emzirme sorunum var,psikoloji etkileniyor.

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ad1 tarafından 13 Mart 2008 başlatılmıştır.

13 Mart 2008
    Konu Sahibi : ad1
  1. ad1

ad1 birtek canım var.''oğlum' Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    --------------------------------------------------------------------------------

merhaba,2 haftaönce sezeryan ile birevlat dünyaya getirdim.(şükürler olsun).ilk anda sütüm gelmediği için bebeğime biberon ile mama verdiler.vermez olsalardı.göğüs ucumda biraz az olduğu için şuanda bebeğimi emziremiyorum.sağarak sütümü verebiliyorum.doğum sonrası hayata adapte olabilmek benim için biraz zor oluyor açıkçası.ve bebeğim beni emmediği için moralim bozuluyor ve sürekli ağlıyorum.birde kış ayındayız.evde bunalmak üzereyim.birde herkes karşıma geçip aman emzirmeye bak,şöyledir böyledir dedikçe moralim daha da bozuluyor.sürekli emzirmeyi deniyorum ama göğsümü istemiyor.birazcık bunalıma girdim herhalde.düzelecek biliuorum ama bebeğim beni emseydi çok iyi olacaktı.bebeğimi çok seviyorum onun kokusu bana bakışı ağlaması.o kadar tatlıki anlatamam.kimseden akıl beklemiyorum çünkü etrafımda akıl vermek için sırada bir çok insan var.ben sadece benimle aynı psikolojiye sahip birkaç arkadaş arıyorum.bebeğim göğsümü alasıya kadar pes etmeye niyetim yok.umarım alır ama almazsada yapacak başka birşeyim yok herhalde.bu arada o kadar tuhaf bir duygu ki,ne bileyim annelik çok başka birşeymiş.şuan yaz ayı gelsede yavrumla beraber gezsem kimse olmadan,çok rahatlıcam herhalde.hava almaya o kadar ihtiyacım var ki anlatamam.lohusalık dönemimdeyim ama yanımda kimse olmadığı için ne bileyim biraz mutsuzum.Allah tan eşim var akşam eve gelse diye dört gözle bekliyorum.onun varlığı beni çok rahatlatıyor.birde kendimi programlanmış hissediyorum.yani her saat işini bırak sütünü sağ çocuğu yedir altını temizle uyut.emzirebilseydim belki daha iyi olurdum ama dediğim gibi pes etmicem.

2. 13 Mart 2008
  3. meday

meday Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sakın moralini bozma
    ilk doğumumda benimde oğluma mama vermişlerdi ve oğlum göğsümü istemedi
    7 ay sütümü sağarak emzirdim
    evet zahmetli oluyor ama evlat için buna değer
    havluyu sıcak suda ıslatıp göğsümün üstünde bir müddet bekletiyordum sonrada sağıyordum
    bir müddet sonra alışıyorsun bu rutine
    bebişini sakın anne sütündün mahrum bırakma
    sütünü sağ ve içir unutmaki bu günler geçecek ama evladının anne sütünü bir daha almak gibi bir şansı olmayacak
    sütünü sağ biberona koy ve emzir kimsenin ne dediğinide kafana takma güzelim
    bu arada Allah evladına sağlık versin, analı babalı sağlıklı büyüsün. Kısmeti şansı bahtı açık olsun
    benim için tombiş yanaklarından öp onun

4. 13 Mart 2008
  5. tatlixsxoxgxlum

tatlixsxoxgxlum kızım İLKE 1 yaşında:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım aynı şeyleri bende yaşadın senin gibi ilk zaman sütüm gelmedi göğüs ucumda yoktu bebek ememiyordu.aç kaldığı için ateşlendi ve hastaneye götürdük.orda biberon ile mama verdiler neticede hiç almadı göğsümü tabi emmediği için sütümde yeteri kadar gelmiyordu.pompa ile çekmeye çalıştım ellerimle sağmaya çalıştım ama nafile banada herkes aman emzir bırakma diyorlardı.zaten lohusa olduğun için psikolojin alt üst durumda birde böyle şeyler insanı çok yıpratıyor.neticede 10 günden sonra bende ne süt kaldı ne bişey psikoljinde sütün azalmasına etki ediyor.daha sonra hep mama ile beslendi oğlum.şuan 8.ayımıza girdik 4.aydan sonrada ek gıdalara başladık ne yapalım emmesi için çok zorladık ama olmadı.bunu o kadar kafana takma.stres yapma.emmiyorsa aç kalacak değily amama verirsin.sana kolay gelsin.bebişinle sağlıklı günler diliyorum

6. 13 Mart 2008
  7. Candan55

Candan55 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım umarım geç kalmamışımdır. bebek emmediği için açlıktan ölmez,tabiki ağlayacak huzursuz olacak ama ilk altı ay mama vermesen diyorum. süt olması için psikoloji çok önemli. benim sütüm var,çok sütüm var bebeğim emiyo diye kendini şartlandırırsan emin ol işe yarayacak..kib bebişini öpüyorum.

