emzirmek

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve çocuklarxixmveben tarafından 12 Mart 2008 başlatılmıştır.

12 Mart 2008
    Konu Sahibi : çocuklarxixmveben
  1. çocuklarxixmveben

çocuklarxixmveben Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba
    1 yaşında bir kızım var emmeye devam ediyor ama yemek yedirmekte zorlanıyorum emmeyi bırakırsa yemek yer diyorlar yavaş yavaş sütede alıştırmaya çalışıyorum ama emzirmeyi nasıl keseceğim şu önümüzdeki 2-3 ay içinde yavaş yavaş emmeyi bıraktırmayı düşünüyorum aranızda emzirmeyi bıraktıranlar bunu nasıl yaptılar benimle paylaşırlar mıfisfisfis

2. 13 Mart 2008
  3. yages

yages Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba benim de bir yaşında kızım var aynı sorunu bende yaşıyorum bir keresinde 2 gün emzirmedim ama göğüslerim çok şişti ve çok canım yandı.şimdi sadece geceleri emziriyorum yemek yemesinde bir artış var ama bıraksa daha iyi gündüz kesinlikle emzirmiyorum.ben göğüs çevresini siyaha boyadım korktu ve emmedi ama ben dayanamadım senin de bu göğüs şişliğine bir çaren varsa benimle paylaşırsan çok sevinirim.kolay gelsin işimiz zor:a015:

4. 13 Mart 2008
  5. speedy-gonzales

speedy-gonzales Ömrüm Ömrüne Annem !! Pro Üye

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    benim de bi kızım var 1,5 aylık henüz emiyorum tabikide ama ben çalışıyorum akşamdan yada sabahtan pompayla çekiyorum biberonda annem içiriyor bu zamanla sütümün gitmesine sebep olucak ama ben uzun zaman emzirmek isterim işyerinde mesela inanılmaz sütüm geliyor akıp gidiyor :KK43:

6. 13 Mart 2008
  7. Ms.Eda

Ms.Eda Annedir yüreği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    cingaane o sütü saklama poşetlerine alıp saklayamıyormusun

8. 14 Mart 2008
  9. çocuklarxixmveben

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım emzirdiğim ama kızımın emmeyi unuttuğu dönemlerde bende o zorluğu yaşadım pompayla sağdım sütü bunun tek çaresi emmeyi yavaş yavaş azaltması süt kendiliğinden gidiyor oğlumda böyle olmuştu ama kızım ısrarla yapışıyor bilmiyorum ne yapacağım

10. 14 Mart 2008
  11. çocuklarxixmveben

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım süt poşetleri var çalışan anneler için iş yerindeyken sütünü sağ poşetlere koy buzdolabıda varsa onun içine koyarsın derin dondurucuda bir ay buzdolabında 24 saat dışardaysa yanılmıyorsam 2- 3 saat dayanır sütün hem sağarsan sen rahatlarsın hemde sütün çekilmez allah kolaylık versin çalışan annelere