emzırme donemı sırt ve boyun ağrılarınız oldumu

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve caglaya tarafından 16 Şubat 2010 başlatılmıştır.

16 Şubat 2010
    Konu Sahibi : caglaya
  1. caglaya

caglaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaslar bebeğim 8 aylık emzırmeye devam edıyorum 6 aylık oldugundada boynumda ağrılar basladı ..su aralar bıraz benı zorluyor..sızdede oldumu ..emzırme pozısyonundan kaynaklandıgını dusunuyorum..sızdede oldumu ..neler yaptınız?
    tesekkurler..

2. 16 Şubat 2010
  3. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    benim bayadır var özellikle belimde ağrı yeni yeni sırtımda ve boynumda olmaya başladı gece gündüz çok sık emziriyorum ama bundan olabileceği aklıma gelmemişti oğlum genelde kucağımda ona yoruyorum doktoruma danıştım bi ilaç falan alabilmek için çok zorluyo beni çünkü ama bi ilaç kullanamayacağımı söyledi belim sırtım için korse takmayı denedim hiç faydası olmadı başka yapılabilecek bişey varsa bende çare arıyorum

4. 16 Şubat 2010
  5. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim de sırtım ağrıyordu. Emzirmekten kaynaklanabileceği hiç aklıma gelmemişti.

6. 16 Şubat 2010
  7. Mntha

Mntha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    86
    Aynen benim da sirtim çok agriyor. diger bebeklerim de ayni sekilde emzirmekten agriyordu ama simdi ki bebegim de biraz daha dikkat etmeya calisiyorum. emzirirken dik durmaya arkama yastik desdegi yapiyiyorum ama nafile.
    galiba emzirme seklini mi yalnis yapiyoruz bilmiyorum ki?

8. 16 Şubat 2010
  9. caglaya

caglaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    emzırırken eğik durduğumuz ıcın galıba ozellıkle boyun..acaba surebıleceğimiz masajla beraber kremler varmıdır.

10. 16 Şubat 2010
  11. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    krem falan kullanamazmışız benim doktorum sadece ağrı kesici ilaç alabilirsiniz dedi minoset ya da parol

12. 16 Şubat 2010
  13. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    ya benım bebegım daha 1 haftalık sırtımın sag tarafı agrıyor... spınal sezeryan oldum ondan mı dıye dusunuyodum ama sanırım yanlıs pozısyonda emzırmekten :KK43:

14. 19 Şubat 2010
  15. caglaya

caglaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    emziren annelerın ılk aylardan beri emzirme pozısyonuna dıkkat etmesı lazım..emzırırken arkanıza yastık koyun ve dık durun,ilk aylarda ağrı pek olmuyor ama emzırme donemı sonrası yanı 6 ay sonra falan sırt ve boyun ağrıları olusabılır benım gıbı...cunku hamılelık donemınde kaslarımız zayıflıyormus dolayısıyla sonrasında yaptıgımız yanlıslar ıskenceye donusuyor

16. 19 Şubat 2010
  17. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar ben de emziriyorum dik oturmaya çalışıyorum ve ben eğilmiyorum bebeği bana doğru çekiyorum öyle emziriyorum arada uzanıyorum bebeği yan yatırıp emziriyorum bir de egzersiz yapın dr verdi bana doğumdan sonra ve sanırım ondandır sorun yaşamıyorum zaten hepsi esneme gerinme hareketleri.

18. 19 Şubat 2010
  19. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Benim de sırt özellikle omuz bölgesi ağrılarım oluyor. Yatarak emzirmeyi tercih ediyorum. Diğer türlü çok yoruyor.Bu hafta pilatese başladım yavaştan:)Zor oluyor ama ağrıların geçmesi için birebir.Vakit bulup yapabilirsem:))