8. 13 Mart 2008
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    tatlım öncelikle bebişin çok tatlı maaşallah allah analı babalı büyütsün..pes etmemene çok sevindim.göğüs ucu uçlukları var eczanelere sorabilirsin onlarla biraz daha kolay emzirebilirsin..ama ne olursa olsun psikolojini bozma sen iyi olacaksınki bebişine iyi bir annelik yapacaksın..bebek olunca kendini mecburen programlanmış gibi hissediyor insan ama bunlar güzel telaşlar arkadaşım..kendini kendin rahatlatır ya da psikolojini yine kendin bozarsın olumsuz düşünme..bebişinle mutlu ol.

10. 13 Mart 2008
  11. ad1

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar teşekkür ediyorum.söylediklerinizle biraz olsun içim rahatlıyor.kendimi çok yalnız hissediyorum.ama dediğim gibi yazdıklarınız biraz olsun beni rahatlattı.şuanda elektrikli pompa makinası aldım.onunla sağıp sütümü bebeğime veriyorum.evet gerçekten çok zahmetli kendimi programlanmış hissediyorum.ama dediğim gibi pes etmek istemiyorum.eczaneden silikonlu göğüs ucu aldım ama onuda istemiyor.beninki biraz rahata alıştı.yani biberonla ağzına kolay geldiği için emmek ona zor geliyor.şöyle iyice bir asılsa problem kalmıcak.mama vermek istemiyorum ama bazen sütüm çok az geliyor o yüzden takviye olarak mamada veriyorum.en azından 40 ı çıkasıya kadar emse diyordum yani sütüm gelse,ama olmazsada yapacak birşey yok umarım hakkımızda hayırlısı olur.temennileriniz için teşekür ederim.

12. 13 Mart 2008
  13. EU2

EU2 Guest

maşallah subannalah mükememl bir bebiiş bu rabbim nazazr değdirmesinnnnn allah analı babalı büyütsünn.. canım benim seni anlamıyor olabilirim evli ve anne olmadığım için ama inan çok üzüldüm ve etkilendimm.. etkilendim diyorum çünkü benimde göğüs ucum yok tatlım :KK43:

14. 13 Mart 2008
  15. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canim benim bebegini ALLAH bagislasin psikolojini anliyorum,bende esime kiziyordum niye uyorsun diye ,zaten adamcagiz 4 saatlik uyku ile ise gidiyo ben kalkiyorum sende kalk diyordum,bende yalnizdim,annem 12 gun kalabildi yanimda gercekten zor ,elektrikli pompa iyidir gogus ucununda cikmasina yardimci olur canim,benim kanallarim tikaliyli pompayla ceke ceke acildi,bide emzirmeye baslamadan kucuk bir buzu gogus ucunda gezdir soguktan cikacaktir ucun dene ise yaradi tanidiklarimda,,belki boyle emer bebisin,ALLAh yardimcin olsun canim ,bol bol papatya cayi ic sinirlerine iyi gelir bide isirgan cayi sut yapar anason rezene aklinda bulunsun ihtiyacin olursa belki

16. 13 Mart 2008
  17. EU2

EU2 Guest

bişi danışmak istiyorum kızlar pompa acı veriyormu göğüs ucuna

18. 13 Mart 2008
  19. ad1

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    pompayla ilk çektiğin zaman gayet normal hiç acımıyor.ama birkaç gün sonra yara olmaya başlıyor ve o zaman çok acı veriyor fakat o da birkaç gün sonra sağdıkça düzeliyor.ama en iyisi elektrikli pompa iyikide almışım göğsümdeki bütün iltahabı çıkardı.ilk el pompası kullanıyordum ama o da çok yorucu oluyordu ve doğru dürüst süt çıkarmıyordu.elektriklisi en ideali.ve mümkünse ne olursa olsun eğer mümkünatı varsa göğsünüzden başka bebeğinize hiçbirşet vermeyin.doğumda çektiğimiz görüntülere bakıyorumda keşke o güne geri dönsem diyorum.ama olmuyor.birde hiç sütünüz gelmiyorsa bile kaşıkla verin diyorlar.yani biberon sakın kullanmayın.ben bunu başta bilseydim uygulardım ama olmadı nasip.vazgeçmiş değilim.yaz gelsin inanın dışarıyı çok özledim.dikişlerim hala iyileşmedi moral bozukluğu yüzünden hiç yatmadım.bebeğime biran önce yakınlaşöak istemiştim.bu yüzden hala acılarım oluyor.ve geceleri tedirgin yattığım için uykusuzum.ama sahilde birçay hiç fena olmıcak sanırım.