emzirme döneminde dogum kontrol hapı kullanımı hk?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve CHOSEN tarafından 24 Ekim 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    24 Ekim 2009
    Konu Sahibi : CHOSEN
  1. CHOSEN

CHOSEN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaslar.bugun bebegim tam 8.ayına baslıyo.ve hala emziriyorum.ama artık dogum kontrol hapına gecmek istiyorum.gecende ası için gittiğimde sordum aile planlamacısına bana 6 aydan sonra baslanabilecegini söyledi.ama ben hala tedirginim baslamak konusunda.6 aydan sonra gecmiyomu artık sütüme.yada gecse bile etki etmiyomu? bu konuda bilgisi olan varmı acaba hanımlar.cevaplarsanız cok sevinirim.

2. 24 Ekim 2009
  3. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğum sonrası doktoruma gittiğimdede bana doğum kontrol yöntemlerini anlatmıştı 6. aydan sonra hap kulanmaya başlayabilirsin dedi yasmin ve bi ilaç ismi daha söyledi

ama 6 aya kadar napıcaz onu hiç bilmiyorum :))

4. 24 Ekim 2009
  5. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birde sanırım şu var hani ilk 6 ay bebek sadece anne sütü aldıgı için katkısız olması gerekiyo heralde 6 aydan sonra ek gıdaya geçiyoruz ya bebek fazla etkilenmiyo heralde zaten bebeklere normaldede ilk 6 ay doktorlar ilaç vermez çooook gerekmedikçe

6. 26 Ekim 2009
  7. alpim

alpim RUH HASSASI Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    d kontrol hapı kullanılmıyor dıye bılıyorum ama 3 aylık iğneler emzıren anneler için kullnılabılıyor istersenyaptırıcam 3 aylık ıgne yınede arastır bır aylıklar kullanılmıyor ama 3 aylık kullanılabılıyor benım doktorum boyle soyledı 3 aylık bebegım var yaptırcam

8. 26 Ocak 2010
  9. arise

arise Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğum kontrol hapı süte geçmiyor sütün kalitesini ve miktarını azaltıyor
    doğumdan sonra benim için en uygun olanı 3 aylık iğneler oldu adet görmeyebiliyorsunuz bu yan etkileri yüksek bir iğne kızım 7. ayına girecek doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum sağlık ocağında 6 aydan sonra hapa geçebilirsin dediler...

10. 26 Ocak 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0