emzirmeden kaynaklanan göğüs yarası

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve DIONYSOS tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

20 Eylül 2008
    Konu Sahibi : DIONYSOS
  1. DIONYSOS

DIONYSOS :) nasılım??????? Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    göğüs başlarım emzirmeden dolayı yarıldılar ve 15 gün oldu hala geçmedi..felaket acıyor.
    2 gündür kalkan kullanıyorum ama içime sinmiyor sanki daha az emiyor ve çabuk yoruluyor gibime geliyorr:çok üzgünüm:
    baştan beri lansınoh krem kullanıyorum bir faydası olmadı..
    sizler neler yaptınız??

2. 20 Eylül 2008
  3. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    ben her emzırmeden once kendı sutumle ıslatıyordum yumusasın dıye.

rabbım yardımcın olsun cok zor

4. 20 Eylül 2008
  5. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende betanteneyi duyuyorum iyi geliyormuş
    bebek doğmadan önce kullanılıyormuş

6. 20 Eylül 2008
  7. dilek_286

dilek_286 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde 20 gun oldu hala gecmedi...2 tane ayrı ayrı krem kullandım....emzirdikten sonra ıslatıorum ...gecmiyor..resmen aglıorum verirken :KK43: çözümleyen varsa ltf yazsın ...canım çok acıyor

8. 20 Eylül 2008
  9. kuzuzuzubambino

kuzuzuzubambino Anne Şeni Çok Şeviyom.... Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Saf zeytinyağı sür canım. Saf zeytinyağını kapalı bir kapta ıstıyorsun aynı kapta kapalı şekilde soğutuyorsun. Sonrada göğsüne sürüyorsun bebeğin pişiğine de iyi geliyor hem doğal bebeğe herhangi bir yan etkisi de olmaz geçmiş olsun Allah acil şifalar versin...

10. 20 Eylül 2008
  11. secosel

secosel hayatçokgüzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar hani ayakkabı ayağımızı vurur yara olur da yara iyileştikten sonra aynı ayakkabı bir daha vurmaz ya bu meme yaraları da aynı öyle oluyor.benimde yara olmuştu dayanabildiğim kadar dayanıp emzirdim.sonra acıya dayanamayınca 10-15 gün emzirmedim hiçbirşeyde sürmedim( arada bir bepanthen sürdüm)kuru kalsın diye südyen de takmadım çünkü nemli oldukça iyileşmiyor.her saat başı ya da 2 saatte bir elimle mutlaka sağdım sütüm azalmasın diye.sütü de kauçuk başlıklı çok dar deliği olan biberonla bebeğime içirdim.ilk başlarda süt gelmiyo gibiydi ama sağdıkça geldi ve çoğaldı.hatta eğilerek sağınca daha çok süt geliyordu.sonra yaralarım tamamen iyileşti ve emzirmeye başadım.hafiften acıdı ama birdaha yara olmadı şuan bebegim 4 aylık. emzirmek çok güzel bişeymiş ama yaralarım varken cehennem azabı gibiydi.ben bu yöntemi yaptım ama ara ara da bebeği gögsüme tutup denedim emzirmeyi unutmuş mu diye malum biberon verince korktum bidaha emmez diye ama benimki bırakmadı emmeyi allah acil sifalar versin

12. 20 Eylül 2008
  13. ...DiLeK...

...DiLeK... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana da bepanthol yaradı, bir de yaralı olduğu zaman pompalamak, 6. haftaya girdik benim de sorunlar halla devam ediyor..ya ne zormuş bu işler...

14. 20 Eylül 2008
  15. bartuarda

bartuarda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    MADECASSOL dr bana en başından bu kremi vermişti yara olmaması ve aynı zamandada bebek ağzında pamukçuk oluşumunu engellermiş.ben sorun yaşamadn atlattım ama istersen sende bunu bir dr danış ona göre kullanırsın

16. 20 Eylül 2008
  17. BenKardelen

BenKardelen AŞKLARIM BUĞRA&BEYZA Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Allahııım doğumdan beter bişey o. dağum sancısını en fazla 1 gün çekersin bunu günlerce. ben de lansinoh kullandım emzirmeden önce emzirdikten sonra 40 gün düşmedi elimden krem. ama bu işin ne yaparsan yap çaresi yok. krem sadece yumuşatıp çatlamayı, kanamayı engeller acıyı dindirmiyor hiç bişey.onada şükür kanayıp parçalananlar varmış bebekler kan yutup kusuyormuş sonra. devam et krem sürmeye canım alışana kadar mecbur katlanıcaksın malesef:KK43:(( lansinoh un avantajı silinmeden kullanılması o yüzden tavsiye ederim

18. 21 Eylül 2008
  19. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimde öyle olmuştu doktor bana biz krem tavsiye etmiyoruz bebeğini emzirdikten sonra son sütünü sür demişti.son sütün içinde antibiyotik özelliğini taşıyan madde varmış ve göğüs pedi kullan mutlaka sütüngöğüs pedine akar ve göğüslerini yumuşak tutar.

Son düzenleme: 21 Eylül 2008