Emzirme Sıklığınız ve Süresi Nedir?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve Dinamiss tarafından 22 Şubat 2010 başlatılmıştır.

22 Şubat 2010
    Konu Sahibi : Dinamiss
  1. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Merhabalar, ben 17 Şubatta doğum yaptım.
    Hastanede bana bebeğimi 2 saatte bir uyandııp emzirmemi, 3 saati ise asla geçmememi söylediler..
    Ama kızım ne yaparsam yapayım uyanmıyor..Altını açıyorum, siliyorum, dokunuyorum bana mısın demiyor..
    Ve uyurken de emzirmek için zorlarsam geri çıkarıyor ya da emmeyi reddediyor...
    Bugün kendi haline bırakmaya karar verdim, ama bu sefer de 4 saat falan uyuyor sonra 10-15 dakika emiyor ve tekrar uyuyor...
    Aç kalıyor mudur diye çok korkuyorum...Cumartesi günü ilk kez çocuk doktoruna götüreceğiz ona da soracağım ama gidene dek sizlerdeki durum nasıl diye merak ettim..

Yeni doğduklarında 10-15 dakika emmeleri ve araya 4 saat falan koymaları normal mi?

2. 22 Şubat 2010
  3. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    canım ilk günler saat kurdum 2 saatte bir uyandırdık annemlerde vardı gece başına toplaşır burnunu sıkar gıdıklar altını açar bir şekilde uyanırmaya çalışırdık 1 hafta sonra kontrole gittik doktor nasıl emmesi dedi uyanmıyor dedim kendi haline bıraksam belki sabaha kadar uyucak dedim saat kurup uyandırıyorum ya olurmu öyle şey dedi merak etme o acıktıkça ağlar emer dedi ilk zamanlar 4-5 saatte bir 5-10 daika emiyordu sonraları uyuyarak emmeye alıştı ve 1.5-2 saatte bir kalkmaya başladı kokma canım doyar aç kalmaz

4. 22 Şubat 2010
  5. ArkeoS

ArkeoS İkinci duam... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    banada hastanedekı doktorlar 3 saatte bır emzıreceksın dedıler ama ben 2 saatte bır uyandırdım,altını actıgımda uyanıyordu emzırıyordum.bıde zorla aglatarak emzırmeyı deneyın belkı alır o zaman kendı halıne bırakmayın cunku yenıdogan sarılıgı ılerleyebılır yada olusabılır

6. 22 Şubat 2010
  7. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Sağolun kızlar :))

Eftelyaa canım içimi rahatlattın, ben de korkumdan aileyi ayaklandırdım vallahi..Bir iki doktor tanıdk da bulundu arandı onlar da normaldir acıkınca uyanır demişler...
    Biraz olsun rahatladım, doktorumuza da sorunca daha da rahatlarım umarım...
    Şimdi gideyim ben, biraz daha uyandırmaya çalışayım minik meleğimi..

8. 22 Şubat 2010
  9. xxh.ydxx

xxh.ydxx canım kızım melisimmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım sarılıgı varsada kalkmaz ne yapsam uyanmıyodu uyurken sagıp agzına bikaçdamla gitsin diye neler yapardım acillremi gitmedik öyle biuyrduki neyaparsan yap kalkmıyordu topuklarından sık iyice kalkmıyorsa ben azcanını yakmadım öyledediler çünkü

10. 22 Şubat 2010
  11. Guley

Guley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benım ılk haftada kafasını bır vurdu 7 saat..gece uyanmadı..benıde her gün eve özel ebe gelirdi..ebesi dedi sarılık olabilir..ama sonra baktık normale döndü..her gögsümü yarım saat vermem gerektıgını soyledı..yani bebegin her ögünü 1 saatini almalı..Benim ebem öyle ögrettı..birde gögsünü dogru ver..bebegın karnı ıle senınkı aynı hizada olsunki bebek emebilsin.

bır ıkı gün gözlemle uyandır..üzerini cıkar gıydır..olmadı yuzunu sil oyle uyanır belki

12. 23 Şubat 2010
  13. candy2009

candy2009 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlum 3 aylık ilk 3 hafta falan devamlı uyuyor bebekler. bu zamanlarının tadını çıkar sonra gazlanmalar başlıyor. ben doktorların dediklerini pek dinlemediim kendi mantığımı da kullandım çünkü her çocuk bir olmaz dr ların dediği ortalama rakamlardır. 4 saat falan uyuyordu benimki. acıkınca uyanıyordu. uyandırmaya çalışsam zorlasam asla emmiyodu ben de çocuğu hiç rahatsız etmedim. buna rağmen kilo alımı çok çok iyiydi kontrolünde.

14. 23 Şubat 2010
  15. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Aynen bebekler ilk birkaç hafta hep uykulu oluyorlar banada 2 saatte bir demişlerdi.
    Bebeğin doğum kilosu iyiyse memeyi tutmada bir sorunu yoksa bırak uyusun bende uyandırmaya çalışıyordum önceleri ama 4 saate kadar uyumasına müsaade ettim o acıkınca gözünü bile açmadan ağlıyordu zaten.

16. 23 Şubat 2010
  17. huzunbazask

huzunbazask Annesinin Kuzusu Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence hiç üzülme banada aynısını söylediler ama bazen uyuyuor ve 5 saat falan uyanmıyordu ama ben hiç uyandırmadım zorla vermedim çünkü 1-2 kez denedim memeyi alıp daha çekemeden gene uyuyakalıyordu ozaten çok acıktığında emin olki uyanır hatta ağlar zaten onun daha midesi ne ki annesi merak etme 1 ay falan bi geçsin ozaman sen istemesen de ozaten sıksık emer o şimdi kendini hala annesinin karnında sanıyorrr :ecrin_bebek::ecrin_bebek:

18. 23 Şubat 2010
  19. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Evet kızlar dün gece zorlamadım kızımı, ve kendisi 4 saat falan arayla kalktı, kalktığında da 15-20 dakika emdi..Ben de artık uyandırmamaya karar verdim..Hem ben uyandırıp verince bu kadar güzel de emmiyor..
    Zaten Cuma günü de doktora gideceğiz, tekrardan da sorarım.
    Cevaplar için hepinize teşekkürler :)