emzirme konusunda yardım!!!

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve nazendeim tarafından 9 Kasım 2010 başlatılmıştır.

9 Kasım 2010
    Konu Sahibi : nazendeim
  1. nazendeim

nazendeim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    deneyimli anneler lütfen yardımcı olun bana.bebeğim çok zor emiyor.heleki gündüzleri hoplaya zıplaya emziriyorum. evi tavaf ediyorum, çocuklar gibi sallana sallana geziniyorum, sağa sola hızlı hızlı sallanıyorum öle emiyor belki..bide uyuduğunda emiyor.yoksa öle alıyım kucağıma oturup emziriyim yok.itiraf etmeliyimki sorunsuz emzirenleri gördükçe KISKANIYORUM..
    ama geceleri emiyor hatta sık sık uyanıyor emmek için nedenki böle yapıyor??

2. 9 Kasım 2010
  3. Figolitaaa

Figolitaaa Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Emerken dikkatini dağıtma bebeğinin ...mesela bi ses duyduklarında hemen emmeyi bırakırlar..sakin sessiz bir ortamda emzirmeyi dene..mümkün olduğu kadar dış uyaran olmasın etrafında,memenin kahverengi kısmını da ağzına almasını sağlarsan hem sütün çoğalır hem de bebek rahat emer...

4. 9 Kasım 2010
  5. nazendeim

nazendeim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    cnm yok problem memenin tamamını alması yada yandan gelen etkiler deil..
    yani evet emdiği zamanlar dışarıdan ses geldiğinde bırakıyor oraya bakıyor ama bunu emdiği zamanlar yapıyor..
    emzirirkende memenin koyu kısmını alıyor emzirme şekli değil sorunum.
    özellikle gündüzleri emzirmeye başlarken memeyi anladığı gibi kafasını sağa sola çevirip basıyor çığlığı..acaba aç değilde benmi zorluyorum diyorum ama birkaç kere 3-4 saat bekledim iyice acıksın bakalım ne yapıcak die..aynı azıcık emiyor (3-4 dk en fazla) sonra yine bırakıp ağlıyor..
    ama emzik verdiğimde havada kapıyor..
    geceleri böyle yapmıyor güzel emiyor hatta sık sık..
    birde şu var ben emmiyor die her fırsatta emzirmeye çalışıyorum acaba yarım yamalak doyuyorda acıkmadığı içinmi böyle yapıyor

6. 9 Kasım 2010
  7. nazendeim

nazendeim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    bu arada sütüm var hemde dolu dolu çok şükür..fışkırıyor :) göğüs pedi yetiştiremiyorum..
    hani öle göğsüm dolup sertleşmesin diede dikkat ediyorum o zaman rahat ememiyorlarmış.sıra sıra emziriyorum.

8. 9 Kasım 2010
  9. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    merhaba.emziğe o kadar çok düşkün olmasıda emmemesini etkiler.keşke alışmasaydı emziğe..emzirmeden önce çok aç olmasını sağla ve emzirmeden göğsüsün ucuna çok az miktarda reçel sür tadını tatlı alınca alacaktır memeyi ben bu yöntemi denemiştim ve başarılıda olmuştum:KK1:

10. 9 Kasım 2010
  11. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    başını sağa sola çevirip ağlaması bana sanki sütü indiremiyormuş gibi geldi.. benimki bir gece uzun uyumuştu ve göğsüm taş gibi olmuştu o zamanda ağzına alır almaz böyle yaptı.. sana tavsiyem (en azından reçel sürmekten önce denemelisin) emzirmeden önce göğüslerine sıcağa yakın ılık su tut sonra emzir en azından indirmesi kolaylaşacağı için belki daha rahat emer.. ama sonrasında mutlaka gazını çıkart.. çünkü hızlı gelen sütle daha çok hava yutacaktır.

gazı olduğu için de böyle yapıyor olabilir..çünkü benim bebeğim ne zaman tuvaletini yapacak olsa emerken aynen dediğin gibi yapıyor.. eğer göğüslerin çok doluysa bir göğsünü tamamen boşaltmadan diğerinde geçme çünkü önsüt gazlı olur ve bebeği rahatsız eder mesela 2-3 emzirme hep aynı göğsünü emzir sonra tamamen boşalınca diğerine geç..

benim bebeğim de maşşalah :nazar: acayip iştahlı 3 göğsüm olsa 3ünü de emecek ama malesef sadece 2 tane var :KK70:

12. 9 Kasım 2010
  13. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    acaba gazı mı var canım ?

14. 9 Kasım 2010
  15. sevdankara

sevdankara <Canımsın Oğlumm> Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    ben herşeyi denedikten sonra reçeli denedim.herhangi bi zararıda olmadı.hatta bunu yapmamı sağlık ocağındaki hemşire söyledi.en son çare olarak:)

16. 9 Kasım 2010
  17. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    yanlış anlama bu şekilde çozüme ulaşmış olabilirsin sonuçta 2 yıl anne sütü alması için az miktarda reçel yemesi sorun değil bebeğin ama dediğin gibi son çare olarak uygulanmalı.. ayrıca reçel yerine belki pekmez daha iyi olabilir :KK61:

18. 10 Kasım 2010
  19. Figolitaaa

Figolitaaa Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok bunaldın baktın emmiyor sütünde varsa son çare sağ biberonla ver bakalım alıcak mı...benimki de bazen memeyi almıyor benim yöntemimi de anlatayım sana;
    yalancı memeyi veriyorum sakinleşiyor önce daha sonra ağzından çok yavaşca çekip hemen kendiminkini veriyorum yalancı meme sanıyor heralde şakır şakır emiyor:)