emzirme ve sigara

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve belinay06 tarafından 6 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : belinay06
  1. belinay06

belinay06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim 2 aylık bi oğlum var sigara kullanıyorum ayrıyetende emziriyorumm ve çok da vicdan azabı çekiyorumm aranızda benim gibi sigara içipte bebegini emzirenler varmı bırakamıyorum şu zıkkımı önerileriniz varsa lütfen paylaşın

2. 7 Mayıs 2010
  3. zuzum24

zuzum24 askim+cocuklarim=ben Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    emzirmede bebege nikotin gittigin icin bebekde yorgun bitkin olabilirmis bebek icin cok sagliksiz ,ama birakamiyorsanda cogu doktor emzirmeden hemen sonra icilmesi gerektigini birdahaki emzirmeye kadar azda olsa nikotinin ilki gibi etkisi kalmayacagini söylüyorlar-

kiremit84 bunu beğendi.
  4. 7 Mayıs 2010
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Hamileykende içtiniz muhtemelen.
    Bebeğinize çok büyük zarar verdiğinizin farkındasınızdır sanırım.
    Yapmayın küçük ciğerlerine yazık.
    Şimdi olmasa bile ilerde alerjik hastalıklar, kansızlık ve astım olasılığı yükselecek.

6. 7 Mayıs 2010
  7. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğin solunum sistemini -üzerinize sinmiş kokudan bile olsa- etkileyebileceği kanısındayım. ayrıca nikotin, sütü azaltırmış...

8. 7 Mayıs 2010
  9. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    9 ay karnında tasıdıgın,senın canından bı parca olan,o masum gunahsız yawruyu zehırledıgının farkındamısın??? belkı su an bısey olmuyo ama sutunden gecen nıkotın ılerıde astım gıbı hastalıklara yakalanma ıhtımalını arttırıyor. ben hamıle oldugumu ogrendıgım gun bıraktım sıgarayı. annelık kolay degıl. fedakarlık ıster... eger bu fedakarlıgı yapamıcak olsaydım dogurmazdım kızımı. sıgara omur boyu onun ıcın yapıcagın fedakarlıkların yanında ne kı???
    lutfen sonuclarını dusunerek sıgara ıc. o kuzucugu da o zıkkıma maruz bırakma... bı doktordan yardım al. bırak sen ıcmeyı ıcılen ortamda tutma cocugu yazıktır onun cıgerlerı ne kı daha...

10. 7 Mayıs 2010
  11. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    lütfen içip bebeğini zehirleme yazık bırak sağlıklı bir yaşam seçme şansı ver ona.

12. 7 Mayıs 2010
  13. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Çok üzüldüm o masum yavruya, benim komşumun yeni doğan oğlu var, dedesi yanında sigara içmiş çocuk astım hastası oldu daha 2 yaşında, o adama yatıp kalkıp küfrediyorum, çocucğun bir hırıltısı var içim parçalanıyor. Şimdi içmiyormuş ama ne fayda.

Lütfen kırın parçalayın o sigarayı, yada emzirmeyin, inanın onu emzirmemek sigaradan daha iyidir. O emerken yüzüne baktığınızda ne hissediyorsunuz.
    Burda herkes topa tutacak sizi, kendinizi kötü hissedin diye daha kötü şeyler yazmak isterdim ama yazmıycam.
    O yavruya çok üzüldüm, her çocuğun anne sütü almak ve sağlıklı yaşam hakkı vardır.

14. 7 Mayıs 2010
  15. guftemm

guftemm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Bebeğini emzirebildiğin için ne kadar şanslısın biliyor musun?Nasıl muhteşem ötesi bir duygu olduğunu anlaman için bebeğinin seni emmeyi bırakması mı gerekir? Sütün tadından bile anlar onlar..ınan sigara içmekten bin kat daha haz verir emzirmek.Ben artık emziremediğim için biliyorum bunu.Sigaranın bebeğe zararlarından bahsetmiyorum bile,arkadaşlar yeteri kadar açıklamışlar.

16. 7 Mayıs 2010
  17. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    bence söylediğin kadar vicdan azabı çekseydin çooooooooooooktan hamıleyken bırakırdın sigarayı.ben de tiryakiydım delı gibi ama bıraktım bebeğim için.bı arkadaşın dediği gibi siagarayı bırakmıycaksan memeden kes.

18. 25 Ağustos 2014
  19. yasemindenizci

yasemindenizci Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Bari çocuğunuz için iradenize sahip çıkın, lütfen.
    Onun sağlığı gidiyor, değer mi?