emzirme sorunum var,psikoloji etkileniyor.

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve ad1 tarafından 13 Mart 2008 başlatılmıştır.

13 Mart 2008
    Konu Sahibi : ad1
  1. ad1

ad1 birtek canım var.''oğlum' Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba,2 haftaönce sezeryan ile birevlat dünyaya getirdim.(şükürler olsun).ilk anda sütüm gelmediği için bebeğime biberon ile mama verdiler.vermez olsalardı.göğüs ucumda biraz az olduğu için şuanda bebeğimi emziremiyorum.sağarak sütümü verebiliyorum.doğum sonrası hayata adapte olabilmek benim için biraz zor oluyor açıkçası.ve bebeğim beni emmediği için moralim bozuluyor ve sürekli ağlıyorum.birde kış ayındayız.evde bunalmak üzereyim.birde herkes karşıma geçip aman emzirmeye bak,şöyledir böyledir dedikçe moralim daha da bozuluyor.sürekli emzirmeyi deniyorum ama göğsümü istemiyor.birazcık bunalıma girdim herhalde.düzelecek biliuorum ama bebeğim beni emseydi çok iyi olacaktı.bebeğimi çok seviyorum onun kokusu bana bakışı ağlaması.o kadar tatlıki anlatamam.kimseden akıl beklemiyorum çünkü etrafımda akıl vermek için sırada bir çok insan var.ben sadece benimle aynı psikolojiye sahip birkaç arkadaş arıyorum.bebeğim göğsümü alasıya kadar pes etmeye niyetim yok.umarım alır ama almazsada yapacak başka birşeyim yok herhalde.bu arada o kadar tuhaf bir duygu ki,ne bileyim annelik çok başka birşeymiş.şuan yaz ayı gelsede yavrumla beraber gezsem kimse olmadan,çok rahatlıcam herhalde.hava almaya o kadar ihtiyacım var ki anlatamam.lohusalık dönemimdeyim ama yanımda kimse olmadığı için ne bileyim biraz mutsuzum.Allah tan eşim var akşam eve gelse diye dört gözle bekliyorum.onun varlığı beni çok rahatlatıyor.birde kendimi programlanmış hissediyorum.yani her saat işini bırak sütünü sağ çocuğu yedir altını temizle uyut.emzirebilseydim belki daha iyi olurdum ama dediğim gibi pes etmicem.:çok üzgünüm:

2. 13 Mart 2008
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Şimdi benimki biraz akıl verme gibi olacak. İstemezsen silebilirim.:1rolleyes:

Öncellikle 2 haftadır evde olmandan bahsedelim. Ara ara dışarı çıkıp rahat nefes al. bebeğine yarım saat bir saat bakabilecek birileri vardır elbet. İlk önce psikolojini bir düzelt. Emzirme sorununu zaten sonrasında rahatlıkla halledebilirsin.

Sağdığın sütü kaşıklamı yoksa biberonlamı veriyorsun. Kaşıkla vermeni tavsiye ederim, biberona alışınca bırakmıyor veletler:mymeka:

Sakin ol ve herşeyin üstesinden gelebileceğine inan. Benim kızımda emmemek için direnmişti ama ben daha da inatçıydım ondan. Meme dışında hiçbirşey vermedim. Memeyi ben verdim o almadı, ben verdim o almadı, en sonunda pes etti. Sonrasında 16 ay kadar emdi, bu sefer zorla bıraktıksengözlerimebaksanab.

Daha çok yeni bir annesin, sen ne kadar pozitif olursan, inanki herşey çok daha iyi olur.yerimseniben

4. 13 Mart 2008
  5. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
  6. 13 Mart 2008
  7. deniz...

deniz... Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ay aynı durumu yaşadım göğüsümün ucu hiç yhoktu sütüm gelmedi sütüm gelmeden verdiğim için göğüs uçlarım param parça oldu etrafımdaki insanlar üstüme üstüme geldi bunalımdaydım sürekli ağlıyordum emzirmek çok güzel çok önemli ama almıyosa dünyanın sonu değil bebeğin sağlıklı olsun aylık kilolarını alsın bunlarla mutlu ol ben pompayla çekip veriyodum hemen ardından göğsümü verip azcık koklamasını istiyordum çok şükür emdi allah yardımcın olsun kendini eve kapama

8. 14 Mart 2008
  9. çocuklarxixmveben

çocuklarxixmveben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım göğüs uçları için silikon meme uçları var emzirirken çocuğun ağzını doldurur hem emmeyi öğrenir sende biraz olsun rahatlarsın annesi daha o emmeyi bilmiyor uzun yoldan geldi bütün eczanelerde var bu silikkon meme uçları hem yara olmaz hemde emmeyi öğrnir kolay gelsin o zorlukları çok ii biliyorum sıkılma hem niye o kadar sıkılıyorsun havayı ii gördüğün zaman hemen dışarı çık bir markete gitsen kar valla psikolojine de iyi gelir

10. 14 Mart 2008
  11. nazberen

nazberen Guest

evet katılıyorum ilk bebeğimde aynı yöntemi bende uyguladım

12. 14 Mart 2008
  13. yxixldan74

yxixldan74 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    seni çok iyi anlıyorum canım! bende sezeryanla doğum yapmıştım vaktinden 3 hafta önce alınması gerekti ve bu yüzden sütüm 5-6 gün gelmemişti o kadar çok ağlamıştım ki anlatamam.ömrümce göğüs büyüklüğünden şikayetçiydim ve tam işe yarayacakları sırada beni yarıyolda bırakmışlardı :)
    herneyse bıkmadan her 15-20 dakkada kuru kuruda olsa bebeğimi emzirdim tam yorulacağı sıradada azıcık mama veriyordum.ama benimki pes etmedi,biberonada kanmadı.bir gece uykulu uykulu emzirmeye çalışırken oğluşumun gluk gluk diye yutkunduğunu duydum ve sevinçten çığlıklar attım.demekki ağzına süt gelmişti.
    işte böyle canım annelik öyle birşeyki yaralar içinde meme ucun kanarken bile ağlaya ağlaya emzirirsin.oğluna uzun ve sağlıklı ömür diliyorum sevgiler!

14. 14 Mart 2008
  15. çocuklarxixmveben

çocuklarxixmveben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    birde yazmayı unutmuşum sütünün çabuk ve bol gelmesini istiyorsan bildiğimiz kara üzüm varya çekirdekli veya çekirdeksiz hiç farketmez hoşaf gibi haşal ben çekirdeksiz yapmıştım içine istersen bir kaç tane kayısı kurusu koy pişincede pürele kaşıklamayı seviyorsan oda olur daha sonra günde 1 bardağı geçirme iç bunun çok faydasını gördüm sütü coşturuyor