Emzirme olayından çok çektim yardım bekliyorum lütfen yardım edin:(

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve benbilirim tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

25 Ocak 2010
    Konu Sahibi : benbilirim
  1. benbilirim

benbilirim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar merhaba..
    bugun oğlum tam 1 aylık oldu.ama ilk gunden berıdır emzırme ile ilğili sorunlar yasadım .ilk gun gögüs ucum yoktu emzıremdım zaten sütte gelmedı 3 gun.millet bana yok biberon verme sonra emmez dedı vs.. yarum sarılık oldu 3 gun tedavı gördu hastanede.sonra bana ders oldu pompa aldım o hafta krıtıktı sagıp ölçüp vermeye karar verdım.cunkı yavrumum sarılıgının gecmesı lazımdı.neyse sagdımkı sütüm azmıs megerse.arttırmak için her yolu denedım cok şükür kendımde arttı.neyse başladım emzıremye hala gögüs ucum yok silikonla emzırdım.neyse tam sütüm arttı mama minimuma ındı hatta bıraktımkiiiii gögüs uclarım yara oldu kanadııı dayanılmaz acılar..tekrar dönddum pompaya .dedım süt boşa gitmesın sagıp vereyımmm canım cok yana yana sagmaya calışıyorum..size sorum su
    pompa ile düzenlı sagıp versem sütüm azalabilirmı birde bebegım biberonla iştahla içiyorr mesela bişr öğünde 100ml yıyor bu coku normalmı.böle obez falan olurmu.cunkı herkes bıberonla doydunu anlamaz dıyor..cevrenın etkısınden bıktım hanı derler ya bebek meemyı almaz bende tam tersı oğlum her türlü herseyı alıyor:)) ama ben bıktımmm yoruldum emzırmekten nefret etmeye başladım hep sorun hep sorun.cevremdekılerın verdıgı akılları yorumları ise hiçç saymıyorum nolur aan yardım edın.biberonla beslenmek bebeişime zarar verrm ı hem bu sayede ne yıyıp içtigini biliyorum:CüvCüv:

2. 25 Ocak 2010
  3. kusko

kusko öylesine işte... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Valla hiçbir sorun olmaz.Biberonla verebilirsin bence.Bende memeden çok çektim.Anlıyorum seni.Ne farkederki ha emzirmişin,ha sağmışın.Önemli olan sık sık sağıp boşalt ki gerisi gelsin.Obezde olmaz korkma.Rahat ol..:ecrin_bebek:

4. 25 Ocak 2010
  5. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    inanırmısın bebegım 6 aylık olsa dıye dua edıyorum acıkma saatı geldımı terler basıyor beniii..sık sık sagmıyordumm canım sımıde mamalarda gdoyu duydum daha korktummmm..ya ben acılar cekıyorum bebegım sırf anne sütü alsın dıye millet sagma meme tutmaz tutmazsa tutmasın böle dıye dıye yavrucugum hasta oldu..bişey olmassa sagıp verıcem

6. 25 Ocak 2010
  7. kusko

kusko öylesine işte... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Seni o kadar iyi anlıyorumki.Bende 2 kez hastanelik oldum.Bu meme ucu yaralarından dolayı.mafoldumben.Çok korkunç bir acı biliyorum.Allah kolaylık versin.Çocuğun önemli olan anne sütünü alması.Neyle aldığı çokta önemli değil.Göğüslerin iyileşince emzirirsin nolcakki.Sıkma canını.Benim kızkardeşim hiç emziremedi mesela.Hep mama verdi mecburen.Çocuk çokta sağlıklı.Allaha şükür.ınsanları bide korkutmasalar.Bebeğinle beraber sağlıklı günler dileğiyle..

8. 25 Ocak 2010
  9. xsxekerkxixzcandy

xsxekerkxixzcandy İyi ki geldin pamuğum.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben bepanten sürüyordum ilk zamanlar iyi geliyordu arkadaşım ama merhem olanından yağlısından yani
    biberon alıyorsa ne güzel hiçte bişey olmaz, hatta düzenli sağarsan artar bile,
    süt hormonları gece salgılanyormuş daha çok, gece kalkıp sağarsan artar canım tavsiye,
    boşver milleti karnına anne sütü gitsinde nasıl giderse gitsin

10. 25 Ocak 2010
  11. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ben e vitaminli yağ evicap ve lansinoh kullanmıştım çok yara olmuştu. Onlar biraz iyigeldi ama tam düzelmemişti. En sonunda margarin sürdüm geçirdi. Onu emzirdikten sonra sürdüm baya kaldı göğsümde. Sık sık sağmak sütü artırır azaltmaz korkma. Fazlasını Süt poşetine koyup dondurucuya at. Benim bebeğim biberon verince memeyi almıyordu,ağlaya ağlaya emziriyordum mecbur. Hiç emziremiyorsan Biberondansa çay kaşığyla verebilirsin.Öyle yapan arkadaslarım var.

12. 25 Ocak 2010
  13. esra_er

esra_er Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bir de göğüs ucunu emzirdikten sonra bir süre açıkta tut nemlikalmasın. Sütünü krem gibi sür üzerine iyi geliyor.

14. 25 Ocak 2010
  15. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar hepınıze cok ama çok teşekkür ederimmmm
    keşke öle fazla sütüm cıksa dolaba atacak kadar canım inş. o gunlerıde görürümm:KK43:(( sagdıgımı içiyor.
    aventın bıberonunu sipariş ettım o iyimiş.cıkınca e vtamını ve lasınoh alayım.garmastan var hiçç bişeye yaramadı sürüyorum sürüyorum 1 haftadır tık yok.
    sütüm artsında bıberonlada vermeye razıyım

16. 25 Ocak 2010
  17. papatyass

papatyass Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108

18. 25 Ocak 2010
  19. benbilirim

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    birde bu süt nasıl artar humana aldım sıırgan demledımmmmm ona ragmen 2 saate sagsam 50 ml ancak cıkıyorrrr napıcam ben off