 2 tane bazen 5. cok vıcdan azabı duyuyorum ama bazen oyle sıkılıyorumkı evdede yalnızım tek rahatlatan sey sıgara dıye dusunuyorum. cok uzuluyorum ama bırakamıyorum hep yarın ıcmeyecegım dıyorum ama olmuyor. bırakmak ıcın en guzel yontem yemın etmek benım ıcın :). egewr yemın edersem daha ıcemem o yuzden onuda yapamıyorum sımdılık bakalım ne olacak. eger bırbırımıze destek olup bırakalım dıyenler varsa bvuyursunlar hep beraber bırakalım

10. 14 Nisan 2009
  11. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben sigarayı bırakamadığım için emzirmeyi bıraktım.4 aydan snra emmek istemedi zaten bi ara bende zorlamadım.sigara içmesem bıraktırmazdım.hala vicdan azabı çekiyorum.hiç geçmeyecek gibi..senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

12. 14 Nisan 2009
  13. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenileri:
    180
    Ödül Puanları:
    63
    ayy daraldım valla

14. 14 Nisan 2009
  15. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Zor bi konu asorticim , valla ben kimseyi yargılayamam sigara içiyo diye bende hamileyken içtim çünkü , bende daraldım okuyunca nihayetinde gün sayıyorum tekrar sigara içmek için :nazar:

16. 14 Nisan 2009
  17. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hamileliğimde içtim.
    Günde bazen 6-7 tane bazen 2 tane.
    Doğumdan sonrada sanırım 3 ay falan hiç içmedim.
    Sonra günde 2-3 tane şimdi bazen 4-5 gün hiç içmiyorum, bazen günde 1-2 tane.
    Tamamen bırakmadım ama buna da şükrediyorum.

Mesela cumartesi günü 1 tane yaktım, kızım görmesin diye yarım yamalak içtim söndürdüm.
    Mutfak karanlıktı, odaya girince yere yapışıyordum resmen.
    Öyle bir başım döndü, gözüm karardı ki, tansiyonum fırladı birden.
    Ama tabii bugün yine yaktım 1-2 çektim bıraktım.
    Çok az içmeyi başarabildim ve şuan çevremde sigara içen kimse yok.
    onlardan utandığımdan içiyorum diyemem zaten. ınşallah bırakabilirim.

18. 14 Nisan 2009
  19. mart09

mart09 Kızım artık kollarımda:) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah hepimize yardım etsin, sizin yine önünüzde birkaç aycığınız kalmış ben daha yolun basındayım:KK43: