emzirme süresi

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve TLAYSI tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

25 Nisan 2009
    Konu Sahibi : TLAYSI
  1. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Doktorlar 20 dakika emzirin diyolar ama benim kızım 40 günlük en fazla 5 dakika emiyor ve bırakıyor sonra imkanı yok aldıramıyorum memeyi, doymuyordur diye sık vermeye çalışıyorum bu sefer huysuzlanıyor memede sonrada yoğurt kıvamında kusuyor. Sizce bu durum normal mi arkadaşlar?

2. 25 Nisan 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ayrıca doktorların soyledıgı bısey daha var canım. bebek ilk beş dakikada %90 oranında süt emiyormuş. yani senin bebişkon doyuyor sanırım. benim oğlum 2 aylık o da çogu zaman 5 dakika emip uyuyakalıyor. ama 2 saat idare ediyor. ayrıca kusma meselesi bizde de var. çok kusuyo oğlum. bir anlam veremiyorum ama kilo kaybı olmadığı için doktor sorun yok diyor. hazımsızlıktan kusuyorlar. ya da gazı çıkmadığından

4. 26 Nisan 2009
  5. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım aynı şey doğduğundan beri benim oğlumdada var hep 5 dakika anca emdi ilk aylarda sık sık emdiği için sorun etmedim anck 4 aya girdik hala 5 dakika anca emyor ama saat araları uzadı geçen ay kilo gelişimi kötüydü bakalım bu ay nasıl olacakgittkçe emmek istemiyor işallah memeyi bırakmaz

6. 26 Nisan 2009
  7. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım daha çok küçük yoruluyor heralde ondan bırakıyor olabilir.bide evet ilk 5 dakkada yüzde 90 nını aliyorlarmış sütün.aglaması yoksa problem yoktur.aglarsa zaten doymaz huzursuz olur.

8. 26 Nisan 2009
  9. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    Bencede yoruluyordur.. Daha çenesi çok kuvvetlenmedi. ilk 5 dakika % 90 emdikleri dogru ama as1l kilo yapan süt en son gelen sütmüs. Dün ebe bir arkada_ söyledi bebegini 15 dakika emzir dedi. Kilo yapan yagli süt en son gelir dedi...

10. 26 Nisan 2009
  11. esra09

esra09 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim oğlum 35 günlük.inanır mısınız 45 dakika emzirsem bırakmıyor.sanırım emzik istiyor.Doktorumun tavsiyesi 15-15 iki göğüs emzirilmeliymiş.2 saatte bir olmalıymış

12. 27 Nisan 2009
  13. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cevaplayan herkese çok teşekkür ederim. aslında benim endişem kızımın az kilo alıyor olması ilk ay sadece 500gr. aldı. gerçi sonra 1 haftada 200 gr. aldı ama yinede içim rahat etmiyor.

14. 27 Nisan 2009
  15. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar biryerde okudum ne kadar dogru bilmiyorum...bebişler doyuyorsaeger kakasları sarı haldal rengi gibi oluyormuş...cok fazla doyuyorlarsa yesile dönüyormus kakişleri dikkat edin bakalım...çok yeşil olursada hemen buna baglamayın üşütmüşte olabilir...öpüldünüz...oyazıyı bulursam koyucam 1-2 gün önce okumustum...sevgilerimle...

16. 29 Nisan 2009
  17. TLAYSI

TLAYSI Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok merak ettim o yazıyı koyarsan çok sevinirim.

18. 29 Nisan 2009
  19. monpetit

monpetit Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    NORMAL CANIM YAAA O ARTIK CANLI BÜTÜN BEBEKLER AYNI OLUCAK DıYE BıŞEY YOK ÇOK FAZLA KIYASLAMA ÖNCELıKLE
    BEBEĞıN KÜÇÜK DOĞDUYSA ONDANDA OLABıLıR
    BENıM KIZIM 2.600 gr doğmuştu 5 dk. emip yoruluyordu ağladıkça veriyordum çünkü bazen 2 saat olmadan acıkabiliyordu
    doyup doymadığı kakdan yada bezin sayısından anlayabilirsin arkadaşın dediği gibi ama kaka yapmasa da belli olur
    6 yı geçiyorsa bez sayısı sorun yoktur canım sağlıkla.............