Emzirme Döneminde Çatlaklar

Konusu 'Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve ZeyHan tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : ZeyHan
  1. ZeyHan

ZeyHan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar ben bi aktarın tavsiyesi üzerine yeni oluşmuş çatlaklarım için bitkisel bi karışım aldım ceviz, badem, kakao yağlarının karışımı bide burdan duyduğum kantaron yağını ilave ettim. Bu karışımı göğüslerim dahil çatlak olan heryerime uygulamak istiyorum ama bebeğimi emzirdiğim için korkuyorum. süte geçme gibi bi zararı varmıdır acaba. Fikri olanlar lütfen cevaplasın. Teşekkür ederim şimdiden.

2. 12 Ekim 2009
  3. ipexgximu

ipexgximu Tombik Pamuğum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de yosun, çörek otu, kantaron, at kestanesi, zeytinyağı, çilek yağlarını karıştırıp günde 2 kez sürüyorum. Açıkçası süte geçip bebeğime zarar verebileceğini düşünmemiştim. Bilgisi olan varsa yorumlarını bekliyorum

4. 13 Ekim 2009
  5. moonsoon

moonsoon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    bende aynen susam yağı çörekotu badem yağı limon yağı çilek yağını surup karıstıryoeum ve suruyorum ama hıc sutume gecermı dıye dusunmedım:KK43:

6. 14 Ekim 2009
  7. ZeyHan

ZeyHan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşlar artık sizde bendensiniz opuyorumnanaktan. Ama kimse düşünmemiş sanırım daha hiç zararı olur ya da olmaz diyen olmadı. ınşallah bilen biri çıkarda bizde rahatlarız

8. 17 Ekim 2009
  9. sewill

sewill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım kullandığınız yağlar doğal süte geçmez geçse bile sorun olmaz bence...ben hamileyken çatlak kremleri kullandım sonuçta kimyasal ve doktorum tavsiye etmişti emzirme dönemi ve hamilelik aynı katagoride bu nedenle düşünmeyin bence devam edin...

10. 7 Ağustos 2010
  11. esmakoz

esmakoz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hanımlar bu dediğiniz karışımlar gerçekten işe yarıyor mu ne kadar süre kullandınız? sonuç nasıl

12. 12 Ekim 2011
  13. dolly

dolly Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    karışımı bilmem ama hastanedeki doktor bebek emerken göğüs uçlarım yara olduğu için kantaron yağı sür geçer dedi. emzirmeden önce sileyim mi bebeğe geçer mi dedim. hayır gerek yok hatta daha iyi bağırsakları için dedi.

14. 12 Ekim 2011
  15. sari_cicek

sari_cicek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    karın çatlak onleyıcı yada gıderıcı urunler anne sutune gecmez ama gogus ucu için kullanacağınız hersey emzırme sırasında sılsenız dair cocuğa gecer ama bazı maddeler vardır zararlıdır bazı madder vardır cocuk alsa bıle herhangı bısey teskıl etmez. doğal dıye herseyı surmeyın bence ne kadar doğal ve nekadr nerden temın edılıyor bunlarda onemlı.!!!